Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Aktualności

EMC przedstawia „Ludzkie oblicze wielkich zbiorów danych”

The Human Face of Big Data25 września, w ramach projektu "Ludzkie oblicze wielkich zbiorów danych" rozpocznie się ośmiodniowe wydarzenie pod hasłem "Zmierzmy nasz świat" ("Measure Our World"). Jest to projekt crowdsourcingowy,  koncentrujący się na wykształconej w ostatnich latach możliwości zbierania, a także bieżącej analizy, triangulacji i wizualizacji olbrzymich ilości danych, finansowany głównie przez EMC wraz ze sponsorami współpracującymi: Cisco, VMware, Tableau oraz Originate.


Słonie morskie z antenkami zamocowanymi na głowach badają oceany. Satelity są wykorzystywane do lokalizowania dużych skupisk komarów. System SMS pomaga w walce ze sprzedażą podrabianych leków w Ghanie. Smartfony mogą przewidzieć, kiedy ich właściciel wpadnie w depresję. Karty kredytowe „dostrzegają” już dwa lata wcześniej sygnały, że małżeństwo zmierza ku rozwodowi. Pigułki przekazują informacje bezpośrednio z ciała pacjenta do lekarza.

Te i inne historie są opowiadane w ramach projektu „Ludzkie oblicze wielkich zbiorów danych”, zainicjowanego przez Ricka Smolana, autora serii fotografii „Day in the Life” („Dzień z życia”). Projekt ten, jest oparty na założeniu, że wizualizacja w czasie rzeczywistym danych gromadzonych przez satelity oraz miliardy czujników, znaczników RFID oraz kamer i smartfonów z funkcją GPS na całym świecie umożliwia ludziom poznanie, zmierzenie i zrozumienie różnych aspektów naszej egzystencji oraz kształtowanie ich w sposób, którego nasi przodkowie nie wyobrażali sobie nawet w najśmielszych marzeniach.

"Moim celem jest zainicjowanie ogólnoświatowej dyskusji na temat wielkich zbiorów danych (Big Data) oraz ich potencjału, który możemy rozwinąć, o ile będziemy z nich rozsądnie korzystać, jak też niebezpieczeństw związanych z nimi, wynikających z braku zachowania należytej ostrożności. Zjawisko Big Data powoduje rewolucyjne zmiany w naszej wiedzy i wpływa bezpośrednio na funkcjonowanie wielu sfer - od gospodarki poprzez szkolnictwo wyższe, administrację publiczną i opiekę zdrowotną po codzienne życie. Podobnie jak wszystkie nowe narzędzia, wielkie zbiory danych kryją w sobie potencjał, który może spowodować niepożądane rezultaty. Jeżeli jednak będziemy postępować z nimi ostrożnie i mądrze, w niedalekiej przyszłości nowe technologie mogą wywrzeć podobny wpływ na rozwój ludzkości, co wcześniej język i sztuka" - mówi Rick Smolan, autor słynnej serii fotografii „Day in the Life” i inicjator innych projektów crowdsourcingowych , Against All Odds Productions.

 

Ifografika EMC Dane to nowa ropa

Infografika EMC - Dane to nowa ropa
(kliknij w obrazek by powiększyć)

 

• Inicjatywa „Human Face of Big Data” („Ludzkie oblicze wielkich zbiorów danych”) to najciekawsza i najbardziej pasjonująca próba zbadania wpływu dużych zbiorów danych na życie ludzi i społeczności, uwzględniająca perspektywę zwykłego człowieka.
• Dzięki nowatorskiej aplikacji na smartfony, która zostanie udostępniona w dniu 25 września 2012 r., w projekcie będą mogli wziąć udział ludzie z całego świata. Wykorzystując czujniki zainstalowane w ich telefonach, odpowiedzą na szereg pytań dotyczących ich życia, rodzin, wzajemnego zaufania, itp.
• Podczas konferencji przygotowanych pod hasłem „Mission Control”, które odbędą się 2 października 2012 r. w Nowym Jorku, Londynie i Singapurze, zgromadzone w ten sposób dane zostaną przeanalizowane, zwizualizowane i zinterpretowane.
• 8 listopada 2012 r. zostanie zrealizowany projekt pod hasłem „Detektywi danych”(ang. Data Detectives), podczas których uczniowie z całego świata odkryją swój świat, przedstawiając i analizując zgromadzone dane. Będą mogli porównać swoje opinie, przemyślenia, obawy i przekonania z opiniami, przemyśleniami, obawami i przekonaniami uczniów z innych krajów z wykorzystaniem elementów graficznych i techniki wizualizacji danych.
• 20 listopada 2012 r. zostanie wydana książka zawierająca fotografie, eseje i infografiki.

Projekt Ludzkie oblicze wielkich zbiorów danych prowadzony jest przez Ricka Smolana i Jennifer Erwitt - współzałożycieli firmy Against All Odds Productions specjalizującej się w projektowaniu i realizacji ogólnoświatowych projektów crowdsourcingowych łączących wciągającą narrację z nowoczesną technologią. Smolan i Erwitt zapraszają zespoły składające się z czołowych dziennikarzy i fotografów (a także zwykłe osoby) i zachęcają ich do pracy nad ważnymi zagadnieniami, takimi jak światowy kryzys zaopatrzenia w wodę pitną, wpływ Internetu na współczesną cywilizację czy sposób, w jaki ludzkość uczy się leczyć samą siebie. Owocami ich projektów są doskonałe ilustrowane książki, produkcje telewizyjne, aplikacje, wystawy oraz setki milionów informacji medialnych. Pismo Fortune opisało firmę Against All Odds Productions jako "jedną z najfajniejszych firm w Ameryce".

Źródło: EMC

 

Logowanie i rejestracja