Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?
Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?

Jakie są realia współczesnej chmury? Co musiało ulec zmianie, by chmura nadawała się do zastosowań wymagających wysokiego stopnia bezpieczeństwa? I co jest wymagane oraz zalecane, aby krytyczne funkcje biznesowe oraz poufne dane były skutecznie chronione w chmurze? To tylko kilka z kluczowych pytań, które warto sobi...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Ebook od Veeam na temat Nano Server
Ebook od Veeam na temat Nano Server

Jeżeli interesujesz się systemami serwerowymi Microsoft to z pewnością doszły do Ciebie informacje na temat Nano Server, odchudzonej do maksimum wersji, nadchodzącego co raz większymi krokami Windows Server 2016, zoptymalizowanej pod kątem realizacji specyficznych zadaniach w środowiskach chmurowych, będącego platfo...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Aktualności

CeBIT 2012 - FlexFrame on Windows for SAP solutions

FujitsuPodczas hanowerskiej konferencji CeBIT 2012 firma Fujitsu poinformowała o wprowadzeniu na rynek rozwiązanie FlexFrame on Windows for SAP solutions, które rozszerzy popularne środowisko tej firmy oparte na technologii Adaptive Computing.


Nowy produkt został opracowany przez Fujitsu w ścisłej współpracy z firmą Microsoft oraz zintegrowany z aplikacjami SAP. Uruchomiony na serwerach Fujitsu x86 PRIMERGY przynosi wielu klientom korzyści wynikające z technologii Adaptive Computing. Rozwiązanie FlexFrame jest już używane przez kilkaset firm na całym świecie w środowiskach linuksowych. Wersja do serwerów Windows otworzy przed nim znacznie szersze rynki.

"Klienci, którzy używają aplikacji klasy enterprise na platformach Windows Server, obniżyli już swoje koszty. Teraz mogą zyskać kolejne korzyści dzięki rozwiązaniu FlexFrame on Windows for SAP solutions. Kombinacja funkcji zarządzania infrastrukturą i aplikacjami jest dobrze dostosowana do strategii prywatnych środowisk cloud computing firmy Microsoft dla aplikacji o znaczeniu krytycznym" - powiedział Thomas Schröder, dyrektor generalny działu przedsiębiorstw i partnerów w niemieckim oddziale Microsoft.

Klienci, którzy używają rozwiązań SAP na platformie Windows Server z technologią SQL Server, będą teraz mogli korzystać również z rozwiązania FlexFrame. Zyskają w ten sposób dostęp do elastycznego środowiska klasy korporacyjnej, w którym można uruchamiać wszystkie aplikacje SAP, takie jak SAP ERP, SAP Customer Relationship Management (SAP CRM), SAP Supply Chain Management (SAP SCM) i SAP Product Lifecycle Management (SAP PLM).

FlexFrame jest kompleksowym ekosystemem, w którym zastosowano inteligentną, dynamiczną alokację zasobów, aby zapewnić ciągłą optymalizację w pełni zwirtualizowanych środowisk SAP i lepiej wykorzystać zasoby systemu. Jest to możliwe dzięki wysokiej dostępności całych systemów, na których uruchamiane są rozwiązania SAP, w tym - serwerów, maszyn wirtualnych, pamięci, sieci, a nawet oprogramowania SAP NetWeaver Landscape Virtualization Management.

Instalacje u klientów potwierdzają, że rozwiązania Fujitsu FlexFrame obniżają o 60% całkowite koszty posiadania infrastruktury, na której uruchamiane są rozwiązania SAP. Lepsze wykorzystanie infrastruktury informatycznej zmniejsza niezbędne nakłady inwestycyjne. Ponadto instalacja wymaga mniejszej liczby serwerów fizycznych, przy czym wszystkie one są administrowane automatycznie, co z kolei obniża koszty operacyjne.

FlexFrame zwiększa dostępność operacji biznesowych uzależnionych od aplikacji SAP, a także upraszcza zarządzanie nimi w porównaniu z narzędziami innych producentów. W rezultacie firma może łatwiej realizować umowy o poziom usług (SLA). FlexFrame on Windows for SAP solutions stanowi również idealną bazę dla środowisk typu cloud computing, ponieważ spełnia ich wymagania pod względem elastyczności, wydajności i niezawodności.

Rozwiązanie FlexFrame on Windows for SAP solutions będzie dostępne na całym świecie pod koniec 2012 r. Pierwsi klienci zakupią je prawdopodobnie jesienią w Niemczech. Ceny i warunki dostawy mogą być różne w zależności od konkretnych wdrożeń.

Źródło: Fujitsu
Skomnentuj na forum