Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Prognozy Veeam na 2017 rok: chmura kluczowa dla rozwoju biznesu
Prognozy Veeam na 2017 rok: chmura kluczowa dla rozwoju biznesu

Mijający rok dobitnie wskazuje, jak ważna jest stała dostępność - zarówno usług, jak i danych. Wystarczy wspomnieć głośne fiasko elektronicznego spisu powszechnego na kontynencie australijskim, czy równie dotkliwe w skutkach przestoje systemów IT w sektorze transportu pasażerskiego. Awarie te sprawiły, że ludzie na ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Aktualności

Asustor - nowa marka serwerów NAS już w Polsce

AsustorAsusteroPierwsze serwery NAS Asustor, marki należącej do firmy Asus, znanego na rynku producenta sprzętu komputerowego, zaprezentowane zostały w bieżącym roku, a od niedawna dostępne są także w Polsce.


Obecne portfolio dysków sieciowych Asustor, dostępne m.in. w sklepie internetowym epasystemy.pl, składa się z czterech modeli - AS-602T, AS-604T, AS-606T oraz AS-608T. Urządzenia pomieszczą od dwóch do ośmiu dysków twardych. Serwery Asustor posiadają polski interfejs użytkownika, opracowany przy współudziale specjalistów z EPA Systemy. Wyróżnia się wyjątkową przejrzystością i zapewnia łatwą konfigurację oraz obsługę urządzeń.

Klienci biznesowi z pewnością docenią obsługę wirtualizacji przez serwery Asustor. Urządzenia są certyfikowane i w pełni zgodne z VMware, Citrix oraz Hyper-V. Zależne od potrzeb, połączenia mogą być realizowane za pośrednictwem protokołów NFS oraz iSCSI. Asustor zaimplementował także wszystkie ważniejsze funkcje iSCSI: LUN Mapping, Target Masking, ISO File Mounting, MPIO & MCS Support, Persistent (SCSI-3) Reservations.

Wydajna konfiguracja sprzętowa serwerów Asustor efektywnie uzupełnienie możliwości oferowane przez oprogramowanie. Dzięki temu - przykładowo w odniesieniu do multimediów - odtwarzanie materiałów FullHD w dowolnym formacie przebiega wyjątkowo płynnie (dostępny jest także interfejs DLNA oraz UPnP). Każdy dostępny serwer posiada wyjście HDMI, za pośrednictwem którego w łatwy sposób podłączymy urządzenie bezpośrednio do telewizora lub systemu domowej rozrywki. Dostępne obecnie dyski sieciowe Asustor wykorzystują procesor Intel DualCore 2.13GHz, posiadają 1GB pamięci RAM i obsługują dyski SATA II/III. Oprócz HDMI, posiadają złącza USB 3.0 oraz eSATA, a także dwa porty LAN 1GBit.

Za bezpieczeństwo danych przechowywanych na serwerach Asustor dbają m.in. tryby RAID oraz pełna obsługa Apple Time Machine (Apple Mac OSX) oraz Backup Plan (Windows). Dodatkowo, dane można kopiować na inne serwery FTP lub Rsync (oraz odwrotnie). Aplikacja ADM Defender zabezpiecza serwer przed włamaniami, a szyfrowane połączenia SSL oraz klucz AES256-bitów pozwalają na bezpieczną pracę.

"Doskonały interfejs będzie jednym ze znaków rozpoznawczych dysków sieciowych Asustor. Z doświadczenia wiemy, że użytkownicy konkurencyjnych produktów poddają funkcjonalność i użyteczność interfejsu szczególnej analizie. Na tym polu Asustor nie zawiedzie zarówno domowych, jak i biznesowych klientów" - przekonuje Jacek Marynowski z EPA Systemy.

Za zarządzanie dyskami sieciowymi Asustor odpowiada aplikacja ADM - Asustor Data Master. Jest intuicyjna w obsłudze, a grafikę dopracowano z dużą dbałością o detale. Przełączanie między funkcjami działa płynnie i szybko. Serwerem Asustor zarządza się z poziomu przeglądarki internetowej. W obrębie jednej zakładki możemy uruchamiać kilka zadań jednocześnie, bowiem oprogramowanie obsługuje wielozadaniowość. Domyślnie ADM ma zainstalowane podstawowe aplikacje, niezbędne do uruchomienia systemu. W zależności od tego, czy serwer będzie wykorzystywany w domu, czy w firmie, użytkownik może łatwo zainstalować dodatkowe, bezpłatne i sprawdzone programy. Do dyspozycji jest oprogramowanie zarządzające bazą danych, multimediami, systemami CMS, programy edukacyjne i programistyczne. Każdy Asustor oferuje pełną wersję aplikacji Boxee - uznanego centrum multimedialnego z pełnym polskim interfejsem i obsługą napisów w filmach.

Serwery NAS Asustor dostarczane są także z aplikacją do zarządzania sieciowymi kamerami przemysłowymi, oferując skuteczne rozwiązanie do monitoringu wideo biura lub domu. Asustor przygotował także aplikacje mobilne, umożliwiające korzystanie ze zgromadzonych danych za pośrednictwem urządzeń z systemami Android oraz iOS. W standardzie użytkownik otrzymuje także ma funkcjonalność prywatnej chmury, która ułatwia dostęp do danych zgromadzonych na serwerze.

Dział Pomocy Technicznej EPA Systemy oferuje użytkownikom serwerów Asustor pełne wsparcie i obsługę gwarancyjną oraz pogwarancyjną. Opcjonalnie, dostępny jest także pakiet dodatkowej ochrony EPA Care Pack, który oprócz szybkiej reakcji na ewentualne problemy oraz stały monitoring pracy urządzeń, zapewnia także pomoc w instalacji, konfiguracji oraz optymalizacji pracy macierzy dyskowych i oprogramowania.

Źródło: EPA Systemy