Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Aktualności

Mobilne systemy BI kluczowym elementem biznesu

Marcin MazurUrządzenia mobilne, takie jak smartfony i tablety, stają się coraz bardziej popularne w miejscach pracy. O mobilnych sytemach BI opowiada Marcin Mazur, Dyrektor Regionalny na obszar Europy Wschodniej, Grecji i Izraela w QlikTech, producenta QlikView.


Badania przeprowadzone przez BI Intelligence, jednostkę badawczą portalu Business Insider, specjalizującą się w analizie trendów rynku mobilnego i internetowego pokazują, że poziom sprzedaży tabletów osiągnie 500 milionów sztuk do 2015 roku, co oznacza, że odejście od tradycyjnych desktopów i komputerów stacjonarnych staje się coraz bardziej wyraźne. Konsumeryzacja IT jest jednym z trendów, który jest wspierany przez firmy. Badania przeprowadzone przez QlikTech pokazują, że ponad 90% ankietowanych wierzy, że technologie mobilne są nie tylko przydatne, lecz stanowią kluczowy element biznesu. Ponadto zdecydowana większość z nich (70% respondentów) zgadza się z twierdzeniem, że za tym trendem musi podążać wsparcie szerszej gamy prostych w użyciu aplikacji dla urządzeń mobilnych.
 
Trend BYOD (bring your own device) jest coraz częściej stosowany w firmach na całym świecie. Pracownicy chcą korzystać ze swoich tabletów i smartfonów również do wykonywania zadań, do których wcześniej wykorzystywane były firmowe komputery stacjonarne lub laptopy. Urządzenia mobilne nie służą już tylko do odczytywania poczty elektronicznej. Użytkownicy coraz częściej chcą mieć możliwość analizowania danych, wykonywania porównań i podejmowania decyzji, korzystając z tabletów i smartfonów.
Firmy powinny wspierać trend korzystania z urządzeń mobilnych, oferując dostęp pracowników do systemów BI bez względu na to, gdzie się znajdują. Podejście to da im możliwość odkrycia firmy na nowo, od całkowicie innej strony.

Jak w takim razie dział IT może wdrożyć platformę do mobilnej analityki biznesowej, jednocześnie zapewniając bezpieczeństwo poufnym danym i nie komplikując swojej pracy w większym stopniu? Rozwiązaniem są narzędzia webowe, oparte o przeglądarkę. Głównie dlatego, że wdrożenie w całej firmie tego typu rozwiązań nie przysparza problemów i nie jest czasochłonne. Jedyne, co jest potrzebne użytkownikom korzystającym z tabletów czy smartfonów to przegladarka. Korzystając z technologii in-memory wszystkie informacje są zapisywane w pamięci RAM, tym samym żadne dane nie zostają na urządzeniu po jego odłączeniu od sieci, minimalizując w ten sposób ryzyko wycieku.

Wielu klientów QlikTech korzysta z platformy QlikView Business Discovery, opartej na technologii in-memory, na urządzeniach mobilnych. Jeden z nich, firma EAT, podjęła działania mające na celu optymalizację QlikView pod kątem urządzeń mobilnych, dzięki czemu użytkownicy mają do niego lepszy i wygodniejszy dostęp. Dodatkowo menadżerowie regionalni zostaną wyposażeni w tablety, które będą zsynchronizowane z innymi urządzeniami w firmie - począwszy od systemów HR do systemów POS (ang. Point-of-sale).

Pracownicy potrzebują szerszego dostępu do informacji biznesowych. Firma EAT to doskonały przykład jak właściwie mogą wykorzystywać dane na urządzeniach mobilnych. Często słyszymy określenie „big data”, lecz umożliwiając pracownikom zagłębienie się w gąszcz informacji, które dostępne są na urządzeniach mobilnych, pomagamy im odnaleźć rozwiązania problemów w momencie, w którym są najbardziej potrzebne - w rzeczywistym środowisku pracy.

Konsumeryzacja IT sprzyja łatwiejszemu dostępowi do danych dla dużo liczniejszej grupy użytkowników.

Źrólo: QlikTech