Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Aktualności

SUSE przedstawia 20 lat komercjalizacji systemów open source

SuseFirma SUSE ogłosiła, że liczba jej klientów przekroczyła próg 15 tysięcy, co stanowi kolejny istotny punkt w dwudziestoletniej już działalności. W infografice prezentującej "20 lat SUSE", długoletni dostawca komercyjnych systemów Linux ilustruje historyczne etapy rozwoju firmy i fakty z nią związane.


Istotne fakty o klientach SUSE
SUSE Linux Enterprise Server (SLES) jest wykorzystywany przez ponad dwie trzecie największych na świecie firm znajdujących się na światowej liście Fortune 100. Ponadto pięć z dziesięciu największych superkomputerów stosuje SUSE Linux, a serwerowy system SUSE Linux Enterprise jest najczęściej używaną komercyjną dystrybucją systemu Linux w Chinach. Wśród klientów, którzy zaufali firmie SUSE powierzając jej systemom obsługę najważniejszych usług informatycznych, są Sony, Office Depot, Walgreens i London Stock Exchange, a w Polsce Bank Zachodni WBK, Telekomunikacja Polska czy sieć sklepów Żabka.

Istotne fakty o partnerach SUSE
Firma SUSE jest znana z silnego ekosystemu partnerów. Zaczęło się od przełomowego dla spółki porozumienia z IBM w 1999 roku, a następnie biznesowej i technicznej umowy z Microsoftem z 2006 roku. Obecnie SUSE ściśle współpracuje również z firmami AMD i Intel, Dell, Fujitsu i HP, SAP oraz VMware. Ponad 9.200 aplikacji niezależnych firm jest certyfikowanych i wspieranych na platformie SUSE Linux Enterprise, podobnie jak ponad 13.500 odmian sprzętu, pamięci masowych i urządzeń sieciowych.

Istotne fakty o produktach SUSE
Firma, która startowała jako niemiecki tłumacz dystrybucji Slackware, jest obecnie światowym producentem komercyjnych rozwiązań opartych na platformie Linux, od serwerów, systemów czasu rzeczywistego i obsługi punktów handlu detalicznego, po oprogramowanie dla komputerów użytkowników. Do najnowszych rozwiązań należą wielokrotnie nagradzane SUSE Studio oraz system zarządzania SUSE Manager.

Istotne fakty o wspieraniu społeczności open source
SUSE wspiera szereg inicjatyw społeczności open source, w tym projekt openSUSE - społecznościowej dystrybucji systemu Linux, który został uruchomiony w 2005 roku.

Istotne fakty o funkcjonowaniu firmy
Po dołączeniu Novella do firmy Attachmate i utworzeniu holdingu The Attachmate Group, SUSE ponownie działa jako autonomiczna jednostka biznesowa. W swojej działalności koncentruje się na osiąganiu doskonałości technicznej, opracowywaniu inteligentnych, innowacyjnych rozwiązań oraz na budowaniu relacji z klientami i partnerami firmy.

Zdaniem Nilsa Brauckmanna, prezesa i dyrektora generalnego SUSE, firma rzeczywiście ma co świętować w 2012 roku. "SUSE zdobyło ugruntowaną pozycję lidera na rynku. To pozwala nam dobrze wykorzystać rosnące zainteresowanie klientów komercyjnymi systemami Linux oraz technologiami open source. SUSE zakończyła właśnie z świetnym wynikiem swój rok finansowy, naznaczony przyspieszeniem wzrostu i rentowności firmy. Jesteśmy w świetnej kondycji i możemy lepiej inwestować w naszą przyszłość".

"Patrząc z perspektywy czasu, Linux bez wątpienia stanowi obecnie jedną z najbardziej wpływowych technologii. Stanowi niezawodną, wydajną podstawę dla wielu rozwiązań wspierających biznes oraz dla technicznych aplikacji, które zmieniają sposób funkcjonowa nia świata. Najpotężniejsze komputery świata używają go do obsługi skomplikowanych algorytmów. Linux utorował firmom drogę w kierunku udostępniania informacji "w chmurze", ożywia duchu współpracy i napędza niemal wszystko, od sieci społecznościowych po Wikipedię".

Czytaj również:
Linux w biznesie - Linux Adoption Trends 2012

Źródło: SUSE
Skomentuj na forum