Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Oracle wprowadza na rynek MySQL Cluster 7.2

OracleFirma Oracle poinformowała o wprowadzeniu do sprzedaży rozwiązania MySQL Cluster 7.2, przeznaczonego do obsługi najbardziej wymagających produktów i usług - internetowych i telekomunikacyjnych. Wsparcie dla wirtualizacji sprawia, że rozwiązanie MySQL Cluster nadaje się znakomicie do wdrażania szczególnie wymagających aplikacji internetowych i telekomunikacyjnych w chmurze.


MySQL Cluster 7.2 zaprojektowano w celu ekonomicznego zapewniania dostępności na poziomie 99,999%, wysokiej skalowalności zapisu oraz szybkiego czasu reakcji.

MySQL Cluster zapewnia dostęp z wykorzystaniem interfejsów SQL i NoSQL za pośrednictwem interfejsu programowania API Memcached - rozwiązanie to umożliwia obsługę zarówno operacji typu klucz-wartość, jak i złożonych zapytań SQL w ramach tej samej bazy danych.

Rozwiązanie MySQL Cluster 7.2 zapewnia również użytkownikom nawet 70-krotny wzrost wydajności obsługi złożonych zapytań oraz większą skalowalność środowisk złożonych z wielu centrów przetwarzania danych.

Firma Oracle poinformowała też o wprowadzeniu do sprzedaży oprogramowania MySQL Cluster Manager 1.1.4 - ta najnowsza wersja jeszcze bardziej ułatwia użytkowanie rozwiązania MySQL Cluster i administrowanie nim. Rozwiązanie MySQL Cluster 7.2 pozwala użytkownikom wdrażać rozproszoną, skalowalną bazę danych z obydwoma interfejsami - SQL i NoSQL - umożliwiając obsługę złożonych zapytań oraz transakcji wymagających dostępu do wielu tabel z gwarancją ACID (Atomicity, Consistency, Isolation, Durability). Użytkownicy mogą obsługiwać zarówno proste zapytania typu klucz-wartość, jak i złożone zapytania, w ramach tego samego zbioru danych, w tej samej bazie danych.

W rozwiązaniu MySQL Cluster 7.2 wprowadzono m.in. następujące rozszerzenia:
• Wyższa wydajność: adaptacyjna lokalizacja zapytań zapewnia obsługę złożonych zapytań nawet z 70-krotnie większą wydajnością. W rezultacie z możliwości rozwiązania MySQL Cluster może korzystać więcej aplikacji, takich jak na przykład aplikacje wykonujące w czasie rzeczywistym analizy aktualizowanych na bieżąco zbiorów danych.
• Większa elastyczność dzięki nowemu interfejsowi NoSQL: dostęp NoSQL do rozwiązania MySQL Cluster za pośrednictwem interfejsu programowania API Memcached pozwala użytkownikom przyspieszyć wykonywanie operacji odczytu i zapisu typu klucz-wartość.
• Większa skalowalność: klastry obejmujące wiele instancji umożliwiają lokalizowanie poszczególnych węzłów danych w różnych centrach przetwarzania danych, które mogą automatycznie współużytkować wspólne bazy danych. Synchroniczna replikacja pozwala zachować spójność i integralność danych w różnych ośrodkach, umożliwia też szybkie i automatyczne przełączanie awaryjne i odtwarzanie danych po awarii.
• Certyfikat zgodności z systemem Oracle VM: obsługa wirtualizacji sprawia, że rozwiązanie MySQL Cluster nadaje się znakomicie do wdrażania szczególnie wymagających aplikacji internetowych i telekomunikacyjnych w chmurze. Rozwiązanie MySQL Cluster posiada certyfikat zgodności operacyjnej z systemem Oracle VM, a także z systemami Oracle Linux i Oracle Solaris.

Źródło: Oracle
Skomentuj na forum

 

Logowanie i rejestracja