Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Kaspersky Lab zabezpiecza środowiska wirtualne VMware

Wirtualizacja zapewnia organizacjom na całym świecie ogromne korzyści biznesowe oraz IT, trzeba jednak pamiętać, że pozostawione bez ochrony, platformy te mogą stać się słabym ogniwem otwartym na ataki cyberprzestępców. W ochronie wirtualizacji może pomóc - Kaspersky Security for Virtualization.


Rozwiązanie Kaspersky Security for Virtualization integruje się z VMware vShield Endpoint w celu zapewnienia bezpieczeństwa przed szkodliwym oprogramowaniem w oparciu o zaawansowany silnik antywirusowy firmy Kaspersky Lab. Stworzony na bazie tej samej technologii co wyróżniana nagrodami linia produktów do ochrony punktów końcowych, Kaspersky Security for Virtualization pozwala na optymalne wykorzystanie zasobów sprzętowych, którymi dysponuje chroniona infrastruktura IT. Kaspersky Lab oferuje klientom ujednoliconą platformę do zarządzania wirtualnymi, fizycznymi i mobilnymi środowiskami.

Kaspersky Security for Virtualization jest nie tylko kompatybilny z rozwiązaniami Kaspersky Lab zapewniającymi bezpieczeństwo punktów końcowych, ale również w pełni integruje się z VMware vShield Endpoint Security, zapewniając bezpośrednią ochronę wirtualnym centrom danych, jak również zwirtualizowanym serwerom i stacjom roboczym. Przy użyciu VMware vShield Endpoint centralnie zarządzane rozwiązanie Kaspersky Security for Virtualization automatycznie wykrywa każdą wirtualną maszynę w sieci, przekazując pliki do klienta Kaspersky Lab w celu przeprowadzenia skanowania w czasie rzeczywistym w poszukiwaniu szkodliwego oprogramowania. Integracja z VMware vCenter oznacza proste wdrożenie, automatyczną ochronę nowych maszyn wirtualnych, odwzorowanie zarówno logicznych, jak i fizycznych struktur komputerowych oraz automatyczne aktualizacje bezpieczeństwa. Ponadto, produkt może być zarządzany przez konsolę administracyjną Kaspersky Security Center.

"Nasza integracja z VMware daje klientom możliwość wdrożenia czołowej w branży technologii bezpieczeństwa firmy Kaspersky Lab w zaufanej infrastrukturze VMware. To dopiero początek naszej współpracy. Planujemy rozwijać funkcjonalność, wraz z możliwością wyizolowania wszelkich zainfekowanych maszyn wirtualnych, zanim szkodliwe oprogramowanie będzie mogło rozprzestrzenić się w sieci. Jest to zaledwie pierwszy krok w kierunku zbudowania oferty ochrony dla środowisk wirtualnych, ponieważ planujemy wprowadzić obsługę wszystkich popularnych platform wirtualizacji" - powiedział Petr Merkulow, dyrektor ds. produktów, Kaspersky Lab.

Wirtualizacja niesie ze sobą wiele korzyści - wydajność zasobów IT - może zostać zmniejszona, gdy rozwiązania bezpieczeństwa niższej jakości stosują zasady bezpieczeństwa fizycznego do maszyn wirtualnych. Poprzez integrację z VMware vShield Endpoint Kaspersky Security for Virtualization realizuje funkcje ochrony antywirusowej na scentralizowanym urządzeniu wirtualnym. Eliminuje to konieczność duplikowania zasobów na każdej wirtualnej maszynie. Uwalniając zasoby maszyn wirtualnych, Kaspersky Security for Virtualization może zmniejszyć koszty sprzętu, zoptymalizować wydajność oraz zużycie energii, jak również zapewnić szczegółowe logowanie zadań dotyczących bezpieczeństwa w celu spełnienia wymogów przepisów audytowych.

Przedsiębiorstwa posiadają zwykle różnorodne punkty końcowe: wirtualne, mobilne i fizyczne, jednak administratorzy IT nie chcą zarządzać wieloma programami bezpieczeństwa z wielu konsol. Kaspersky Security for Virtualization nie wymaga od klientów tworzenia metod odpowiedzialnych za zabezpieczenie każdej platformy. Zamiast tego przekazuje dane bezpośrednio do Kaspersky Security Center. Ponadto oparte na agencie aplikacje bezpieczeństwa firmy Kaspersky Lab są „świadome wirtualizacji”, pozwalając klientom samodzielnie decydować, która metoda ochrony najlepiej spełni ich potrzeby bezpieczeństwa w odniesieniu do każdej maszyny wirtualnej. Administratorzy IT mogą również stosować indywidualne polityki bezpieczeństwa dla wybranych grup maszyn wirtualnych, równie łatwo jak w przypadku maszyn fizycznych. Takie ujednolicone zarządzanie wszystkimi środowiskami komputerowymi daje niezrównane połączenie prostej administracji z ochroną następnej generacji.

Kaspersky Security for Virtualization jest dostępny w edycji Desktop za 109 zł (cena netto za 1 licencję przy zakupie 10 licencji) oraz Server w cenie 399 zł (cena netto 1 licencji).

Źródło: Kaspersky