Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

VMware zapowiada vSphere 6.5 - #VMworld
VMware zapowiada vSphere 6.5 - #VMworld

Podczas konferencji VMworld 2016 Europe trwającej w Barcelonie, firma VMware zapowiedziała nową wersję platformy wirtualizacji stanowiącej fundament dla chmur hybrydowych (hybrid cloud) i centrum danych definiowanych programowo (Software-defined Data Center, SDDC) - vSphere 6.5. Podanie tej informacji podczas europe...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?
Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?

Jakie są realia współczesnej chmury? Co musiało ulec zmianie, by chmura nadawała się do zastosowań wymagających wysokiego stopnia bezpieczeństwa? I co jest wymagane oraz zalecane, aby krytyczne funkcje biznesowe oraz poufne dane były skutecznie chronione w chmurze? To tylko kilka z kluczowych pytań, które warto sobi...

Czytaj więcej...

Aktualności

Infortrend przedstawia nowe pamięci masowe EonNAS 5000

Firma Infortrend zapowiedziała nowe zunifikowane rozwiązania pamięci masowej EonNAS 5000, które pozwalają przedsiębiorstwom na efektywną obsługę aplikacji plikowych i blokowych. Ponadto firma przedstawiła nowe opcje łączności w serii EonNAS 3000.


Po serii EonNAS 3000 (zaprojektowanej z myślą o małych i średnich firmach oraz działach dużych przedsiębiorstw) oraz produktach z linii EonNAS Pro i 1000 (spełniających potrzeby małych i średnich firm oraz biur domowych), seria EonNAS 5000 jest najnowszym członkiem rosnącej rodziny EonNAS. Rozwiązania tej rodziny zapewniają wysoką skalowalność, zoptymalizowane wykorzystanie zasobów oraz ścisłą ochronę danych. Dzięki temu,  umożliwiają użytkownikom spełnienie szerokiej gamy wymagań aplikacyjnych oraz łatwą rozbudowę w miarę rozwoju firmy.

Produkty z linii EonNAS 5000 oferują też ścisłą ochronę danych. Wbudowany system plików ZFS zapewnia integralność danych, eliminując ewentualne uszkodzenia poprzez rozbudowany mechanizm hierarchicznych sum kontrolnych. Funkcje migawki i replikacji pomagają w efektywnym tworzeniu kopii danych, zabezpieczając użytkowników przed potencjalnymi zagrożeniami, a technologia RAID dodaje kolejną warstwę ochrony.

"Seria EonNAS 5000 dodaje do rodziny EonNAS zaawansowane rozwiązania, które pozwalają nam lepiej spełnić potrzeby środowisk korporacyjnych. W połączeniu z seriami EonNAS Pro, 1000 i 3000, zapowiedziane dziś systemy 5000 wzmacniają naszą pozycję na rynku NAS i oferują klientom więcej opcji do wyboru" - powiedział Thomas Kao, dyrektor ds. planowania produktów w firmie Infortrend.

Rozwiązanie EonNAS 5120 dostępne obecnie w serii EonNAS 5000 jest wyposażone w czterordzeniowe procesory Intel Xeon oraz nawet 24 GB pamięci podręcznej i oferuje opcje łączności 1GbE, 10GbE i Fibre Channel (FC) w różnych konfiguracjach. Poprzez zastosowanie obudów rozszerzających rozwiązanie może obsłużyć nawet 96 dysków twardych.

Technologia blokowej deduplikacji danych w serii EonNAS 5000 sprawia, że powielone dane zostaną usunięte, co pomaga użytkownikom oszczędzić nawet 90 proc. miejsca. Dzięki dedupliakcji oraz uproszczonemu przydzielaniu, można zoptymalizować wykorzystanie zasobów i ograniczyć koszty.

Infortrend zapowiedział również nowe opcje łączności w serii EonNAS 3000. Oprócz istniejącej konfiguracji z czterema portami 1GbE, system EonNAS 3220 obecnie jest dostępny w konfiguracji rozszerzonej z ośmioma portami 1GbE.

Podobnie jak EonNAS 3220, system EonNAS 3230 obecnie oferuje rozszerzoną łączność z ośmioma portami 1GbE. Ponadto EonNAS 3230 jest teraz dostępny w wersji z portami 10GbE i 8Gb/s, pozwalając użytkownikom integrować systemy z różnymi istniejącymi infrastrukturami centrum danych oraz obsługiwać szerszą gamę aplikacji.

ŹródłO: Infortrend
Skomentuj na forum