Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?
Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?

Jakie są realia współczesnej chmury? Co musiało ulec zmianie, by chmura nadawała się do zastosowań wymagających wysokiego stopnia bezpieczeństwa? I co jest wymagane oraz zalecane, aby krytyczne funkcje biznesowe oraz poufne dane były skutecznie chronione w chmurze? To tylko kilka z kluczowych pytań, które warto sobi...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Microsoft wydaje User Experience Virtualization 1.0

MicrosoftMicrosoft ogłosił dostępność pierwszej wersji  User Experience Virtualization (UE-V), rozwiązania pomocnego w zarządzaniu i migracji ustawień użytkowników pomiędzy systemami i urządzeniami, ułatwiając tym samym budowę środowisk VDI.


O pracach Microsoft nad User Experience Virtualization informowaliśmy już dwukrotnie, w czerwcu przy okazji publikacji drugiej bety rozwiązania oraz we wrześniu, kiedy to wydano wersję kandydującą (RC) UE-V.

Do tej pory administratorzy wdrażający wirtualizację w środowisku zbudowanym na bazie rozwiązań Microsoft mogli wspomóc się Microsoft User State Virtualization (USV), rozwiązaniem stanowiącym kombinację trzech składników, obejmującego: Przekierowanie folderu, Pliki offline i Profil użytkownika mobilnego. Jednak nie jest to rozwiązanie zbyt wygodne w sytuacji gdy użytkownicy korzystają z jednego konta by uzyskać dostęp do środowiska zwirtualizowanego za pomocą komputerów stacjonarnych, serwerów terminali i innych urządzeń.

Administratorzy nie do końca zadowoleni z oferty Microsoft mogli wspomóc się rozwiązaniami typu User Environment Management (UEM) oferowanymi przez takie firmy jak Citrix, Appsense, Immidio, Liquidware Labs, Quest czy Res Software.

Wraz z wydaniem User Experience Virtualization 1.0, Microsoft zrobił duży krok do przodu. Choć rozwiązanie giganta z Redmond w wielu wypadkach ustępuje rozwiązaniom firm wymienionych powyżej to wielu klientów może być zadowolonych z UE-V.

User Experience Virtualization 1.0 oferuje wsparcie dla Windows 8 i Windows Servr 2012. Zostało opracowane w celu ułatwienia migracji do nowej wersji systemów oraz by ułatwić działom IT podczas transformacji firm na nowy model pracy, realizowany dzięki wykorzystaniu wirtualizacji desktopów i przyczynić się do lepszej adaptacji App-V i MED-V.

Poza ułatwieniem procesu przenoszenia ustawień pomiędzy Windows 7 i Windows 8, UE-V oferuje migrację spersonalizowanych ustawień pulpitu, obsługę Group Policy oraz synchronizację ustawień Internet Explorer pomiędzy wersjami 8, 9 i 10.

User Experience Virtualization (UE-V) 1.0 wraz z App-V 5.0 wejdzie w skład Microsoft Desktop Optimization Pack (MDOP) 2012 - pakietu narzędzi usprawniających zarządzanie systemami klienckimi wraz z wirtualizacją desktopów i wirtualizacją aplikacji - dostępnym w ramach Software Assurance.