Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Aktualności

Oracle wprowadza na rynek MySQL Cluster 7.2

OracleFirma Oracle poinformowała o wprowadzeniu do sprzedaży rozwiązania MySQL Cluster 7.2, przeznaczonego do obsługi najbardziej wymagających produktów i usług - internetowych i telekomunikacyjnych. Wsparcie dla wirtualizacji sprawia, że rozwiązanie MySQL Cluster nadaje się znakomicie do wdrażania szczególnie wymagających aplikacji internetowych i telekomunikacyjnych w chmurze.


MySQL Cluster 7.2 zaprojektowano w celu ekonomicznego zapewniania dostępności na poziomie 99,999%, wysokiej skalowalności zapisu oraz szybkiego czasu reakcji.

MySQL Cluster zapewnia dostęp z wykorzystaniem interfejsów SQL i NoSQL za pośrednictwem interfejsu programowania API Memcached - rozwiązanie to umożliwia obsługę zarówno operacji typu klucz-wartość, jak i złożonych zapytań SQL w ramach tej samej bazy danych.

Rozwiązanie MySQL Cluster 7.2 zapewnia również użytkownikom nawet 70-krotny wzrost wydajności obsługi złożonych zapytań oraz większą skalowalność środowisk złożonych z wielu centrów przetwarzania danych.

Firma Oracle poinformowała też o wprowadzeniu do sprzedaży oprogramowania MySQL Cluster Manager 1.1.4 - ta najnowsza wersja jeszcze bardziej ułatwia użytkowanie rozwiązania MySQL Cluster i administrowanie nim. Rozwiązanie MySQL Cluster 7.2 pozwala użytkownikom wdrażać rozproszoną, skalowalną bazę danych z obydwoma interfejsami - SQL i NoSQL - umożliwiając obsługę złożonych zapytań oraz transakcji wymagających dostępu do wielu tabel z gwarancją ACID (Atomicity, Consistency, Isolation, Durability). Użytkownicy mogą obsługiwać zarówno proste zapytania typu klucz-wartość, jak i złożone zapytania, w ramach tego samego zbioru danych, w tej samej bazie danych.

W rozwiązaniu MySQL Cluster 7.2 wprowadzono m.in. następujące rozszerzenia:
• Wyższa wydajność: adaptacyjna lokalizacja zapytań zapewnia obsługę złożonych zapytań nawet z 70-krotnie większą wydajnością. W rezultacie z możliwości rozwiązania MySQL Cluster może korzystać więcej aplikacji, takich jak na przykład aplikacje wykonujące w czasie rzeczywistym analizy aktualizowanych na bieżąco zbiorów danych.
• Większa elastyczność dzięki nowemu interfejsowi NoSQL: dostęp NoSQL do rozwiązania MySQL Cluster za pośrednictwem interfejsu programowania API Memcached pozwala użytkownikom przyspieszyć wykonywanie operacji odczytu i zapisu typu klucz-wartość.
• Większa skalowalność: klastry obejmujące wiele instancji umożliwiają lokalizowanie poszczególnych węzłów danych w różnych centrach przetwarzania danych, które mogą automatycznie współużytkować wspólne bazy danych. Synchroniczna replikacja pozwala zachować spójność i integralność danych w różnych ośrodkach, umożliwia też szybkie i automatyczne przełączanie awaryjne i odtwarzanie danych po awarii.
• Certyfikat zgodności z systemem Oracle VM: obsługa wirtualizacji sprawia, że rozwiązanie MySQL Cluster nadaje się znakomicie do wdrażania szczególnie wymagających aplikacji internetowych i telekomunikacyjnych w chmurze. Rozwiązanie MySQL Cluster posiada certyfikat zgodności operacyjnej z systemem Oracle VM, a także z systemami Oracle Linux i Oracle Solaris.

Źródło: Oracle
Skomentuj na forum