Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Aktualności

Asustor - nowa marka serwerów NAS już w Polsce

AsustorAsusteroPierwsze serwery NAS Asustor, marki należącej do firmy Asus, znanego na rynku producenta sprzętu komputerowego, zaprezentowane zostały w bieżącym roku, a od niedawna dostępne są także w Polsce.


Obecne portfolio dysków sieciowych Asustor, dostępne m.in. w sklepie internetowym epasystemy.pl, składa się z czterech modeli - AS-602T, AS-604T, AS-606T oraz AS-608T. Urządzenia pomieszczą od dwóch do ośmiu dysków twardych. Serwery Asustor posiadają polski interfejs użytkownika, opracowany przy współudziale specjalistów z EPA Systemy. Wyróżnia się wyjątkową przejrzystością i zapewnia łatwą konfigurację oraz obsługę urządzeń.

Klienci biznesowi z pewnością docenią obsługę wirtualizacji przez serwery Asustor. Urządzenia są certyfikowane i w pełni zgodne z VMware, Citrix oraz Hyper-V. Zależne od potrzeb, połączenia mogą być realizowane za pośrednictwem protokołów NFS oraz iSCSI. Asustor zaimplementował także wszystkie ważniejsze funkcje iSCSI: LUN Mapping, Target Masking, ISO File Mounting, MPIO & MCS Support, Persistent (SCSI-3) Reservations.

Wydajna konfiguracja sprzętowa serwerów Asustor efektywnie uzupełnienie możliwości oferowane przez oprogramowanie. Dzięki temu - przykładowo w odniesieniu do multimediów - odtwarzanie materiałów FullHD w dowolnym formacie przebiega wyjątkowo płynnie (dostępny jest także interfejs DLNA oraz UPnP). Każdy dostępny serwer posiada wyjście HDMI, za pośrednictwem którego w łatwy sposób podłączymy urządzenie bezpośrednio do telewizora lub systemu domowej rozrywki. Dostępne obecnie dyski sieciowe Asustor wykorzystują procesor Intel DualCore 2.13GHz, posiadają 1GB pamięci RAM i obsługują dyski SATA II/III. Oprócz HDMI, posiadają złącza USB 3.0 oraz eSATA, a także dwa porty LAN 1GBit.

Za bezpieczeństwo danych przechowywanych na serwerach Asustor dbają m.in. tryby RAID oraz pełna obsługa Apple Time Machine (Apple Mac OSX) oraz Backup Plan (Windows). Dodatkowo, dane można kopiować na inne serwery FTP lub Rsync (oraz odwrotnie). Aplikacja ADM Defender zabezpiecza serwer przed włamaniami, a szyfrowane połączenia SSL oraz klucz AES256-bitów pozwalają na bezpieczną pracę.

"Doskonały interfejs będzie jednym ze znaków rozpoznawczych dysków sieciowych Asustor. Z doświadczenia wiemy, że użytkownicy konkurencyjnych produktów poddają funkcjonalność i użyteczność interfejsu szczególnej analizie. Na tym polu Asustor nie zawiedzie zarówno domowych, jak i biznesowych klientów" - przekonuje Jacek Marynowski z EPA Systemy.

Za zarządzanie dyskami sieciowymi Asustor odpowiada aplikacja ADM - Asustor Data Master. Jest intuicyjna w obsłudze, a grafikę dopracowano z dużą dbałością o detale. Przełączanie między funkcjami działa płynnie i szybko. Serwerem Asustor zarządza się z poziomu przeglądarki internetowej. W obrębie jednej zakładki możemy uruchamiać kilka zadań jednocześnie, bowiem oprogramowanie obsługuje wielozadaniowość. Domyślnie ADM ma zainstalowane podstawowe aplikacje, niezbędne do uruchomienia systemu. W zależności od tego, czy serwer będzie wykorzystywany w domu, czy w firmie, użytkownik może łatwo zainstalować dodatkowe, bezpłatne i sprawdzone programy. Do dyspozycji jest oprogramowanie zarządzające bazą danych, multimediami, systemami CMS, programy edukacyjne i programistyczne. Każdy Asustor oferuje pełną wersję aplikacji Boxee - uznanego centrum multimedialnego z pełnym polskim interfejsem i obsługą napisów w filmach.

Serwery NAS Asustor dostarczane są także z aplikacją do zarządzania sieciowymi kamerami przemysłowymi, oferując skuteczne rozwiązanie do monitoringu wideo biura lub domu. Asustor przygotował także aplikacje mobilne, umożliwiające korzystanie ze zgromadzonych danych za pośrednictwem urządzeń z systemami Android oraz iOS. W standardzie użytkownik otrzymuje także ma funkcjonalność prywatnej chmury, która ułatwia dostęp do danych zgromadzonych na serwerze.

Dział Pomocy Technicznej EPA Systemy oferuje użytkownikom serwerów Asustor pełne wsparcie i obsługę gwarancyjną oraz pogwarancyjną. Opcjonalnie, dostępny jest także pakiet dodatkowej ochrony EPA Care Pack, który oprócz szybkiej reakcji na ewentualne problemy oraz stały monitoring pracy urządzeń, zapewnia także pomoc w instalacji, konfiguracji oraz optymalizacji pracy macierzy dyskowych i oprogramowania.

Źródło: EPA Systemy

 

Logowanie i rejestracja