Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Aktualności

Program Citrix Ready Open Storage

CitrixCitrix Systems ogłosił nowy program Citrix Ready Open Storage. Ma on na celu ułatwienie dostawcom pamięci masowych uzyskanie certyfikatu potwierdzającego prawidłową współpracę ich produktów z Citrix XenServer przy użyciu innowacyjnej technologii StorageLink.

Klienci Citrix bedą mieli pewność, że środowisko zwirtualizowane przy pomocy platformy XenServer będzie bez problemów współpracować z wykorzystywanymi przez nich pamięciami masowymi, rozwiązaniami do tworzenia kopii zapasowych i przywracania sprawności po awarii.

Technologia Citrix StorageLink dostępna jest także dla platformy Microsoft Hyper-V Server, zatem certyfikaty obowiązują również w odniesieniu do serwerów zwirtualizowanych za pomocą systemu Hyper-V. Gwarantuje to wysoką kompatybilność i współpracę między platformami XenServer, Hyper-V oraz wszystkimi wiodącymi systemami pamięci masowych. Lista statutowych członków programu Citrix Ready Open Storage obejmuje ponad 20 głównych dostawców pamięci masowych, w tym takie firmy jak Brocade, CA, Dell, HP, Hitachi Data Systems, LSI, Microsoft, NetApp oraz Symantec.

Technologia Citrix StorageLink dla platformy XenServer

Dzięki technologii Citrix StorageLink wirtualizacja pamięci masowych może być z powodzeniem stosowana do zwiększenia mocy infrastruktury wirtualnej. StorageLink zmniejsza koszty i złożoność, zapewniając dostęp za pomocą jednego kliknięcia do wbudowanych usług pamięci masowych. Administratorom oferuje prosty w obsłudze kreator do konfiguracji i konserwacji pamięci masowych. Technologia ta dostępna jest jako część pakietu Citrix Essentials dla platform XenServer i Hyper-V. Pakiet ten oferuje szeroki wybór zaawansowanych narzędzi do zarządzania wirtualizacją, zarówno w środowisku XenServer, jak i Hyper-V.

Program Citrix Ready Open Storage skierowany jest do zewnętrznych dostawców pamięci masowych, którzy za jego pośrednictwem mogą potwierdzić, że ich produkty oferują klientom następujące korzyści:
 
Optymalne wykorzystanie potencjału pamięci masowych: gwarantuje, że mechanizmy wbudowane w istniejące macierze pamięci masowych, takie jak thin provisioning, usuwanie duplikatów, przetwarzanie off-host będą mogły być w pełni wykorzystane przez klientów bezpośrednio w zwirtualizowanym środowisku.
Lepsza wydajność serwera i operacji wejścia/wyjścia:
umożliwia realizację szeregu czynności związanych z wirtualnymi maszynami (VM), takich jak klonowanie czy pobieranie obrazów, bezpośrednio z poziomu macierzy dyskowej, bez angażowania hosta. Ma to ogromny wpływ na poprawę ogólnej wydajności systemu i pozwala klientom korzystającym z wirtualizacji na całkowite wykorzystanie mocy i innowacyjnych rozwiązań zawartych w systemach pamięci masowych, bez uciekania się do jakichkolwiek kompromisów. Klienci mają takie same możliwości, jak przy pracy ze sprzętem, który nie jest zwirtualizowany.
Konsekwentne zarządzanie pamięcią masową dla maszyn wirtualnych: łączy pamięci masowe z wirtualnymi maszynami w sposób spójny z istniejącymi praktykami zarządzania pamięcią masową. Dzięki temu z perspektywy zarządzania pamięciami masowymi, każda VM dysponuje własną powierzchnią.
Zgodność z branżowymi standardami: technologia StorageLink jest zgodna z branżowym standardem SMI-S (Storage Management Initiative Specification), a w razie potrzeby umożliwia łatwe zastosowanie przejściówek do macierzy, które nie obsługują tego standardu. StorageLink akceptuje także pamięci masowe podłączane przez iSCSI i FibreChannel.
Wyższe bezpieczeństwo: korzystając ze StorageLink można opcjonalnie podnieść poziom bezpieczeństwa za pomocą rozdzielania pamięci masowych (SAN fabric zoning). Jest to zabezpieczenie sprzętowe, które gwarantuje, że tylko upoważnione serwery mają dostęp do środowiska pamięci masowych.
Kompatybilność z wieloma hypervisorami: StorageLink umożliwia współpracę bez konfliktów wielu systemów pamięci masowych z platformami XenServer, Hyper-V i Microsoft System Center Virtual Machine Manager 2008. Oferuje także funkcje zapewniające współpracę między dwoma platformami wirtualizacyjnymi. Tak szeroka kompatybilność sprawia, że klienci mogą skorzystać z obydwu platform wirtualizacyjnych.

Żródło: Citrix
Skomentuj na forum