Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Aktualności

W 2013 roku firmy będą zmagać się z wyzwaniem zarządzania aplikacjami

CitrixCitrix przewiduje, że nasilające się trendy konsumeryzacji i wykorzystania urządzeń osobistych do celów zawodowych (Bring-Your-Own, BYO) zmuszą działy IT do skupienia się na problemie zarządzania aplikacjami i danymi.


W 2012 r. masowe zastosowanie smartfonów i tabletów doprowadziło do powstania narzędzi, które pozwalają wykorzystać te urządzenia w biznesie. W 2013 r. w wielu przedsiębiorstwach będzie funkcjonować wiele różnych rozwiązań, zastrzeżonych platform i urządzeń. W rezultacie coraz więcej pracowników będzie pobierać aplikacje osobiste do celów biznesowych, przez co kwestia zarządzania nimi wysunie się na pierwszy plan. Działom IT nie wystarczy już jedno rozwiązanie lub ich zbiór do tego by uporać się z tą złożonością, dlatego będą musiały skupić się na zarządzaniu aplikacjami i danymi, a nie konkretnymi typami urządzeń.

Niezależne badania przeprowadzone w październiku na zlecenie firmy Citrix pokazują, że 62 proc. organizacji, które wprowadziły politykę BYO, uważa „zarządzanie aplikacjami w urządzeniach mobilnych” za skomplikowane. Przedsiębiorstwa będą musiały poradzić sobie z rosnącą liczbą aplikacji osobistych stosowanych na szerokiej gamie urządzeń - i zdecydować, jakie będzie ich miejsce w ogólnej biznesowej strukturze IT. Do niedawna firmy skupiały się niemal wyłącznie na systemie Windows jako platformie dostarczania desktopów i większości aplikacji biznesowych, ale rosnąca liczba urządzeń sprawiła, że w firmach pojawiają się alternatywne platformy - iOS, Android, Web i SaaS - które mogą zapewnić pracownikom bezpieczny dostęp do aplikacji bez względu na lokalizację. Nabierze to znaczenia w 2013 r. kiedy oprócz „standardowej” pracy biurowej upowszechnią się inne formy zatrudnienia, w tym praca tymczasowa, elastyczna i mobilna.

"W 2012 r. zwiększyła się liczba aplikacji biznesowych działających na alternatywnych platformach, co było w dużej mierze zasługą twórców oprogramowania do systemów Android i iOS. Konsumenci przyzwyczaili się do pobierania aplikacji a także narzędzi do współpracy, obsługi sieci społecznościowych i przechowywania danych na swoich smartfonach i tabletach, a następnie wykorzystywania ich w pracy. Tym samym w nadchodzącym roku wyzwaniem dla działów IT będzie monitorowanie tych platform w taki sposób, aby pozostawić firmie pewien stopień kontroli. W przeciwnym razie narażą się na komplikacje, zamieszanie i otwarcie sieci na możliwość złośliwego ataku" - skomentował ten trend Guenther Brand, wiceprezes Citrix na Europę Wschodnią i Rosję.

Ponadto wskazał poniższe trendy jako kluczowe dla nadchodzących miesięcy:
Migracja desktopów. Choć większość dużych przedsiębiorstw rozpoczęła już migrację desktopów, małe i średnie firmy dopiero teraz przechodzą z XP na Windows 7/8 - zarówno ze względu na zwiększoną produktywność, jak i bardziej praktyczne kwestie, takie jak np. zakończenie wsparcia dla Windows XP.
Usługi chmurowe i łączność sieciowa. W 2013 r. usługi chmurowe wyjdą z cienia marketingowego szumu i wejdą na masowy rynek. Osiemnaście miesięcy temu organizacje miały do wyboru względnie ograniczoną liczbę rzeczywistych usług chmurowych. Obecnie w wielu segmentach rynku chmurowego pojawiają się liderzy i trend ten utrzyma się w 2013 r. w miarę podłączania chmur korporacyjnych do internetu oraz ich rozbudowy przez dostawców usług. W nadchodzącym roku chmura nadal będzie zmieniać sposób budowy, dostarczania i używania aplikacji.
Mobilność. Mobilność będzie różnorodnie interpretowana przez poszczególne firmy, w zależności od kultury korporacyjnej i wymagań operacyjnych. Pewne jest jednak to, że wiele organizacji będzie chciało czerpać korzyści z tego trendu, poprzez stosowanie narzędzi, które zapewnią pracownikom większą swobodę. W nadchodzącym roku organizacje, które już zainwestowały w rozwiązania mobilne, będą dążyły do zwiększenia ich potencjału, aby zaoferować pracownikom jeszcze więcej elastyczności.

Źródło: Citrix