Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?
Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?

Jakie są realia współczesnej chmury? Co musiało ulec zmianie, by chmura nadawała się do zastosowań wymagających wysokiego stopnia bezpieczeństwa? I co jest wymagane oraz zalecane, aby krytyczne funkcje biznesowe oraz poufne dane były skutecznie chronione w chmurze? To tylko kilka z kluczowych pytań, które warto sobi...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Aktualności

Oracle wprowadza na rynek MySQL Cluster 7.2

OracleFirma Oracle poinformowała o wprowadzeniu do sprzedaży rozwiązania MySQL Cluster 7.2, przeznaczonego do obsługi najbardziej wymagających produktów i usług - internetowych i telekomunikacyjnych. Wsparcie dla wirtualizacji sprawia, że rozwiązanie MySQL Cluster nadaje się znakomicie do wdrażania szczególnie wymagających aplikacji internetowych i telekomunikacyjnych w chmurze.


MySQL Cluster 7.2 zaprojektowano w celu ekonomicznego zapewniania dostępności na poziomie 99,999%, wysokiej skalowalności zapisu oraz szybkiego czasu reakcji.

MySQL Cluster zapewnia dostęp z wykorzystaniem interfejsów SQL i NoSQL za pośrednictwem interfejsu programowania API Memcached - rozwiązanie to umożliwia obsługę zarówno operacji typu klucz-wartość, jak i złożonych zapytań SQL w ramach tej samej bazy danych.

Rozwiązanie MySQL Cluster 7.2 zapewnia również użytkownikom nawet 70-krotny wzrost wydajności obsługi złożonych zapytań oraz większą skalowalność środowisk złożonych z wielu centrów przetwarzania danych.

Firma Oracle poinformowała też o wprowadzeniu do sprzedaży oprogramowania MySQL Cluster Manager 1.1.4 - ta najnowsza wersja jeszcze bardziej ułatwia użytkowanie rozwiązania MySQL Cluster i administrowanie nim. Rozwiązanie MySQL Cluster 7.2 pozwala użytkownikom wdrażać rozproszoną, skalowalną bazę danych z obydwoma interfejsami - SQL i NoSQL - umożliwiając obsługę złożonych zapytań oraz transakcji wymagających dostępu do wielu tabel z gwarancją ACID (Atomicity, Consistency, Isolation, Durability). Użytkownicy mogą obsługiwać zarówno proste zapytania typu klucz-wartość, jak i złożone zapytania, w ramach tego samego zbioru danych, w tej samej bazie danych.

W rozwiązaniu MySQL Cluster 7.2 wprowadzono m.in. następujące rozszerzenia:
• Wyższa wydajność: adaptacyjna lokalizacja zapytań zapewnia obsługę złożonych zapytań nawet z 70-krotnie większą wydajnością. W rezultacie z możliwości rozwiązania MySQL Cluster może korzystać więcej aplikacji, takich jak na przykład aplikacje wykonujące w czasie rzeczywistym analizy aktualizowanych na bieżąco zbiorów danych.
• Większa elastyczność dzięki nowemu interfejsowi NoSQL: dostęp NoSQL do rozwiązania MySQL Cluster za pośrednictwem interfejsu programowania API Memcached pozwala użytkownikom przyspieszyć wykonywanie operacji odczytu i zapisu typu klucz-wartość.
• Większa skalowalność: klastry obejmujące wiele instancji umożliwiają lokalizowanie poszczególnych węzłów danych w różnych centrach przetwarzania danych, które mogą automatycznie współużytkować wspólne bazy danych. Synchroniczna replikacja pozwala zachować spójność i integralność danych w różnych ośrodkach, umożliwia też szybkie i automatyczne przełączanie awaryjne i odtwarzanie danych po awarii.
• Certyfikat zgodności z systemem Oracle VM: obsługa wirtualizacji sprawia, że rozwiązanie MySQL Cluster nadaje się znakomicie do wdrażania szczególnie wymagających aplikacji internetowych i telekomunikacyjnych w chmurze. Rozwiązanie MySQL Cluster posiada certyfikat zgodności operacyjnej z systemem Oracle VM, a także z systemami Oracle Linux i Oracle Solaris.

Źródło: Oracle
Skomentuj na forum