Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Aktualności

Kaspersky Lab zabezpiecza środowiska wirtualne VMware

Wirtualizacja zapewnia organizacjom na całym świecie ogromne korzyści biznesowe oraz IT, trzeba jednak pamiętać, że pozostawione bez ochrony, platformy te mogą stać się słabym ogniwem otwartym na ataki cyberprzestępców. W ochronie wirtualizacji może pomóc - Kaspersky Security for Virtualization.


Rozwiązanie Kaspersky Security for Virtualization integruje się z VMware vShield Endpoint w celu zapewnienia bezpieczeństwa przed szkodliwym oprogramowaniem w oparciu o zaawansowany silnik antywirusowy firmy Kaspersky Lab. Stworzony na bazie tej samej technologii co wyróżniana nagrodami linia produktów do ochrony punktów końcowych, Kaspersky Security for Virtualization pozwala na optymalne wykorzystanie zasobów sprzętowych, którymi dysponuje chroniona infrastruktura IT. Kaspersky Lab oferuje klientom ujednoliconą platformę do zarządzania wirtualnymi, fizycznymi i mobilnymi środowiskami.

Kaspersky Security for Virtualization jest nie tylko kompatybilny z rozwiązaniami Kaspersky Lab zapewniającymi bezpieczeństwo punktów końcowych, ale również w pełni integruje się z VMware vShield Endpoint Security, zapewniając bezpośrednią ochronę wirtualnym centrom danych, jak również zwirtualizowanym serwerom i stacjom roboczym. Przy użyciu VMware vShield Endpoint centralnie zarządzane rozwiązanie Kaspersky Security for Virtualization automatycznie wykrywa każdą wirtualną maszynę w sieci, przekazując pliki do klienta Kaspersky Lab w celu przeprowadzenia skanowania w czasie rzeczywistym w poszukiwaniu szkodliwego oprogramowania. Integracja z VMware vCenter oznacza proste wdrożenie, automatyczną ochronę nowych maszyn wirtualnych, odwzorowanie zarówno logicznych, jak i fizycznych struktur komputerowych oraz automatyczne aktualizacje bezpieczeństwa. Ponadto, produkt może być zarządzany przez konsolę administracyjną Kaspersky Security Center.

"Nasza integracja z VMware daje klientom możliwość wdrożenia czołowej w branży technologii bezpieczeństwa firmy Kaspersky Lab w zaufanej infrastrukturze VMware. To dopiero początek naszej współpracy. Planujemy rozwijać funkcjonalność, wraz z możliwością wyizolowania wszelkich zainfekowanych maszyn wirtualnych, zanim szkodliwe oprogramowanie będzie mogło rozprzestrzenić się w sieci. Jest to zaledwie pierwszy krok w kierunku zbudowania oferty ochrony dla środowisk wirtualnych, ponieważ planujemy wprowadzić obsługę wszystkich popularnych platform wirtualizacji" - powiedział Petr Merkulow, dyrektor ds. produktów, Kaspersky Lab.

Wirtualizacja niesie ze sobą wiele korzyści - wydajność zasobów IT - może zostać zmniejszona, gdy rozwiązania bezpieczeństwa niższej jakości stosują zasady bezpieczeństwa fizycznego do maszyn wirtualnych. Poprzez integrację z VMware vShield Endpoint Kaspersky Security for Virtualization realizuje funkcje ochrony antywirusowej na scentralizowanym urządzeniu wirtualnym. Eliminuje to konieczność duplikowania zasobów na każdej wirtualnej maszynie. Uwalniając zasoby maszyn wirtualnych, Kaspersky Security for Virtualization może zmniejszyć koszty sprzętu, zoptymalizować wydajność oraz zużycie energii, jak również zapewnić szczegółowe logowanie zadań dotyczących bezpieczeństwa w celu spełnienia wymogów przepisów audytowych.

Przedsiębiorstwa posiadają zwykle różnorodne punkty końcowe: wirtualne, mobilne i fizyczne, jednak administratorzy IT nie chcą zarządzać wieloma programami bezpieczeństwa z wielu konsol. Kaspersky Security for Virtualization nie wymaga od klientów tworzenia metod odpowiedzialnych za zabezpieczenie każdej platformy. Zamiast tego przekazuje dane bezpośrednio do Kaspersky Security Center. Ponadto oparte na agencie aplikacje bezpieczeństwa firmy Kaspersky Lab są „świadome wirtualizacji”, pozwalając klientom samodzielnie decydować, która metoda ochrony najlepiej spełni ich potrzeby bezpieczeństwa w odniesieniu do każdej maszyny wirtualnej. Administratorzy IT mogą również stosować indywidualne polityki bezpieczeństwa dla wybranych grup maszyn wirtualnych, równie łatwo jak w przypadku maszyn fizycznych. Takie ujednolicone zarządzanie wszystkimi środowiskami komputerowymi daje niezrównane połączenie prostej administracji z ochroną następnej generacji.

Kaspersky Security for Virtualization jest dostępny w edycji Desktop za 109 zł (cena netto za 1 licencję przy zakupie 10 licencji) oraz Server w cenie 399 zł (cena netto 1 licencji).

Źródło: Kaspersky

 

Logowanie i rejestracja