Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Aktualności

Alcatel-Lucent wizjonerem w Magicznym kwadrancie Gartnera

Alcatel-LucentFirma Alcatel-Lucent została zaliczona do kategorii wizjonerów w nowym raporcie firmy Gartner „Magiczny kwadrant” na temat infrastruktury sieciowej centrów przetwarzania danych („Magic Quadrant for Data Center Network Infrastructure”).


Dokument, którego autorami są Tim Zimmerman i Mark Fabbi, dotyczący szczegółów infrastruktury sieciowej centrów przetwarzania danych, został opublikowany 11 lutego 2013 r.

Zgodnie z metodologią autorów raportu, "firmy zakwalifikowane do grona wizjonerów pokazały, że są w stanie rozszerzać możliwości swoich rozwiązań, aby zapewnić klientom wyjątkową i zróżnicowaną ofertę. Wizjonerzy opracowują innowacje w co najmniej jednym z kluczowych obszarów infrastruktury centrów przetwarzania danych, takich jak zarządzanie (w tym wirtualizacja), bezpieczeństwo (w tym egzekwowanie reguł), sieci SDN i wydajność operacyjna, a także obniżanie kosztów".

Raport "Magiczny kwadrant" dotyczący infrastruktury sieciowej centrów przetwarzania danych to tegoroczna nowość. Dokument powstał ze względu na rozwój segmentów sieci rdzeniowej i sieci centrów przetwarzania danych. Firma Gartner zmieniła zakres prowadzonych badań sektora infrastruktury sieciowej i serię powiązanych z nim raportów „Magiczny kwadrant”, aby w większym stopniu skoncentrować się na problemach biznesowych w przedsiębiorstwach.

W 2012 r. firma Gartner umieściła już produkty sieciowe Alcatela-Lucenta w obszarze wizjonerów w raporcie "Magiczny kwadrant", który dotyczył infrastruktury dostępowej w przewodowych i bezprzewodowych sieciach LAN. Dokument zatytułowany "Magic Quadrant for the Wired and Wireless LAN Access Infrastructure" opublikowano 13 czerwca 2012 r., a jego autorami są również Tim Zimmerman i Mark Fabbi.

Alcatel-Lucent kontynuuje swój rozwój rynkowy poprzez realizację wizji Applications Fluent Network, zyskując wielu ważnych klientów z różnych branż, m.in. kalifornijską uczelnię California State University, belgijski oddział firmy DHL czy chiński oddział Cap Gemini.

Informacje o „Magicznym kwadrancie”
Firma Gartner nie poleca żadnych producentów, produktów lub usług opisanych w swoich publikacjach badawczych ani nie rekomenduje użytkownikom technologii najwyżej ocenionych firm. Publikacje badawcze firmy Gartner zawierają opinie jej działu analiz i nie powinny być rozumiane jako stwierdzenie stanu faktycznego. Firma Gartner nie udziela żadnych gwarancji, wyraźnych lub domniemanych, dotyczących swoich badań, w tym gwarancji przydatności handlowej lub przydatności do konkretnego celu.


Źródło: Alcatel-Lucent