Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

EMC przedstawia „Ludzkie oblicze wielkich zbiorów danych”

The Human Face of Big Data25 września, w ramach projektu "Ludzkie oblicze wielkich zbiorów danych" rozpocznie się ośmiodniowe wydarzenie pod hasłem "Zmierzmy nasz świat" ("Measure Our World"). Jest to projekt crowdsourcingowy,  koncentrujący się na wykształconej w ostatnich latach możliwości zbierania, a także bieżącej analizy, triangulacji i wizualizacji olbrzymich ilości danych, finansowany głównie przez EMC wraz ze sponsorami współpracującymi: Cisco, VMware, Tableau oraz Originate.


Słonie morskie z antenkami zamocowanymi na głowach badają oceany. Satelity są wykorzystywane do lokalizowania dużych skupisk komarów. System SMS pomaga w walce ze sprzedażą podrabianych leków w Ghanie. Smartfony mogą przewidzieć, kiedy ich właściciel wpadnie w depresję. Karty kredytowe „dostrzegają” już dwa lata wcześniej sygnały, że małżeństwo zmierza ku rozwodowi. Pigułki przekazują informacje bezpośrednio z ciała pacjenta do lekarza.

Te i inne historie są opowiadane w ramach projektu „Ludzkie oblicze wielkich zbiorów danych”, zainicjowanego przez Ricka Smolana, autora serii fotografii „Day in the Life” („Dzień z życia”). Projekt ten, jest oparty na założeniu, że wizualizacja w czasie rzeczywistym danych gromadzonych przez satelity oraz miliardy czujników, znaczników RFID oraz kamer i smartfonów z funkcją GPS na całym świecie umożliwia ludziom poznanie, zmierzenie i zrozumienie różnych aspektów naszej egzystencji oraz kształtowanie ich w sposób, którego nasi przodkowie nie wyobrażali sobie nawet w najśmielszych marzeniach.

"Moim celem jest zainicjowanie ogólnoświatowej dyskusji na temat wielkich zbiorów danych (Big Data) oraz ich potencjału, który możemy rozwinąć, o ile będziemy z nich rozsądnie korzystać, jak też niebezpieczeństw związanych z nimi, wynikających z braku zachowania należytej ostrożności. Zjawisko Big Data powoduje rewolucyjne zmiany w naszej wiedzy i wpływa bezpośrednio na funkcjonowanie wielu sfer - od gospodarki poprzez szkolnictwo wyższe, administrację publiczną i opiekę zdrowotną po codzienne życie. Podobnie jak wszystkie nowe narzędzia, wielkie zbiory danych kryją w sobie potencjał, który może spowodować niepożądane rezultaty. Jeżeli jednak będziemy postępować z nimi ostrożnie i mądrze, w niedalekiej przyszłości nowe technologie mogą wywrzeć podobny wpływ na rozwój ludzkości, co wcześniej język i sztuka" - mówi Rick Smolan, autor słynnej serii fotografii „Day in the Life” i inicjator innych projektów crowdsourcingowych , Against All Odds Productions.

 

Ifografika EMC Dane to nowa ropa

Infografika EMC - Dane to nowa ropa
(kliknij w obrazek by powiększyć)

 

• Inicjatywa „Human Face of Big Data” („Ludzkie oblicze wielkich zbiorów danych”) to najciekawsza i najbardziej pasjonująca próba zbadania wpływu dużych zbiorów danych na życie ludzi i społeczności, uwzględniająca perspektywę zwykłego człowieka.
• Dzięki nowatorskiej aplikacji na smartfony, która zostanie udostępniona w dniu 25 września 2012 r., w projekcie będą mogli wziąć udział ludzie z całego świata. Wykorzystując czujniki zainstalowane w ich telefonach, odpowiedzą na szereg pytań dotyczących ich życia, rodzin, wzajemnego zaufania, itp.
• Podczas konferencji przygotowanych pod hasłem „Mission Control”, które odbędą się 2 października 2012 r. w Nowym Jorku, Londynie i Singapurze, zgromadzone w ten sposób dane zostaną przeanalizowane, zwizualizowane i zinterpretowane.
• 8 listopada 2012 r. zostanie zrealizowany projekt pod hasłem „Detektywi danych”(ang. Data Detectives), podczas których uczniowie z całego świata odkryją swój świat, przedstawiając i analizując zgromadzone dane. Będą mogli porównać swoje opinie, przemyślenia, obawy i przekonania z opiniami, przemyśleniami, obawami i przekonaniami uczniów z innych krajów z wykorzystaniem elementów graficznych i techniki wizualizacji danych.
• 20 listopada 2012 r. zostanie wydana książka zawierająca fotografie, eseje i infografiki.

Projekt Ludzkie oblicze wielkich zbiorów danych prowadzony jest przez Ricka Smolana i Jennifer Erwitt - współzałożycieli firmy Against All Odds Productions specjalizującej się w projektowaniu i realizacji ogólnoświatowych projektów crowdsourcingowych łączących wciągającą narrację z nowoczesną technologią. Smolan i Erwitt zapraszają zespoły składające się z czołowych dziennikarzy i fotografów (a także zwykłe osoby) i zachęcają ich do pracy nad ważnymi zagadnieniami, takimi jak światowy kryzys zaopatrzenia w wodę pitną, wpływ Internetu na współczesną cywilizację czy sposób, w jaki ludzkość uczy się leczyć samą siebie. Owocami ich projektów są doskonałe ilustrowane książki, produkcje telewizyjne, aplikacje, wystawy oraz setki milionów informacji medialnych. Pismo Fortune opisało firmę Against All Odds Productions jako "jedną z najfajniejszych firm w Ameryce".

Źródło: EMC