Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Aktualności

Cloud Computing GigaCon

Cloud Computing Gigacon24 września w Krakowie, podczas konferencji Cloud Computing GigaCon, już po raz szósty spotkają się osoby zainteresowane podbijającymi rynek rozwiązaniami chmurowymi, w różnych ich aspektach.


Ten stosunkowo nowy model oferowania usług IT szybko zdobywa klientów na całym świecie, a według przewidywań analityków wartość tego rynku będzie się zwiększała średnio o 27 procent rocznie.

Polscy przedsiębiorcy również odkrywają zalety chmury - optymalizację kosztów, szybkość wdrożenia i elastyczność rozwiązań IT.

Podczas konferencji mamy nadzieję nie tylko przedstawić technologie i rozwiązania cloud computing, ale także odpowiedzieć na Państwa obawy - kwestie bezpieczeństwa, trudności w dostosowaniu chmurowych rozwiązań IT do indywidualnych potrzeb oraz regulacje prawne ograniczające swobodne korzystanie z chmury w Polsce itp.

Wybrane tematy wystąpień:
• Ochrona własności intelektualnej przy projektach cloud computing - Dr Bogdan Fischer (Kancelaria Prawna Chałas i Wspólnicy)
• Firma w chmurze - Dawid Żabicki (Sygnity)
• NetApp - Inteligentna Pamięć Masowa dla Przedsiębiorstwa - Łukasz Grzesiak (Signati)
• Nowe narzędzia cloud computing w zapewnieniu usług bezpieczeństwa i zarządzania infrastrukturą IT - Piotr Olewniczak (Panda Security)
• Zachmurzenie coraz większe - Marcin Nowak (Softhis)
• Skalowalne serwery Actina w oparciu o procesory AMD Opteron - Krzysztof Łuka (Advanced Micro Devices (AMD), Marcin Bogusz (ACTION S.A.)
• Bezpieczeństwo danych - mniejsza kontrola informacji, zagrożenia prywatności, wątpliwości prawne - Przemysław Olszewski (Niezależny ekspert)

UWAGA! Liczba miejsc jest ograniczona! Zarejestruj się już dziś i zapewnij sobie uczestnictwo.

Konferencja odbywa się pod patronatem medialnym Virtual-IT.pl. Zapraszamy! Liczba miejsc jest ograniczona! Zarejestruj się już dziś i zapewnij sobie uczestnictwo.

Data: Poniedziałek, 24 września 2012 r.
Miejsce: Kraków, Hotel Galaxy
 -> Rejestracja

Kontakt z organizatorem:
paula.kielb(at)software.com.pl

 

Logowanie i rejestracja