Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Aktualności

Raport Cloud Backup Gateways

CteraOrganizacja Info-Tech Research Group przedstawiła raport "Cloud Backup Gateways" analizujący dostępne na rynku rozwiązania do wykonywania kopii danych w chmurze i przy użyciu serwerów instalowanych w lokalnych sieciach.


Uczestników oceniano m.in. po kątem atrakcyjności oferty oraz strategii prowadzonych działań. Info-Tech brał także pod uwagę wkład producentów w rozwój danej kategorii. W raporcie uwzględniono firmy: CTERA, EVault, Panzura, Riverbed, TwinStrata oraz Zmanda.

W dwóch z czterech kategorii Info-Tech Research Group najlepiej ocenił ofertę izraelskiej firmy CTERA Networks, otrzymując wyróżnienia: „Champion” oraz „Trend Setter”. Rozwiązania CTERA zarekomendowane zostały małym i średnim przedsiębiorstwom oraz oddziałom większych korporacji ze względu na przystępną cenę, konsumenckie funkcje do współdzielenia danych oraz zgodność z rozwiązaniami takich partnerów, jak CISCO, EMC czy DELL.

"CTERA zasłużyła na tytuł „Champion” za solidne i ciekawe rozwiązania, dostępne w konkurencyjnej cenie" - powiedział John Sloan, analityk w Info-Tech Research Group.

 

Info-Tech Research Group Raport Cloud Backup Gateways


CTERA wypełnia lukę pomiędzy cloud storage i lokalnym przechowywaniem danych. Realizowane jest to poprzez zastosowanie w sieci lokalnej urządzeń z funkcjonalnością serwerów NAS lub oprogramowania (PC Agent/Serwer Agent) instalowanego na lokalnych komputerach i serwerach, którymi zarządza się w sposób scentralizowany z poziomu Portalu CTERA. Umożliwia to usługodawcom i korporacjom świadczenie usług cloud storage, w tym wykonywanie backupu, współdzielenie plików, cloud on-ramping i mobilną współpracę. CTERA Portal to jedyne rozwiązanie umożliwiające scentralizowane zarządzanie tysiącami podłączonych do chmury serwerów NAS i ‘Agentów’ zainstalowanych na komputerach roboczych.

"Info-Tech Research Group już po raz drugi uznał CTERA Networks liderem szybko rozwijającego się rynku cloud storage" - powiedział Liran Eshel, prezes zarządu CTERA.  

"Ctera jest obecna w naszym kraju już od dwóch lat. Przez ten czas zdążyła wyrobić sobie dobrą markę. Należy obecnie do najlepszych systemów magazynowania i ochrony danych w małych oraz średnich firmach, co - jak widać - potwierdzają także niezależne raporty, jak ten zaprezentowany przez Info-Tech Research Group - podsumowuje Paweł Premicz, prezes zarządu EPA Systemy, która w Polsce jest autoryzowanym przedstawicielem CTERA Networks. W marcu br. obowiązujące w Polsce ceny rozwiązań Ctera zostały obniżone nawet o ponad 50 proc.

Źródło: CTERA