Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Microsoft wydaje User Experience Virtualization 1.0

MicrosoftMicrosoft ogłosił dostępność pierwszej wersji  User Experience Virtualization (UE-V), rozwiązania pomocnego w zarządzaniu i migracji ustawień użytkowników pomiędzy systemami i urządzeniami, ułatwiając tym samym budowę środowisk VDI.


O pracach Microsoft nad User Experience Virtualization informowaliśmy już dwukrotnie, w czerwcu przy okazji publikacji drugiej bety rozwiązania oraz we wrześniu, kiedy to wydano wersję kandydującą (RC) UE-V.

Do tej pory administratorzy wdrażający wirtualizację w środowisku zbudowanym na bazie rozwiązań Microsoft mogli wspomóc się Microsoft User State Virtualization (USV), rozwiązaniem stanowiącym kombinację trzech składników, obejmującego: Przekierowanie folderu, Pliki offline i Profil użytkownika mobilnego. Jednak nie jest to rozwiązanie zbyt wygodne w sytuacji gdy użytkownicy korzystają z jednego konta by uzyskać dostęp do środowiska zwirtualizowanego za pomocą komputerów stacjonarnych, serwerów terminali i innych urządzeń.

Administratorzy nie do końca zadowoleni z oferty Microsoft mogli wspomóc się rozwiązaniami typu User Environment Management (UEM) oferowanymi przez takie firmy jak Citrix, Appsense, Immidio, Liquidware Labs, Quest czy Res Software.

Wraz z wydaniem User Experience Virtualization 1.0, Microsoft zrobił duży krok do przodu. Choć rozwiązanie giganta z Redmond w wielu wypadkach ustępuje rozwiązaniom firm wymienionych powyżej to wielu klientów może być zadowolonych z UE-V.

User Experience Virtualization 1.0 oferuje wsparcie dla Windows 8 i Windows Servr 2012. Zostało opracowane w celu ułatwienia migracji do nowej wersji systemów oraz by ułatwić działom IT podczas transformacji firm na nowy model pracy, realizowany dzięki wykorzystaniu wirtualizacji desktopów i przyczynić się do lepszej adaptacji App-V i MED-V.

Poza ułatwieniem procesu przenoszenia ustawień pomiędzy Windows 7 i Windows 8, UE-V oferuje migrację spersonalizowanych ustawień pulpitu, obsługę Group Policy oraz synchronizację ustawień Internet Explorer pomiędzy wersjami 8, 9 i 10.

User Experience Virtualization (UE-V) 1.0 wraz z App-V 5.0 wejdzie w skład Microsoft Desktop Optimization Pack (MDOP) 2012 - pakietu narzędzi usprawniających zarządzanie systemami klienckimi wraz z wirtualizacją desktopów i wirtualizacją aplikacji - dostępnym w ramach Software Assurance.