Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Program HP 3PAR podwoi wydajność środowisk VMware

HPHP poinformował o rozpoczęciu programu HP Get Virtual Guarantee, który umożliwi klientom zwiększenie zwrotu z inwestycji w wirtualizację serwerów. Będzie to możliwe dzięki podwojeniu wydajności maszyn wirtualnych na serwerach fizycznych, które współpracują z systemami HP 3PAR Storage w środowiskach VMware.


"Aby zarządzać danymi, których ilość rośnie w tempie wykładniczym, firmy potrzebują architektury pamięci masowej, która spełni ich wymagania bez konieczności zwiększania rozmiarów i kosztów utrzymania centrów przetwarzania danych. Program HP Get Virtual Guarantee wraz z systemem pamięci masowej HP 3PAR Storage oraz infrastrukturą cloud computing firmy VMware ułatwia naszym klientom lepsze wykorzystanie zasobów fizycznych i obniżenie kosztów" - powiedział Gary Green, wiceprezes ds. globalnych aliansów strategicznych w firmie VMware.

Zakwalifikowani uczestnicy tego programu mogą osiągnąć co najmniej dwukrotny wzrost gęstości serwerów wirtualnych, podwajając jednocześnie wydajność maszyn wirtualnych na serwerach fizycznych. Ułatwi im to obniżenie kosztów szybko rozwijających się środowisk wirtualizacyjnych VMware.

W przypadku nie uzyskania zakładanego wzrostu gęstości serwerów wirtualnych, HP zapewni klientowi pojemność dysków, powiązane z nim oprogramowanie HP oraz wsparcie potrzebne do osiągnięcia gwarantowanych rezultatów.

HP 3PAR Storage, główny komponent HP Converged Infrastructure, oferuje dużą wydajność pamięci masowej w przypadku nieprzewidzianych obciążeń, które zwykle mają miejsce w środowiskach serwerów wirtualnych oraz publicznych, prywatnych i hybrydowych środowiskach cloud computing. System HP 3PAR Storage jest zintegrowany z technologiami VMware vStorage i połączony z unikatowymi funkcjami wbudowanymi, jak HP 3PAR Gen4 ASIC, automatyczne wyrównywanie obciążenia, technologia wide striping oraz architektura klastrowa Mesh-Active. Umożliwiają one utrzymanie najwyższych poziomów wydajności infrastruktury po wprowadzeniu nowych serwerów wirtualnych.

"Potrzebowaliśmy znacznie większej pojemności dysków bez zwiększania rozmiarów fizycznych lub obciążeń administracyjnych środowiska wirtualnych serwerów. HP 3PAR Storage okazał się jedynym systemem, który pozwolił nam obsługiwać dwa razy więcej maszyn wirtualnych na każdym serwerze fizycznym, a równocześnie osiągnąć wszystkie cele związane z modernizacją centrów przetwarzania danych" - powiedział Gary Collins, założyciel i dyrektor firmy Intercept oferującej usługi hostingowe.

Program HP Get Virtual Guarantee jest dostępny dla klientów na całym świecie za pośrednictwem HP lub jego autoryzowanych partnerów handlowych. Aby zakwalifikować się do tego programu, firma musi zakupić system HP 3PAR Storage z oprogramowaniem HP 3PAR Optimization Suite Software do automatycznego wyrównywania obciążenia oraz oprogramowanie HP 3PAR System Reporter. Wymagany jest również system VMware vSphere wersja 4.1 lub nowsza.

Źródło: HP