Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?
Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?

Jakie są realia współczesnej chmury? Co musiało ulec zmianie, by chmura nadawała się do zastosowań wymagających wysokiego stopnia bezpieczeństwa? I co jest wymagane oraz zalecane, aby krytyczne funkcje biznesowe oraz poufne dane były skutecznie chronione w chmurze? To tylko kilka z kluczowych pytań, które warto sobi...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Aktualności

Asustor - nowa marka serwerów NAS już w Polsce

AsustorAsusteroPierwsze serwery NAS Asustor, marki należącej do firmy Asus, znanego na rynku producenta sprzętu komputerowego, zaprezentowane zostały w bieżącym roku, a od niedawna dostępne są także w Polsce.


Obecne portfolio dysków sieciowych Asustor, dostępne m.in. w sklepie internetowym epasystemy.pl, składa się z czterech modeli - AS-602T, AS-604T, AS-606T oraz AS-608T. Urządzenia pomieszczą od dwóch do ośmiu dysków twardych. Serwery Asustor posiadają polski interfejs użytkownika, opracowany przy współudziale specjalistów z EPA Systemy. Wyróżnia się wyjątkową przejrzystością i zapewnia łatwą konfigurację oraz obsługę urządzeń.

Klienci biznesowi z pewnością docenią obsługę wirtualizacji przez serwery Asustor. Urządzenia są certyfikowane i w pełni zgodne z VMware, Citrix oraz Hyper-V. Zależne od potrzeb, połączenia mogą być realizowane za pośrednictwem protokołów NFS oraz iSCSI. Asustor zaimplementował także wszystkie ważniejsze funkcje iSCSI: LUN Mapping, Target Masking, ISO File Mounting, MPIO & MCS Support, Persistent (SCSI-3) Reservations.

Wydajna konfiguracja sprzętowa serwerów Asustor efektywnie uzupełnienie możliwości oferowane przez oprogramowanie. Dzięki temu - przykładowo w odniesieniu do multimediów - odtwarzanie materiałów FullHD w dowolnym formacie przebiega wyjątkowo płynnie (dostępny jest także interfejs DLNA oraz UPnP). Każdy dostępny serwer posiada wyjście HDMI, za pośrednictwem którego w łatwy sposób podłączymy urządzenie bezpośrednio do telewizora lub systemu domowej rozrywki. Dostępne obecnie dyski sieciowe Asustor wykorzystują procesor Intel DualCore 2.13GHz, posiadają 1GB pamięci RAM i obsługują dyski SATA II/III. Oprócz HDMI, posiadają złącza USB 3.0 oraz eSATA, a także dwa porty LAN 1GBit.

Za bezpieczeństwo danych przechowywanych na serwerach Asustor dbają m.in. tryby RAID oraz pełna obsługa Apple Time Machine (Apple Mac OSX) oraz Backup Plan (Windows). Dodatkowo, dane można kopiować na inne serwery FTP lub Rsync (oraz odwrotnie). Aplikacja ADM Defender zabezpiecza serwer przed włamaniami, a szyfrowane połączenia SSL oraz klucz AES256-bitów pozwalają na bezpieczną pracę.

"Doskonały interfejs będzie jednym ze znaków rozpoznawczych dysków sieciowych Asustor. Z doświadczenia wiemy, że użytkownicy konkurencyjnych produktów poddają funkcjonalność i użyteczność interfejsu szczególnej analizie. Na tym polu Asustor nie zawiedzie zarówno domowych, jak i biznesowych klientów" - przekonuje Jacek Marynowski z EPA Systemy.

Za zarządzanie dyskami sieciowymi Asustor odpowiada aplikacja ADM - Asustor Data Master. Jest intuicyjna w obsłudze, a grafikę dopracowano z dużą dbałością o detale. Przełączanie między funkcjami działa płynnie i szybko. Serwerem Asustor zarządza się z poziomu przeglądarki internetowej. W obrębie jednej zakładki możemy uruchamiać kilka zadań jednocześnie, bowiem oprogramowanie obsługuje wielozadaniowość. Domyślnie ADM ma zainstalowane podstawowe aplikacje, niezbędne do uruchomienia systemu. W zależności od tego, czy serwer będzie wykorzystywany w domu, czy w firmie, użytkownik może łatwo zainstalować dodatkowe, bezpłatne i sprawdzone programy. Do dyspozycji jest oprogramowanie zarządzające bazą danych, multimediami, systemami CMS, programy edukacyjne i programistyczne. Każdy Asustor oferuje pełną wersję aplikacji Boxee - uznanego centrum multimedialnego z pełnym polskim interfejsem i obsługą napisów w filmach.

Serwery NAS Asustor dostarczane są także z aplikacją do zarządzania sieciowymi kamerami przemysłowymi, oferując skuteczne rozwiązanie do monitoringu wideo biura lub domu. Asustor przygotował także aplikacje mobilne, umożliwiające korzystanie ze zgromadzonych danych za pośrednictwem urządzeń z systemami Android oraz iOS. W standardzie użytkownik otrzymuje także ma funkcjonalność prywatnej chmury, która ułatwia dostęp do danych zgromadzonych na serwerze.

Dział Pomocy Technicznej EPA Systemy oferuje użytkownikom serwerów Asustor pełne wsparcie i obsługę gwarancyjną oraz pogwarancyjną. Opcjonalnie, dostępny jest także pakiet dodatkowej ochrony EPA Care Pack, który oprócz szybkiej reakcji na ewentualne problemy oraz stały monitoring pracy urządzeń, zapewnia także pomoc w instalacji, konfiguracji oraz optymalizacji pracy macierzy dyskowych i oprogramowania.

Źródło: EPA Systemy