Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Aktualności

Oracle wprowadza na rynek MySQL Cluster 7.2

OracleFirma Oracle poinformowała o wprowadzeniu do sprzedaży rozwiązania MySQL Cluster 7.2, przeznaczonego do obsługi najbardziej wymagających produktów i usług - internetowych i telekomunikacyjnych. Wsparcie dla wirtualizacji sprawia, że rozwiązanie MySQL Cluster nadaje się znakomicie do wdrażania szczególnie wymagających aplikacji internetowych i telekomunikacyjnych w chmurze.


MySQL Cluster 7.2 zaprojektowano w celu ekonomicznego zapewniania dostępności na poziomie 99,999%, wysokiej skalowalności zapisu oraz szybkiego czasu reakcji.

MySQL Cluster zapewnia dostęp z wykorzystaniem interfejsów SQL i NoSQL za pośrednictwem interfejsu programowania API Memcached - rozwiązanie to umożliwia obsługę zarówno operacji typu klucz-wartość, jak i złożonych zapytań SQL w ramach tej samej bazy danych.

Rozwiązanie MySQL Cluster 7.2 zapewnia również użytkownikom nawet 70-krotny wzrost wydajności obsługi złożonych zapytań oraz większą skalowalność środowisk złożonych z wielu centrów przetwarzania danych.

Firma Oracle poinformowała też o wprowadzeniu do sprzedaży oprogramowania MySQL Cluster Manager 1.1.4 - ta najnowsza wersja jeszcze bardziej ułatwia użytkowanie rozwiązania MySQL Cluster i administrowanie nim. Rozwiązanie MySQL Cluster 7.2 pozwala użytkownikom wdrażać rozproszoną, skalowalną bazę danych z obydwoma interfejsami - SQL i NoSQL - umożliwiając obsługę złożonych zapytań oraz transakcji wymagających dostępu do wielu tabel z gwarancją ACID (Atomicity, Consistency, Isolation, Durability). Użytkownicy mogą obsługiwać zarówno proste zapytania typu klucz-wartość, jak i złożone zapytania, w ramach tego samego zbioru danych, w tej samej bazie danych.

W rozwiązaniu MySQL Cluster 7.2 wprowadzono m.in. następujące rozszerzenia:
• Wyższa wydajność: adaptacyjna lokalizacja zapytań zapewnia obsługę złożonych zapytań nawet z 70-krotnie większą wydajnością. W rezultacie z możliwości rozwiązania MySQL Cluster może korzystać więcej aplikacji, takich jak na przykład aplikacje wykonujące w czasie rzeczywistym analizy aktualizowanych na bieżąco zbiorów danych.
• Większa elastyczność dzięki nowemu interfejsowi NoSQL: dostęp NoSQL do rozwiązania MySQL Cluster za pośrednictwem interfejsu programowania API Memcached pozwala użytkownikom przyspieszyć wykonywanie operacji odczytu i zapisu typu klucz-wartość.
• Większa skalowalność: klastry obejmujące wiele instancji umożliwiają lokalizowanie poszczególnych węzłów danych w różnych centrach przetwarzania danych, które mogą automatycznie współużytkować wspólne bazy danych. Synchroniczna replikacja pozwala zachować spójność i integralność danych w różnych ośrodkach, umożliwia też szybkie i automatyczne przełączanie awaryjne i odtwarzanie danych po awarii.
• Certyfikat zgodności z systemem Oracle VM: obsługa wirtualizacji sprawia, że rozwiązanie MySQL Cluster nadaje się znakomicie do wdrażania szczególnie wymagających aplikacji internetowych i telekomunikacyjnych w chmurze. Rozwiązanie MySQL Cluster posiada certyfikat zgodności operacyjnej z systemem Oracle VM, a także z systemami Oracle Linux i Oracle Solaris.

Źródło: Oracle
Skomentuj na forum