Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Aktualności

Symantec NetBackup 6.5.4

SymantecFirma Symantec wprowadza na rynek kolejną wersję platformy ułatwiającej zarządzanie danymi w środowiskach fizycznych jak i wirtualnych - NetBackup 6.5.4. Deduplikacja i inne zaawansowane funkcje pozwalają na znaczne obniżenie kosztów zarządzania.

Wprowadzenie do produktu najnowszych rozwiązań technicznych, jak backup na dysk, deduplikacja danych, wirtualizacja pamięci masowej, ciągła ochrona (Continuous Data Protection – CDP) oraz replikacja danych w środowiskach heterogenicznych pozwala efektywniej wykorzystać zasoby sprzętowe (biblioteki taśmowe, macierze dyskowe). NetBackup oferuje szybkie przywracanie danych do stanu sprzed awarii i zmniejszenie złożoności systemu archiwizacyjnego.

NetBackup 6.5.4 umożliwia firmom zwiększenie wydajności operacyjnej i efektywności pamięci masowych w środowiskach wirtualnych i fizycznych.  „Usuwanie nadmiarowych danych jest jednym z priorytetów firmy Symantec; dostarczamy technologię, ułatwiającą optymalizację wykorzystania pamięci masowej i obniżenie kosztów w przedsiębiorstwach. Zapewniamy jednocześnie zaawansowane możliwości przywracania danych i scentralizowane zarządzanie” — powiedział Matt Kixmoeller, wiceprezes działu zarządzania produktem w grupie ds. zarządzania informacjami firmy Symantec.

NetBackup 6.5.4 zapewnia efektywne przywracanie pojedynczych plików maszyn wirtualnych w środowiskach Microsoft Hyper-V i VMware (włączając vSphere 4.0). Rozwiązanie Symantec pozwala przywracać dane szybciej oraz z wykorzystaniem mniejszej ilości pamięci masowych i jednego cyklu backupowego.

Oprogramowanie NetBackup w nowej wersji uzyskało certyfikat „Certified for Windows 2008” i w pełni obsługuje najnowszy system serwerowy Microsoft. Nowe funkcje oferowane dla środowisk pracujących w oparciu o technologię Microsoft to opatentowana przez firmę Symantec technologia odtwarzania danych na dowolnym poziomie szczegółowości (Granular Recovery Technology) dla aplikacji: SharePoint i Active Directory. Dzięki tej technologii można odzyskiwać pojedyncze obiekty z jednoprzebiegowej kopii zapasowej.

Oprogramowanie PureDisk pozwala obecnie na przechowywanie do ośmiu razy więcej danych niż konkurencyjne rozwiązanie do deduplikacji (z wykorzystaniem porównywalnych zasobów sprzętowych). W następnej wersji oprogramowania NetBackup PureDisk obniżone zostaną wymagania zasobów sprzętowych serwera o 50% dzięki powiększeniu miejsca na backup danych do 16 terabajtów na serwer. Dzięki temu przedsiębiorstwa będą mogły obniżyć koszty pamięci masowych (usuwając większą ilość nadmiarowych danych kopii zapasowych — do 160 TB — z wykorzystaniem jednego serwera PureDisk).

Symantec zapowiada również w nowej wersji udoskonalenie deduplikacji w odniesieniu do plików obrazów VMDK środowisk VMware. Dzięki temu wymagania odnośnie miejsca na kopie zapasowe środowisk wirtualnych zostaną zmniejszone nawet o 90%.

Źródło: Symantec
Skomentuj an forum