Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Model hybrydowy pozwala MŚP zrobić pierwszy krok w chmurę
Model hybrydowy pozwala MŚP zrobić pierwszy krok w chmurę

W tym roku na platformach chmurowych dostępne są niemal wszystkie możliwe usługi, od tworzenia kopii zapasowych na smartfonach dla użytkowników indywidualnych po funkcje usprawniające współpracę z wykorzystaniem multimediów w dużych przedsiębiorstwach. Oferta ta jest coraz bogatsza. Jak przewiduje firma analityczna ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Aktualności

Akamai i Riverbed zwiększają wydajność aplikacji SaaS

Riverbed AkamaiAkamai Technologies Inc. oraz Riverbed Technology, przedstawiły Steelhead Cloud Accelerator, rozwiązanie łączące dwie technologie: innowacyjną technologię Akamai, przyspieszającą przesyłanie danych w sieci Internet oraz wiodącą na rynku technologię Riverbed optymalizującą sieci WAN.


Dzięki połączeniu możliwości Akamai Intelligent Platform z nagradzaną technologią Riverbed, uzyskano rozwiązanie pomagające firmom przezwyciężyć problemy związane z wydajnością aplikacji dostępnych w modelu SaaS w chmurze hybrydowej, przeznaczone zwłaszcza dla organizacji chcących zmniejszyć ruch w oddalonych lokalizacjach bez konieczności zwiększenia przepustowości.

Steelhead Cloud Accelerator jest dodatkiem do urządzenia Steelhead i nie wymaga żadnych zmian w rozmieszczeniu sprzętu, ani zmian w infrastrukturze dostawcy usług SaaS, bez względu na lokalizację aplikacji i użytkowników, niezależnie czy mamy do czynienia z sieciami fizycznymi, wirtualnymi czy znajdującymi się w chmurze. Organizacje muszą jedynie rozmieścić jeden egzemplarz Steelhead Cloud Accelerator dla każdej aplikacji działającej w modelu SaaS, by wykorzystać optymalizację dostarczaną przez połączone rozwiązanie Akamai i Riverbed. Steelhead Cloud Accelerator zapewnia optymalizacje dla takich aplikacji dostępnych w modelu SaaS jak Google Apps, Salesforce.com czy Microsoft Office 365.

 

Riverbed Akamai Steelhead cloud computing accelerator


Popularność usług dostępnych w chmurze wzrasta w organizacjach każdej wielkości. Według Forrester Reaserch , rynek usług SaaS do 2017 roku będzie warty ponad miliard dolarów. "Mimo swojej atrakcyjności, z chmurą związanych jest wiele wyzwań dotyczących wydajności" - powiedział Eric Wolford, wiceprezes ds. marketingu i rozwoju w Riverbed. "Radząc sobie z wąskimi gardłami pojawiającymi się w nieprzewidywalnych środowiskach chmurowych, Steelhead Cloud Accelerator daje globalnym organizacjom doświadczenie lokalności usługi dostępnych w modelu SaaS".

"Wykorzystując istniejące rozwiązania optymalizacji sieci WAN firmy Riverbed znajdujących się w sieciach firmowych oraz rozlokowaną na całym świecie platformę optymalizującą Internet Akamai Intelligent Platform, organizacje mogą uzyskać korzyści, bez konieczności rozmieszczania nowego sprzętu. Wspólnie opracowane rozwiązanie Riverbed i Akamai zapewnia każdemu użytkownikowi lepsze doświadczenia, w każdej lokalizacji i dla każdej aplikacji, przybliżając chmurę użytkownikowi końcowemu" - wyjaśnił Willie Tejada, wiceprezes ds. chmury w organizacjach w Akamai.

W tym momencie trzy aplikacje dostępne w modelu SaaS są wspierane przez Steelhead Cloud Accelerator:
- Google Apps oferuje proste i potężne zarazem narzędzia do komunikacji i współpracy, przeznaczone dla organizacji różnej wielkości. Użytkownicy mogą pozostawać ze sobą w stałym kontakcie i wspólnie pracować, tym samym upraszczając strukturę oraz minimalizować koszty zarządzania infrastrukturą IT.
- Salesforce.com zapewnia platformę dostępną w chmurze oraz aplikacje SaaS, włącznie z flagowym rozwiązaniem CRM, które pomaga ponad 100 000 organizacji współpracować oraz kontaktować z klientami.
- Microsoft Office 365 wykorzystuje chmurę skupiając wersje online swoich najbardziej znanych produktów wspomagających komunikację i współpracę np. narzędzia do wymiany korespondencji, narzędzia umożliwiające przeprowadzanie konferencji, komunikatory internetowe czy narzędzia do wspólnej pracy. Wszystko po to, by wspólna praca przebiegała bezproblemowo i bezpiecznie pomagając organizacjom o różnej wielkości oszczędzać czas, pieniądze i upraszczając dostęp do wartościowych zasobów.

Steelhead Cloud Accelerator będzie dostępny w pierwszym kwartale 2012 roku.

Źródło: Riverbed
Skomentuj na forum