Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?
Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?

Jakie są realia współczesnej chmury? Co musiało ulec zmianie, by chmura nadawała się do zastosowań wymagających wysokiego stopnia bezpieczeństwa? I co jest wymagane oraz zalecane, aby krytyczne funkcje biznesowe oraz poufne dane były skutecznie chronione w chmurze? To tylko kilka z kluczowych pytań, które warto sobi...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Aktualności

Akamai i Riverbed zwiększają wydajność aplikacji SaaS

Riverbed AkamaiAkamai Technologies Inc. oraz Riverbed Technology, przedstawiły Steelhead Cloud Accelerator, rozwiązanie łączące dwie technologie: innowacyjną technologię Akamai, przyspieszającą przesyłanie danych w sieci Internet oraz wiodącą na rynku technologię Riverbed optymalizującą sieci WAN.


Dzięki połączeniu możliwości Akamai Intelligent Platform z nagradzaną technologią Riverbed, uzyskano rozwiązanie pomagające firmom przezwyciężyć problemy związane z wydajnością aplikacji dostępnych w modelu SaaS w chmurze hybrydowej, przeznaczone zwłaszcza dla organizacji chcących zmniejszyć ruch w oddalonych lokalizacjach bez konieczności zwiększenia przepustowości.

Steelhead Cloud Accelerator jest dodatkiem do urządzenia Steelhead i nie wymaga żadnych zmian w rozmieszczeniu sprzętu, ani zmian w infrastrukturze dostawcy usług SaaS, bez względu na lokalizację aplikacji i użytkowników, niezależnie czy mamy do czynienia z sieciami fizycznymi, wirtualnymi czy znajdującymi się w chmurze. Organizacje muszą jedynie rozmieścić jeden egzemplarz Steelhead Cloud Accelerator dla każdej aplikacji działającej w modelu SaaS, by wykorzystać optymalizację dostarczaną przez połączone rozwiązanie Akamai i Riverbed. Steelhead Cloud Accelerator zapewnia optymalizacje dla takich aplikacji dostępnych w modelu SaaS jak Google Apps, Salesforce.com czy Microsoft Office 365.

 

Riverbed Akamai Steelhead cloud computing accelerator


Popularność usług dostępnych w chmurze wzrasta w organizacjach każdej wielkości. Według Forrester Reaserch , rynek usług SaaS do 2017 roku będzie warty ponad miliard dolarów. "Mimo swojej atrakcyjności, z chmurą związanych jest wiele wyzwań dotyczących wydajności" - powiedział Eric Wolford, wiceprezes ds. marketingu i rozwoju w Riverbed. "Radząc sobie z wąskimi gardłami pojawiającymi się w nieprzewidywalnych środowiskach chmurowych, Steelhead Cloud Accelerator daje globalnym organizacjom doświadczenie lokalności usługi dostępnych w modelu SaaS".

"Wykorzystując istniejące rozwiązania optymalizacji sieci WAN firmy Riverbed znajdujących się w sieciach firmowych oraz rozlokowaną na całym świecie platformę optymalizującą Internet Akamai Intelligent Platform, organizacje mogą uzyskać korzyści, bez konieczności rozmieszczania nowego sprzętu. Wspólnie opracowane rozwiązanie Riverbed i Akamai zapewnia każdemu użytkownikowi lepsze doświadczenia, w każdej lokalizacji i dla każdej aplikacji, przybliżając chmurę użytkownikowi końcowemu" - wyjaśnił Willie Tejada, wiceprezes ds. chmury w organizacjach w Akamai.

W tym momencie trzy aplikacje dostępne w modelu SaaS są wspierane przez Steelhead Cloud Accelerator:
- Google Apps oferuje proste i potężne zarazem narzędzia do komunikacji i współpracy, przeznaczone dla organizacji różnej wielkości. Użytkownicy mogą pozostawać ze sobą w stałym kontakcie i wspólnie pracować, tym samym upraszczając strukturę oraz minimalizować koszty zarządzania infrastrukturą IT.
- Salesforce.com zapewnia platformę dostępną w chmurze oraz aplikacje SaaS, włącznie z flagowym rozwiązaniem CRM, które pomaga ponad 100 000 organizacji współpracować oraz kontaktować z klientami.
- Microsoft Office 365 wykorzystuje chmurę skupiając wersje online swoich najbardziej znanych produktów wspomagających komunikację i współpracę np. narzędzia do wymiany korespondencji, narzędzia umożliwiające przeprowadzanie konferencji, komunikatory internetowe czy narzędzia do wspólnej pracy. Wszystko po to, by wspólna praca przebiegała bezproblemowo i bezpiecznie pomagając organizacjom o różnej wielkości oszczędzać czas, pieniądze i upraszczając dostęp do wartościowych zasobów.

Steelhead Cloud Accelerator będzie dostępny w pierwszym kwartale 2012 roku.

Źródło: Riverbed
Skomentuj na forum