Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Aktualności

Unbreakable Enterprise Kernel Release 2 do systemu Oracle Linux

Oracle Linux kernelFirma Oracle poinformowała o wprowadzeniu na rynek jądra Unbreakable Enterprise Kernel Release 2 do systemu Oracle Linux, opartego na głównym jądrze 3.0.16, zoptymalizowanego pod kątem zarządzania pamięcią i wdrażania w środowisku wirtualnym.


Unbreakable Enterprise Kernel Release 2 zawiera rozszerzenia zwiększające wydajność i skalowalność, które pozwoliły firmie Oracle osiągnąć rekordowe wyniki w teście wzorcowym bazy danych.

Jądro Unbreakable Enterprise Kernel Release 2, oparte na głównym jądrze 3.0.16, jest także wyposażone w usprawnione mechanizmy zarządzania pamięcią i zasobami. Ponadto jest zoptymalizowane pod kątem wdrażania w środowisku wirtualnym.

W tej wersji jądra zaimplementowano także system plików Btrfs, który stanowi standardowy element konfiguracji systemu Oracle Linux. Btrfs obsługuje magazyny danych o pojemności do 16 eksabajtów, jest zoptymalizowany pod kątem obsługi dysków SSD i łatwy do administrowania. Wyposażono go także we wbudowane mechanizmy zapewniania integralności danych.

Klientom, którzy zaabonowali usługę asysty technicznej do systemu Oracle Linux, firma Oracle oferuje także wgląd w przedpremierowe wersje bardzo popularnego mechanizmu do dynamicznego śledzenia DTrace oraz zaawansowanej funkcji do izolowania instancji Linux Containers.

Jądro Unbreakable Enterprise Kernel Release 2 wchodzi w skład systemów operacyjnych Oracle Linux 5 i 6.

Najważniejsze informacje na temat Unbreakable Enterprise Kernel R2:
• Udoskonalenia zapewniające wzrost wydajności, wprowadzone w kreatorze harmonogramów, zarządzaniu pamięcią, warstwie systemu plików i w stosie protokołów sieciowych.
• Testy wydajności: system operacyjny Oracle Linux z jądrem Unbreakable Enterprise Kernel R2 osiągnął ostatnio dwa rekordowe wyniki w testach TPC-C przeprowadzonych na małym i dużym systemie.
• Dzięki wyposażeniu w system plików btrfs system Oracle Linux może obsługiwać duże pliki i systemy plików, kopie migawkowe oraz sumy kontrolne dla danych i metadanych, zapewnia też zintegrowane zarządzanie macierzami RAID i woluminami.
• Mechanizm Transparent Hugepages: automatycznie organizuje pamięć w postaci większych jednostek, aby uprościć zarządzanie pamięcią i zwiększyć stabilność obsługi obciążeń wymagających korzystania z dużych zasobów pamięci.
• Optymalizacja pod kątem wdrażania w środowisku wirtualnym: ten sam obraz jądra Unbreakable Enterprise Kernel R2, z pełną obsługą udostępnionego w konfiguracji monitora maszyn wirtualnych Xen, można wykorzystać do pracy zarówno w trybie wirtualizacji, jak i parawirtualizacji sprzętu.

System operacyjny Oracle Linux z jądrem Unbreakable Enterprise Kernel jest testowany z wykorzystaniem najbardziej wymagających obciążeń na serwerach wielu producentów, w tym na systemach sprzętowo-programowych, takich jak maszyna bazodanowa Oracle Exadata, Oracle Exalogic Elastic Cloud, Oracle Exalytics In-Memory Machine i Oracle Big Data Appliance. Pozwoli to zapewnić znakomitą wydajność i niezawodność tego systemu.

Źródło: Oracle
Skomentuj an forum