Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?
Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?

Jakie są realia współczesnej chmury? Co musiało ulec zmianie, by chmura nadawała się do zastosowań wymagających wysokiego stopnia bezpieczeństwa? I co jest wymagane oraz zalecane, aby krytyczne funkcje biznesowe oraz poufne dane były skutecznie chronione w chmurze? To tylko kilka z kluczowych pytań, które warto sobi...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Aktualności

O czym zapominają specjaliści IT wybierający hosting?

Hosting24 godziny czy nawet 3 dni przechowywanego backupu to zdecydowanie za mało, by klient mógł czuć się spokojny o zasoby własnej strony czy poczty elektronicznej. Na jakie parametry zwraca uwagę informatyk, webmaster czy grafik wybierający usługi dla swoich klientów? Czy lokalizacja hostingu, limity konta oraz cena to jedyne, warte uwagi aspekty?


Tak, jesteś specjalistą i stosujesz sprawdzone komponenty. Podobnie myśli o sobie 80% webmasterów, których strony padły ofiarą ataku. Nie tylko stosowane komponenty, ale zawirusowany komputer z Windows mogą  w efekcie przyczynić się do tego, że twój klient zamiast swojej strony zobaczy planszę „Hacked by…”. W wielu wypadkach dochodzi bowiem do przechwycenia hasła FTP z komputera nieświadomego użytkownika.

Okazuje się, że polityka firm w tym zakresie bywa skrajnie różna, od niewykonywania backupów w ogóle, poprzez wykonywanie, ale nieudostępnianie ich klientom, aż po najbardziej pro-klienckie podejście,  polegające na wykonywaniu backupu z wielu ostatnich dni i automatycznym przywracaniu go na żądanie (to cechuje m.in. hosting w ogicom.pl).

Warto też sprawdzić, czy zlecenie przywrócenia danych z backupu generuje nieprzewidywane koszty. Z punktu widzenia specjalisty dobrze dodatkowo ocenić funkcjonalność mechanizmu - czy nie naraża on na dodatkową pracę, związaną z rozpakowywaniem archiwum lub też kopiowaniem danych do innych folderów.

Przedsiębiorca wie, że adresy e-mail trzeba traktować jak dane osobowe, bo nie jest się w stanie zagwarantować, że ich postać nie będzie umożliwiała identyfikacji osoby fizycznej. Tymczasem wiele umów proponowanych przez firmy hostingowe nie spełnia wymogów GIODO, nie zawierając elementów wymienionych w ustawie.

Udostępniane przez dostawców usług hostingowych narzędzia do monitoringu mogą służyć pracodawcom do prowadzenia legalnej kontroli poczty elektronicznej pracowników, ale nie jest to standardem. Najlepszym i najbardziej oczekiwanym przez firmy rozwiązaniem jest tzw. archiwizacja poczty wychodzącej, przez wielu żartobliwie nazywanej „funkcją szpiega”. Warto w tym miejscu zwrócić uwagę, że tego rodzaju działania wymagają poinformowania pracowników o fakcie, że korespondencja będzie monitorowana.

wielu specjalistów IT już wie jak ważna jest skalowalność i łatwość przenoszenia ustawień - warto stawiać na kompleksowych dostawców, aby swobodnie migrować pomiędzy poszczególnymi opcjami - hostingiem współdzielonym, dedykowanym oraz VPS. Specjalista zawsze powinien mieć dostęp do funkcjonalności dających większą wydajność i możliwość szybkiej „przesiadki” na bardziej zaawansowane rozwiązania. Najlepiej też wybrać takiego dostawcę, który przeniesie nasz panel administracyjny i jego wszystkie ustawienia na nowe usługi, co zaoszczędzi wielu problemów związanych z koniecznością ponownej konfiguracji parametrów. Chyba, że sam wolisz ”klikać” od nowa wszystkie konta poczty, ustawiać hasła, itd.?

Aby zyskać przewagę nad konkurencją, specjalista IT musi być niezawodny, szybki i efektywny. Wymagania stawiane specjalistom rosną proporcjonalnie do stopnia informatyzacji firm i poziomu świadomości menedżerów nimi kierujących. Właśnie dlatego przed zawarciem umowy z usługodawcą, warto dokładnie upewnić się, jakie dodatkowe funkcje usprawnią działania właściciela konta hostingowego. Bo przecież zależy ci na tym, aby ten, kto płaci, czuł się naprawdę świetnie obsługiwany, prawda?

Źródło: ogicom.pl