Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Raport DataCore: koszty pamięci masowej hamulcem dla wirtualizacji

DataCoreDataCore Software, dostawca oprogramowania do wirtualizacji pamięci masowych, przeprowadził doroczną ankietę wśród profesjonalistów IT, odpowiedzialnych za zarządzanie środowiskiem wirtualnym, która wykazała, że rozważają oni wirtualizację krytycznych aplikacji biznesowych, ale projekty często są wstrzymywane przez koszty związane z pamięciami masowymi i problemem uzyskani odpowiednio wysokiej wydajności.


Raport z przeprowadzonej już po raz trzeci ankiety "State of Virtualization Survey" wykazuje, że najczęściej poddawane konsolidacji są takie aplikacje jak SQL Server, Exchange, SharePoint, Oracle czy SAP. Jednocześnie problemy z włączeniem pamięci flash i dysków SSD do infrastruktury zniechęcają do wykorzystania tych szybkich nośników w wirtualnych środowiskach najbardziej wrażliwych na zbyt długie czasy reakcji oraz przy projektach wirtualizacji desktopów.

Główne wnioski z raportu:
• 44 proc. respondentów przyznało, że zbyt wysokie koszty związane z pamięciami masowymi były „poważną przeszkodą” lub „pewną przeszkodą” wpływającą na wirtualizację części ich zasobów. W 42 proc. ankietowanych firm uniemożliwiały też przeciwdziałanie spadkowi wydajności aplikacji.
• Ponad połowa ankietowanych (51 proc.) stwierdziła, że budżety IT przeznaczone na pamięci masowe pozostały stabilne w 2013 r., jednak aż 20 proc. przyznało, że zostały zredukowane (w 2012 r. - tylko 14 proc.). Podczas gdy w 2012 r. w 38 proc. firm budżety przeznaczone na pamięci masowe wzrosły, w bieżącym roku takich firm jest już tylko 30 proc.
• Pamięci masowe wciąż stanowią największą część budżetów związanych z projektami wirtualizacyjnymi. Dotyczy to zarówno wirtualizacji serwerów, jak i desktopów. 52 proc. ankietowanych przyznało, że pamięci masowe stanowią ponad 25 proc. ich budżetu na wirtualizację.
• Firmy nie decydują się na rozwiązywanie problemów z infrastrukturą poprzez pamięci masowe dostępne w chmurze publicznej. Osiem na dziesięć z nich w ogóle nie korzysta z przestrzeni w chmurze publicznej, co jest to dość znaczące, szczególnie w kontekście ilości uwagi, która jest ostatnio poświęcana temu tematowi.
• Mimo ogromnej uwagi, którą branża przykłada do technologii pamięci flash, co drugi respondent przyznawał, że nie planuje użycia dysków SSD w prowadzonych projektach wirtualizacyjnych. Co więcej, blisko 60 proc. ankietowanych nie korzysta w ogóle z pamięci flash w swoich środowiskach pamięci masowych.

Ankieta "State of Virtualization Survey" została przeprowadzona w marcu 2013 r. 56 proc. respondentów reprezentowało firmy zatrudniające mniej niż 1000 pracowników, 23 proc. - od tysiąca do pięciu tysięcy pracowników, a 21 proc. - powyżej pięciu tysięcy. Wśród ankietowanych firm reprezentowanych było wiele branż, w tym usługi finansowe (11 proc.), służba zdrowia (12 proc.), sektor publiczny (13 proc.), przemysł (15 proc.), edukacja (13 proc.) i usługi IT (14 proc.).

Pełen raport znajduje się pod adresem:
http://pages.datacore.com/StateofVirtualizationSurvey.html

Źródło: DataCore Software