Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Aktualności

Unbreakable Enterprise Kernel Release 2 do systemu Oracle Linux

Oracle Linux kernelFirma Oracle poinformowała o wprowadzeniu na rynek jądra Unbreakable Enterprise Kernel Release 2 do systemu Oracle Linux, opartego na głównym jądrze 3.0.16, zoptymalizowanego pod kątem zarządzania pamięcią i wdrażania w środowisku wirtualnym.


Unbreakable Enterprise Kernel Release 2 zawiera rozszerzenia zwiększające wydajność i skalowalność, które pozwoliły firmie Oracle osiągnąć rekordowe wyniki w teście wzorcowym bazy danych.

Jądro Unbreakable Enterprise Kernel Release 2, oparte na głównym jądrze 3.0.16, jest także wyposażone w usprawnione mechanizmy zarządzania pamięcią i zasobami. Ponadto jest zoptymalizowane pod kątem wdrażania w środowisku wirtualnym.

W tej wersji jądra zaimplementowano także system plików Btrfs, który stanowi standardowy element konfiguracji systemu Oracle Linux. Btrfs obsługuje magazyny danych o pojemności do 16 eksabajtów, jest zoptymalizowany pod kątem obsługi dysków SSD i łatwy do administrowania. Wyposażono go także we wbudowane mechanizmy zapewniania integralności danych.

Klientom, którzy zaabonowali usługę asysty technicznej do systemu Oracle Linux, firma Oracle oferuje także wgląd w przedpremierowe wersje bardzo popularnego mechanizmu do dynamicznego śledzenia DTrace oraz zaawansowanej funkcji do izolowania instancji Linux Containers.

Jądro Unbreakable Enterprise Kernel Release 2 wchodzi w skład systemów operacyjnych Oracle Linux 5 i 6.

Najważniejsze informacje na temat Unbreakable Enterprise Kernel R2:
• Udoskonalenia zapewniające wzrost wydajności, wprowadzone w kreatorze harmonogramów, zarządzaniu pamięcią, warstwie systemu plików i w stosie protokołów sieciowych.
• Testy wydajności: system operacyjny Oracle Linux z jądrem Unbreakable Enterprise Kernel R2 osiągnął ostatnio dwa rekordowe wyniki w testach TPC-C przeprowadzonych na małym i dużym systemie.
• Dzięki wyposażeniu w system plików btrfs system Oracle Linux może obsługiwać duże pliki i systemy plików, kopie migawkowe oraz sumy kontrolne dla danych i metadanych, zapewnia też zintegrowane zarządzanie macierzami RAID i woluminami.
• Mechanizm Transparent Hugepages: automatycznie organizuje pamięć w postaci większych jednostek, aby uprościć zarządzanie pamięcią i zwiększyć stabilność obsługi obciążeń wymagających korzystania z dużych zasobów pamięci.
• Optymalizacja pod kątem wdrażania w środowisku wirtualnym: ten sam obraz jądra Unbreakable Enterprise Kernel R2, z pełną obsługą udostępnionego w konfiguracji monitora maszyn wirtualnych Xen, można wykorzystać do pracy zarówno w trybie wirtualizacji, jak i parawirtualizacji sprzętu.

System operacyjny Oracle Linux z jądrem Unbreakable Enterprise Kernel jest testowany z wykorzystaniem najbardziej wymagających obciążeń na serwerach wielu producentów, w tym na systemach sprzętowo-programowych, takich jak maszyna bazodanowa Oracle Exadata, Oracle Exalogic Elastic Cloud, Oracle Exalytics In-Memory Machine i Oracle Big Data Appliance. Pozwoli to zapewnić znakomitą wydajność i niezawodność tego systemu.

Źródło: Oracle
Skomentuj an forum

 

 

Logowanie i rejestracja