Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku

Od specjalistów IT bardzo często wymaga się posiadania dodatkowych certyfikatów potwierdzających umiejętności w obszarze, za który są odpowiedzialni. Odpowiednie certyfikaty, w parze z posiadanymi kompetencjami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, często pomagają wspiąć się na kolejn...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!
Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!

Wielkimi krokami zbliża się nowe wydanie Altaro VM Backup, rozwiązania przeznaczonego do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup oznaczonej numerem 7.6 wprowadzono kilka istotnych usprawnień. ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Program Citrix Ready Open Storage

CitrixCitrix Systems ogłosił nowy program Citrix Ready Open Storage. Ma on na celu ułatwienie dostawcom pamięci masowych uzyskanie certyfikatu potwierdzającego prawidłową współpracę ich produktów z Citrix XenServer przy użyciu innowacyjnej technologii StorageLink.

Klienci Citrix bedą mieli pewność, że środowisko zwirtualizowane przy pomocy platformy XenServer będzie bez problemów współpracować z wykorzystywanymi przez nich pamięciami masowymi, rozwiązaniami do tworzenia kopii zapasowych i przywracania sprawności po awarii.

Technologia Citrix StorageLink dostępna jest także dla platformy Microsoft Hyper-V Server, zatem certyfikaty obowiązują również w odniesieniu do serwerów zwirtualizowanych za pomocą systemu Hyper-V. Gwarantuje to wysoką kompatybilność i współpracę między platformami XenServer, Hyper-V oraz wszystkimi wiodącymi systemami pamięci masowych. Lista statutowych członków programu Citrix Ready Open Storage obejmuje ponad 20 głównych dostawców pamięci masowych, w tym takie firmy jak Brocade, CA, Dell, HP, Hitachi Data Systems, LSI, Microsoft, NetApp oraz Symantec.

Technologia Citrix StorageLink dla platformy XenServer

Dzięki technologii Citrix StorageLink wirtualizacja pamięci masowych może być z powodzeniem stosowana do zwiększenia mocy infrastruktury wirtualnej. StorageLink zmniejsza koszty i złożoność, zapewniając dostęp za pomocą jednego kliknięcia do wbudowanych usług pamięci masowych. Administratorom oferuje prosty w obsłudze kreator do konfiguracji i konserwacji pamięci masowych. Technologia ta dostępna jest jako część pakietu Citrix Essentials dla platform XenServer i Hyper-V. Pakiet ten oferuje szeroki wybór zaawansowanych narzędzi do zarządzania wirtualizacją, zarówno w środowisku XenServer, jak i Hyper-V.

Program Citrix Ready Open Storage skierowany jest do zewnętrznych dostawców pamięci masowych, którzy za jego pośrednictwem mogą potwierdzić, że ich produkty oferują klientom następujące korzyści:
 
Optymalne wykorzystanie potencjału pamięci masowych: gwarantuje, że mechanizmy wbudowane w istniejące macierze pamięci masowych, takie jak thin provisioning, usuwanie duplikatów, przetwarzanie off-host będą mogły być w pełni wykorzystane przez klientów bezpośrednio w zwirtualizowanym środowisku.
Lepsza wydajność serwera i operacji wejścia/wyjścia:
umożliwia realizację szeregu czynności związanych z wirtualnymi maszynami (VM), takich jak klonowanie czy pobieranie obrazów, bezpośrednio z poziomu macierzy dyskowej, bez angażowania hosta. Ma to ogromny wpływ na poprawę ogólnej wydajności systemu i pozwala klientom korzystającym z wirtualizacji na całkowite wykorzystanie mocy i innowacyjnych rozwiązań zawartych w systemach pamięci masowych, bez uciekania się do jakichkolwiek kompromisów. Klienci mają takie same możliwości, jak przy pracy ze sprzętem, który nie jest zwirtualizowany.
Konsekwentne zarządzanie pamięcią masową dla maszyn wirtualnych: łączy pamięci masowe z wirtualnymi maszynami w sposób spójny z istniejącymi praktykami zarządzania pamięcią masową. Dzięki temu z perspektywy zarządzania pamięciami masowymi, każda VM dysponuje własną powierzchnią.
Zgodność z branżowymi standardami: technologia StorageLink jest zgodna z branżowym standardem SMI-S (Storage Management Initiative Specification), a w razie potrzeby umożliwia łatwe zastosowanie przejściówek do macierzy, które nie obsługują tego standardu. StorageLink akceptuje także pamięci masowe podłączane przez iSCSI i FibreChannel.
Wyższe bezpieczeństwo: korzystając ze StorageLink można opcjonalnie podnieść poziom bezpieczeństwa za pomocą rozdzielania pamięci masowych (SAN fabric zoning). Jest to zabezpieczenie sprzętowe, które gwarantuje, że tylko upoważnione serwery mają dostęp do środowiska pamięci masowych.
Kompatybilność z wieloma hypervisorami: StorageLink umożliwia współpracę bez konfliktów wielu systemów pamięci masowych z platformami XenServer, Hyper-V i Microsoft System Center Virtual Machine Manager 2008. Oferuje także funkcje zapewniające współpracę między dwoma platformami wirtualizacyjnymi. Tak szeroka kompatybilność sprawia, że klienci mogą skorzystać z obydwu platform wirtualizacyjnych.

Żródło: Citrix
Skomentuj na forum