Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Aktualności

Symantec NetBackup 6.5.4

SymantecFirma Symantec wprowadza na rynek kolejną wersję platformy ułatwiającej zarządzanie danymi w środowiskach fizycznych jak i wirtualnych - NetBackup 6.5.4. Deduplikacja i inne zaawansowane funkcje pozwalają na znaczne obniżenie kosztów zarządzania.

Wprowadzenie do produktu najnowszych rozwiązań technicznych, jak backup na dysk, deduplikacja danych, wirtualizacja pamięci masowej, ciągła ochrona (Continuous Data Protection – CDP) oraz replikacja danych w środowiskach heterogenicznych pozwala efektywniej wykorzystać zasoby sprzętowe (biblioteki taśmowe, macierze dyskowe). NetBackup oferuje szybkie przywracanie danych do stanu sprzed awarii i zmniejszenie złożoności systemu archiwizacyjnego.

NetBackup 6.5.4 umożliwia firmom zwiększenie wydajności operacyjnej i efektywności pamięci masowych w środowiskach wirtualnych i fizycznych.  „Usuwanie nadmiarowych danych jest jednym z priorytetów firmy Symantec; dostarczamy technologię, ułatwiającą optymalizację wykorzystania pamięci masowej i obniżenie kosztów w przedsiębiorstwach. Zapewniamy jednocześnie zaawansowane możliwości przywracania danych i scentralizowane zarządzanie” — powiedział Matt Kixmoeller, wiceprezes działu zarządzania produktem w grupie ds. zarządzania informacjami firmy Symantec.

NetBackup 6.5.4 zapewnia efektywne przywracanie pojedynczych plików maszyn wirtualnych w środowiskach Microsoft Hyper-V i VMware (włączając vSphere 4.0). Rozwiązanie Symantec pozwala przywracać dane szybciej oraz z wykorzystaniem mniejszej ilości pamięci masowych i jednego cyklu backupowego.

Oprogramowanie NetBackup w nowej wersji uzyskało certyfikat „Certified for Windows 2008” i w pełni obsługuje najnowszy system serwerowy Microsoft. Nowe funkcje oferowane dla środowisk pracujących w oparciu o technologię Microsoft to opatentowana przez firmę Symantec technologia odtwarzania danych na dowolnym poziomie szczegółowości (Granular Recovery Technology) dla aplikacji: SharePoint i Active Directory. Dzięki tej technologii można odzyskiwać pojedyncze obiekty z jednoprzebiegowej kopii zapasowej.

Oprogramowanie PureDisk pozwala obecnie na przechowywanie do ośmiu razy więcej danych niż konkurencyjne rozwiązanie do deduplikacji (z wykorzystaniem porównywalnych zasobów sprzętowych). W następnej wersji oprogramowania NetBackup PureDisk obniżone zostaną wymagania zasobów sprzętowych serwera o 50% dzięki powiększeniu miejsca na backup danych do 16 terabajtów na serwer. Dzięki temu przedsiębiorstwa będą mogły obniżyć koszty pamięci masowych (usuwając większą ilość nadmiarowych danych kopii zapasowych — do 160 TB — z wykorzystaniem jednego serwera PureDisk).

Symantec zapowiada również w nowej wersji udoskonalenie deduplikacji w odniesieniu do plików obrazów VMDK środowisk VMware. Dzięki temu wymagania odnośnie miejsca na kopie zapasowe środowisk wirtualnych zostaną zmniejszone nawet o 90%.

Źródło: Symantec
Skomentuj an forum

Logowanie i rejestracja