Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Aktualności

VMware vCloud Integration Manager

Vmware wprowadzi na rynek VMware vCloud Integration Manager, nowe rozwiązanie zaprojektowane tak by pomóc usługodawcom w automatyzacji usług i operacji w chmurach bazujących na VMware vCloud Director.


VMware poinformował również, że prawie 90 procent partnerów oferuje usługi, które spełniły kryteria VMware vCloud Powered, co stanowi prawie trzykrotny wzrost od trzeciego kwartału 2011 r.

Oprogramowanie VMware vCloud Integration Manager umożliwi usługodawcom szybkie tworzenie i wdrażanie usług w zakresie chmur obliczeniowych (cloud computing), maksymalizację efektywności działania oraz zapewni skalowalność pozwalającą w niezawodny i ekonomiczny sposób zaspokajać potrzeby klientów.

VMware vCloud Integration Manager:
• Pozwoli skrócić czas do uzyskania przychodów.  vCloud Integration Manager będzie ściśle zintegrowany z produktami VMware vCloud Director, VMware vSphere, VMware vShield Edge i VMware vCenter Chargeback Manager, co umożliwi zautomatyzowanie i przyspieszenie wdrażania infrastruktury i związanych z nią usług. vCloud Integration Manager zapewni interfejs programowania oparty na architekturze REST, umożliwiający integrację z systemami zaplecza oraz webowym portalem administracyjnym.

• Uprości operacje, zwiększając efektywność i obniżając koszty. vCloud Integration Manager będzie zawierać portale internetowe, które umożliwią uproszczenie i zautomatyzowanie zarządzania planem usług, cyklem życia klientów i dystrybutorami. Po jednym kliknięciu przycisku operatorzy będą mogli wprowadzić standaryzację konfiguracji i dostaw produktów, zarządzać cyklami życia klientów od rejestracji po odejście oraz skrócić czas i zmniejszyć koszty transakcji z dystrybutorami.

Od czasu wprowadzenia na rynek programu VMware vCloud Powered w lutym 2011 r. już 90 operatorów zdecydowało się świadczyć oparte na nim usługi. Program VMware vCloud wymaga od partnerów uczestniczących w programie VMware Service Provider Program (VSPP) oferowania usług opartych na produktach VMware vSphere i vCloud Director oraz udostępniania interfejsu programowania vCloud API i obsługi formatu OVF (Open Virtualization Format). Spełnienie tych wymagań daje gwarancję, że usługi wykorzystujące VMware vCloud będą zapewniać klientom dostęp na żądanie do infrastruktury wirtualnej z chmury publicznej, bezpieczną i solidną platformę oraz przenośność aplikacji i interfejsu programowania pomiędzy wewnętrznymi centrami przetwarzania danych i wybranymi przez nich usługami opartymi na VMware vCloud.

VMware vCloud Integration Manager ma być dostępny w I kwartale 2012 r. Ceny rozwiązania będą oparte na modelu subskrypcji z zależnością od stopnia wykorzystania.

Źródło: VMware
Skomentuj na forum