Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Aktualności

Unbreakable Enterprise Kernel Release 2 do systemu Oracle Linux

Oracle Linux kernelFirma Oracle poinformowała o wprowadzeniu na rynek jądra Unbreakable Enterprise Kernel Release 2 do systemu Oracle Linux, opartego na głównym jądrze 3.0.16, zoptymalizowanego pod kątem zarządzania pamięcią i wdrażania w środowisku wirtualnym.


Unbreakable Enterprise Kernel Release 2 zawiera rozszerzenia zwiększające wydajność i skalowalność, które pozwoliły firmie Oracle osiągnąć rekordowe wyniki w teście wzorcowym bazy danych.

Jądro Unbreakable Enterprise Kernel Release 2, oparte na głównym jądrze 3.0.16, jest także wyposażone w usprawnione mechanizmy zarządzania pamięcią i zasobami. Ponadto jest zoptymalizowane pod kątem wdrażania w środowisku wirtualnym.

W tej wersji jądra zaimplementowano także system plików Btrfs, który stanowi standardowy element konfiguracji systemu Oracle Linux. Btrfs obsługuje magazyny danych o pojemności do 16 eksabajtów, jest zoptymalizowany pod kątem obsługi dysków SSD i łatwy do administrowania. Wyposażono go także we wbudowane mechanizmy zapewniania integralności danych.

Klientom, którzy zaabonowali usługę asysty technicznej do systemu Oracle Linux, firma Oracle oferuje także wgląd w przedpremierowe wersje bardzo popularnego mechanizmu do dynamicznego śledzenia DTrace oraz zaawansowanej funkcji do izolowania instancji Linux Containers.

Jądro Unbreakable Enterprise Kernel Release 2 wchodzi w skład systemów operacyjnych Oracle Linux 5 i 6.

Najważniejsze informacje na temat Unbreakable Enterprise Kernel R2:
• Udoskonalenia zapewniające wzrost wydajności, wprowadzone w kreatorze harmonogramów, zarządzaniu pamięcią, warstwie systemu plików i w stosie protokołów sieciowych.
• Testy wydajności: system operacyjny Oracle Linux z jądrem Unbreakable Enterprise Kernel R2 osiągnął ostatnio dwa rekordowe wyniki w testach TPC-C przeprowadzonych na małym i dużym systemie.
• Dzięki wyposażeniu w system plików btrfs system Oracle Linux może obsługiwać duże pliki i systemy plików, kopie migawkowe oraz sumy kontrolne dla danych i metadanych, zapewnia też zintegrowane zarządzanie macierzami RAID i woluminami.
• Mechanizm Transparent Hugepages: automatycznie organizuje pamięć w postaci większych jednostek, aby uprościć zarządzanie pamięcią i zwiększyć stabilność obsługi obciążeń wymagających korzystania z dużych zasobów pamięci.
• Optymalizacja pod kątem wdrażania w środowisku wirtualnym: ten sam obraz jądra Unbreakable Enterprise Kernel R2, z pełną obsługą udostępnionego w konfiguracji monitora maszyn wirtualnych Xen, można wykorzystać do pracy zarówno w trybie wirtualizacji, jak i parawirtualizacji sprzętu.

System operacyjny Oracle Linux z jądrem Unbreakable Enterprise Kernel jest testowany z wykorzystaniem najbardziej wymagających obciążeń na serwerach wielu producentów, w tym na systemach sprzętowo-programowych, takich jak maszyna bazodanowa Oracle Exadata, Oracle Exalogic Elastic Cloud, Oracle Exalytics In-Memory Machine i Oracle Big Data Appliance. Pozwoli to zapewnić znakomitą wydajność i niezawodność tego systemu.

Źródło: Oracle
Skomentuj an forum