Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

CeBIT 2012 - FlexFrame on Windows for SAP solutions

FujitsuPodczas hanowerskiej konferencji CeBIT 2012 firma Fujitsu poinformowała o wprowadzeniu na rynek rozwiązanie FlexFrame on Windows for SAP solutions, które rozszerzy popularne środowisko tej firmy oparte na technologii Adaptive Computing.


Nowy produkt został opracowany przez Fujitsu w ścisłej współpracy z firmą Microsoft oraz zintegrowany z aplikacjami SAP. Uruchomiony na serwerach Fujitsu x86 PRIMERGY przynosi wielu klientom korzyści wynikające z technologii Adaptive Computing. Rozwiązanie FlexFrame jest już używane przez kilkaset firm na całym świecie w środowiskach linuksowych. Wersja do serwerów Windows otworzy przed nim znacznie szersze rynki.

"Klienci, którzy używają aplikacji klasy enterprise na platformach Windows Server, obniżyli już swoje koszty. Teraz mogą zyskać kolejne korzyści dzięki rozwiązaniu FlexFrame on Windows for SAP solutions. Kombinacja funkcji zarządzania infrastrukturą i aplikacjami jest dobrze dostosowana do strategii prywatnych środowisk cloud computing firmy Microsoft dla aplikacji o znaczeniu krytycznym" - powiedział Thomas Schröder, dyrektor generalny działu przedsiębiorstw i partnerów w niemieckim oddziale Microsoft.

Klienci, którzy używają rozwiązań SAP na platformie Windows Server z technologią SQL Server, będą teraz mogli korzystać również z rozwiązania FlexFrame. Zyskają w ten sposób dostęp do elastycznego środowiska klasy korporacyjnej, w którym można uruchamiać wszystkie aplikacje SAP, takie jak SAP ERP, SAP Customer Relationship Management (SAP CRM), SAP Supply Chain Management (SAP SCM) i SAP Product Lifecycle Management (SAP PLM).

FlexFrame jest kompleksowym ekosystemem, w którym zastosowano inteligentną, dynamiczną alokację zasobów, aby zapewnić ciągłą optymalizację w pełni zwirtualizowanych środowisk SAP i lepiej wykorzystać zasoby systemu. Jest to możliwe dzięki wysokiej dostępności całych systemów, na których uruchamiane są rozwiązania SAP, w tym - serwerów, maszyn wirtualnych, pamięci, sieci, a nawet oprogramowania SAP NetWeaver Landscape Virtualization Management.

Instalacje u klientów potwierdzają, że rozwiązania Fujitsu FlexFrame obniżają o 60% całkowite koszty posiadania infrastruktury, na której uruchamiane są rozwiązania SAP. Lepsze wykorzystanie infrastruktury informatycznej zmniejsza niezbędne nakłady inwestycyjne. Ponadto instalacja wymaga mniejszej liczby serwerów fizycznych, przy czym wszystkie one są administrowane automatycznie, co z kolei obniża koszty operacyjne.

FlexFrame zwiększa dostępność operacji biznesowych uzależnionych od aplikacji SAP, a także upraszcza zarządzanie nimi w porównaniu z narzędziami innych producentów. W rezultacie firma może łatwiej realizować umowy o poziom usług (SLA). FlexFrame on Windows for SAP solutions stanowi również idealną bazę dla środowisk typu cloud computing, ponieważ spełnia ich wymagania pod względem elastyczności, wydajności i niezawodności.

Rozwiązanie FlexFrame on Windows for SAP solutions będzie dostępne na całym świecie pod koniec 2012 r. Pierwsi klienci zakupią je prawdopodobnie jesienią w Niemczech. Ceny i warunki dostawy mogą być różne w zależności od konkretnych wdrożeń.

Źródło: Fujitsu
Skomnentuj na forum