Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku

Od specjalistów IT bardzo często wymaga się posiadania dodatkowych certyfikatów potwierdzających umiejętności w obszarze, za który są odpowiedzialni. Odpowiednie certyfikaty, w parze z posiadanymi kompetencjami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, często pomagają wspiąć się na kolejn...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!
Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!

Wielkimi krokami zbliża się nowe wydanie Altaro VM Backup, rozwiązania przeznaczonego do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup oznaczonej numerem 7.6 wprowadzono kilka istotnych usprawnień. ...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Aktualności

Unbreakable Enterprise Kernel Release 2 do systemu Oracle Linux

Oracle Linux kernelFirma Oracle poinformowała o wprowadzeniu na rynek jądra Unbreakable Enterprise Kernel Release 2 do systemu Oracle Linux, opartego na głównym jądrze 3.0.16, zoptymalizowanego pod kątem zarządzania pamięcią i wdrażania w środowisku wirtualnym.


Unbreakable Enterprise Kernel Release 2 zawiera rozszerzenia zwiększające wydajność i skalowalność, które pozwoliły firmie Oracle osiągnąć rekordowe wyniki w teście wzorcowym bazy danych.

Jądro Unbreakable Enterprise Kernel Release 2, oparte na głównym jądrze 3.0.16, jest także wyposażone w usprawnione mechanizmy zarządzania pamięcią i zasobami. Ponadto jest zoptymalizowane pod kątem wdrażania w środowisku wirtualnym.

W tej wersji jądra zaimplementowano także system plików Btrfs, który stanowi standardowy element konfiguracji systemu Oracle Linux. Btrfs obsługuje magazyny danych o pojemności do 16 eksabajtów, jest zoptymalizowany pod kątem obsługi dysków SSD i łatwy do administrowania. Wyposażono go także we wbudowane mechanizmy zapewniania integralności danych.

Klientom, którzy zaabonowali usługę asysty technicznej do systemu Oracle Linux, firma Oracle oferuje także wgląd w przedpremierowe wersje bardzo popularnego mechanizmu do dynamicznego śledzenia DTrace oraz zaawansowanej funkcji do izolowania instancji Linux Containers.

Jądro Unbreakable Enterprise Kernel Release 2 wchodzi w skład systemów operacyjnych Oracle Linux 5 i 6.

Najważniejsze informacje na temat Unbreakable Enterprise Kernel R2:
• Udoskonalenia zapewniające wzrost wydajności, wprowadzone w kreatorze harmonogramów, zarządzaniu pamięcią, warstwie systemu plików i w stosie protokołów sieciowych.
• Testy wydajności: system operacyjny Oracle Linux z jądrem Unbreakable Enterprise Kernel R2 osiągnął ostatnio dwa rekordowe wyniki w testach TPC-C przeprowadzonych na małym i dużym systemie.
• Dzięki wyposażeniu w system plików btrfs system Oracle Linux może obsługiwać duże pliki i systemy plików, kopie migawkowe oraz sumy kontrolne dla danych i metadanych, zapewnia też zintegrowane zarządzanie macierzami RAID i woluminami.
• Mechanizm Transparent Hugepages: automatycznie organizuje pamięć w postaci większych jednostek, aby uprościć zarządzanie pamięcią i zwiększyć stabilność obsługi obciążeń wymagających korzystania z dużych zasobów pamięci.
• Optymalizacja pod kątem wdrażania w środowisku wirtualnym: ten sam obraz jądra Unbreakable Enterprise Kernel R2, z pełną obsługą udostępnionego w konfiguracji monitora maszyn wirtualnych Xen, można wykorzystać do pracy zarówno w trybie wirtualizacji, jak i parawirtualizacji sprzętu.

System operacyjny Oracle Linux z jądrem Unbreakable Enterprise Kernel jest testowany z wykorzystaniem najbardziej wymagających obciążeń na serwerach wielu producentów, w tym na systemach sprzętowo-programowych, takich jak maszyna bazodanowa Oracle Exadata, Oracle Exalogic Elastic Cloud, Oracle Exalytics In-Memory Machine i Oracle Big Data Appliance. Pozwoli to zapewnić znakomitą wydajność i niezawodność tego systemu.

Źródło: Oracle
Skomentuj an forum