Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Aktualności

Partner Accelerator - nowa wspólna inicjatywa Cisco i Citrix

Citrix CiscoCisco i Citrix poinformowały o uruchomieniu programu Cisco and Citrix Partner Accelerator, mającego na celu połączenie modeli sprzedaży i dystrybucji obydwu firm w ramach pojedynczej platformy by rozwijać kompetencje dystrybutorów, różnicować partnerów i zwiększać ich rentowność.


Wspólni partnerzy Cisco i Citrix mogą przystąpić do programu Cisco and Citrix Partner Accelerator i wykorzystać rosnący popyt na mobilność, wirtualizację desktopów oraz swobodę wyboru urządzeń, dostarczając klientom rozwiązanie Cisco Virtualization Experience Infrastructure (VXI) z technologią Citrix XenDesktop.

"Trendy takie jak wykorzystanie urządzeń osobistych do celów zawodowych, workshifting, mobilność, wideo, rozwiązania do współpracy, wirtualizacja desktopów i aplikacji oraz chmura, zmieniają współczesne miejsce pracy. Klienci szukają rozwiązań, które pozwolą im bezpiecznie korzystać ze wszystkich aplikacji, danych i usług komunikacyjnych na dowolnym urządzeniu, miejscu i o każdej porze. Program Cisco and Citrix Partner Accelerator czerpie z najlepszych praktyk obu firm, aby zapewnić partnerom zasoby potrzebne do dostarczania kompletnych, heterogenicznych rozwiązań, które spełniają potrzeby zmieniających się firm i pozwalają budować bardziej strategiczne relacje z klientami" - powiedział Brian Allison, dyrektor, rozwiązania dla centrów danych, Cisco.

O Programie
• Narzędzia programu Cisco and Citrix Partner Accelerator pomagają partnerom zaangażować się w sprzedaż konsultacyjną oraz rozwijać praktyki wirtualizacji desktopów, zarządzania centrum danych i rozwiązań do współpracy.
• Program oferuje narzędzia, które pomagają dystrybutorom będącym partnerami obu firm poznać Cisco VXI z Citrix XenDesktop i dostarczać kompletne rozwiązania, które łączą wirtualne desktopy, głos i wideo do budowy zoptymalizowanej infrastruktury centrum danych, sieci i rozwiązań do współpracy.
• Program Cisco and Citrix Partner Accelerator udostępnia zasoby sprzedażowe i marketingowe, które przyspieszają wejście na rynek i pozwalają partnerom skrócić cykl sprzedaży i wdrożeń. Dodatkowe korzyści, które zwiększają rentowność partnerów, to finansowanie testów koncepcyjnych i ocen rozwiązania.

"Firmy Citrix i Cisco pracowały wspólnie przez ponad dwa lata, aby wprowadzić na rynek kompletne rozwiązanie oparte na platformie Cisco VXI, które spełnia kluczowe wymagania klientów w zakresie bezpiecznego dostępu do aplikacji i danych z dowolnego miejsca i urządzenia przy ograniczeniu kosztów i złożoności operacyjnej. Program Partner Accelerator, następny etap partnerstwa z Cisco, oferuje naszym wspólnym partnerom narzędzia i szkolenia, których potrzebują do budowania bardziej strategicznych relacji z klientami oraz rozwijania działalności poprzez zwiększanie przychodów oraz skracanie cyklów sprzedaży i wdrożeń" - powiedziała Cynthia Gallant, wiceprezes ds. globalnej strategii dystrybucyjnej i rozwoju rynku, Citrix.

Program Cisco and Citrix Partner Accelerator zapewnia też różnicowanie w postaci unikatowego brandingu dla tych partnerów, którzy dokonają wymaganych inwestycji.

Źródło: Citrix