Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Aktualności

Akamai i Riverbed zwiększają wydajność aplikacji SaaS

Riverbed AkamaiAkamai Technologies Inc. oraz Riverbed Technology, przedstawiły Steelhead Cloud Accelerator, rozwiązanie łączące dwie technologie: innowacyjną technologię Akamai, przyspieszającą przesyłanie danych w sieci Internet oraz wiodącą na rynku technologię Riverbed optymalizującą sieci WAN.


Dzięki połączeniu możliwości Akamai Intelligent Platform z nagradzaną technologią Riverbed, uzyskano rozwiązanie pomagające firmom przezwyciężyć problemy związane z wydajnością aplikacji dostępnych w modelu SaaS w chmurze hybrydowej, przeznaczone zwłaszcza dla organizacji chcących zmniejszyć ruch w oddalonych lokalizacjach bez konieczności zwiększenia przepustowości.

Steelhead Cloud Accelerator jest dodatkiem do urządzenia Steelhead i nie wymaga żadnych zmian w rozmieszczeniu sprzętu, ani zmian w infrastrukturze dostawcy usług SaaS, bez względu na lokalizację aplikacji i użytkowników, niezależnie czy mamy do czynienia z sieciami fizycznymi, wirtualnymi czy znajdującymi się w chmurze. Organizacje muszą jedynie rozmieścić jeden egzemplarz Steelhead Cloud Accelerator dla każdej aplikacji działającej w modelu SaaS, by wykorzystać optymalizację dostarczaną przez połączone rozwiązanie Akamai i Riverbed. Steelhead Cloud Accelerator zapewnia optymalizacje dla takich aplikacji dostępnych w modelu SaaS jak Google Apps, Salesforce.com czy Microsoft Office 365.

 

Riverbed Akamai Steelhead cloud computing accelerator


Popularność usług dostępnych w chmurze wzrasta w organizacjach każdej wielkości. Według Forrester Reaserch , rynek usług SaaS do 2017 roku będzie warty ponad miliard dolarów. "Mimo swojej atrakcyjności, z chmurą związanych jest wiele wyzwań dotyczących wydajności" - powiedział Eric Wolford, wiceprezes ds. marketingu i rozwoju w Riverbed. "Radząc sobie z wąskimi gardłami pojawiającymi się w nieprzewidywalnych środowiskach chmurowych, Steelhead Cloud Accelerator daje globalnym organizacjom doświadczenie lokalności usługi dostępnych w modelu SaaS".

"Wykorzystując istniejące rozwiązania optymalizacji sieci WAN firmy Riverbed znajdujących się w sieciach firmowych oraz rozlokowaną na całym świecie platformę optymalizującą Internet Akamai Intelligent Platform, organizacje mogą uzyskać korzyści, bez konieczności rozmieszczania nowego sprzętu. Wspólnie opracowane rozwiązanie Riverbed i Akamai zapewnia każdemu użytkownikowi lepsze doświadczenia, w każdej lokalizacji i dla każdej aplikacji, przybliżając chmurę użytkownikowi końcowemu" - wyjaśnił Willie Tejada, wiceprezes ds. chmury w organizacjach w Akamai.

W tym momencie trzy aplikacje dostępne w modelu SaaS są wspierane przez Steelhead Cloud Accelerator:
- Google Apps oferuje proste i potężne zarazem narzędzia do komunikacji i współpracy, przeznaczone dla organizacji różnej wielkości. Użytkownicy mogą pozostawać ze sobą w stałym kontakcie i wspólnie pracować, tym samym upraszczając strukturę oraz minimalizować koszty zarządzania infrastrukturą IT.
- Salesforce.com zapewnia platformę dostępną w chmurze oraz aplikacje SaaS, włącznie z flagowym rozwiązaniem CRM, które pomaga ponad 100 000 organizacji współpracować oraz kontaktować z klientami.
- Microsoft Office 365 wykorzystuje chmurę skupiając wersje online swoich najbardziej znanych produktów wspomagających komunikację i współpracę np. narzędzia do wymiany korespondencji, narzędzia umożliwiające przeprowadzanie konferencji, komunikatory internetowe czy narzędzia do wspólnej pracy. Wszystko po to, by wspólna praca przebiegała bezproblemowo i bezpiecznie pomagając organizacjom o różnej wielkości oszczędzać czas, pieniądze i upraszczając dostęp do wartościowych zasobów.

Steelhead Cloud Accelerator będzie dostępny w pierwszym kwartale 2012 roku.

Źródło: Riverbed
Skomentuj na forum