Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Prognozy Veeam na 2017 rok: chmura kluczowa dla rozwoju biznesu
Prognozy Veeam na 2017 rok: chmura kluczowa dla rozwoju biznesu

Mijający rok dobitnie wskazuje, jak ważna jest stała dostępność - zarówno usług, jak i danych. Wystarczy wspomnieć głośne fiasko elektronicznego spisu powszechnego na kontynencie australijskim, czy równie dotkliwe w skutkach przestoje systemów IT w sektorze transportu pasażerskiego. Awarie te sprawiły, że ludzie na ...

Czytaj więcej...

Aktualności

VKernel ogłosił wsparcie dla Red Hat Enterprise Virtualization

VKernelVKernel, wielokrotnie nagradzany dostawca najwyższej klasy produktów do zarządzania pojemnością dla zwirtualizowanych centrów danych oraz środowisk cloud, ogłosił dziś dostępność vOperations Suite 4.6, z wsparciem dla infrastruktury zwirtualizowanej za pomocą platformy Red Hat Enterprise Virtualization (RHEV).


Dodanie wsparcia do wydanego dzisiaj Red Hat Enterprise Virtualization 3.0, sprawia że VKernel Suite vOperations (vOPS) wspiera teraz zarządzanie wirtualizacją dla mieszanych środowisk wirtualizacyjnych działających na platformach VMware vSphere, Microsoft Hyper-V lub RHEV.

Skalowalne środowiska wymagają wsparcia zarządzania pojemnością
Aby zarządzać wydajnością, pojemnością i kosztami środowisk wirtualnych, administratorzy wirtualizacji muszą monitorować ponad 20 wskaźników na jedną maszynę wirtualną z 5 minutowym interwałem. Jeśli ma się do czynienia tylko z 100 VM, oznacza to że obserwowanych musi być 17 milionów wskaźników danych w ciągu zaledwie 30 dni tak aby nasze pomiary były poprawne dla oszacowania wydajności, pojemności i kosztów.
Co ważniejsze administratorzy VM muszą przetłumaczyć te wszystkie dane na praktyczne informacje takie jak:
- Co się dzieję?
- Co jest przyczyną zmiany?
- Co należy zrobić by rozwiązać zauważony problem?

Przy takiej ilość danych, proste monitorowanie lub ręczna analiza w programie Microsoft Excel nie jest wystarczające do uzyskania odpowiedzi, na pytania które zadają sobie administratorzy VM. VKernel  Capacity Analytics EngineTM został zaprojektowany tak by zebrać surowe dane wydajnościowe maszyny wirtualnej w czasie zbliżonym do rzeczywistego i pozyskać korzyści w postaci odpowiedzi na wyżej wymienione pytania dla zapracowanych administratorów.

Posiadacze platformy Red Hat Enterprise Virtualization 3.0 spotykają się z podobnymi wyzwaniami jak użytkownicy innych hypervasiorów, szczególnie że nowe funkcje w Red Hat Enterprise Virtualization 3.0 są zaprojektowane tak by zapewnić większą skalowalność.

Wpływ na wsparcie środowisk heterogenicznych ma kilka czynników
Red Hat Enterprise Virtualization 3.0 oferuje atrakcyjne funkcje zaprojektowane tak by wprowadzić wydajność hypervisora na nowy poziom. Dzisiejsza informacja o pełnym wsparciu dla Red Hat Enterprise Virtualization jest rozszerzeniem wcześniej wpieranych już VMware vSphere i Microsoft Hyper-V. Dzięki czemu z poziomu jednego Virtual Appliance można zarządzać wydajnością, pojemnością i kosztami całego środowiska większości przedsiębiorstw, niezależnie od wykorzystywanych hypervisorów.

"Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z VKernel. Wraz z dzisiejszą dostępnością Red Hat Enterprise Virtualization 3.0 i vOPS 4.6 możemy zaoferować większe wsparcie zarządzania pojemnością dla naszych klientów" - powiedział Navin Thadani, Senior Director Virtualization Business w Red Hat."Ulepszenia w Red Hat Enterprise Virtualization 3.0 pozwolą naszym klientom wdrażać wysokowydajną wirtualizację i wysoką skalowalność szybciej i efektywniej".

"Cieszymy się z wprowadzenia pełnej kompatybilności Red Hat do vOperations Suite" - powiedział Bryan Semple, CMO, VKernel. "Mamy wielu klientów rozpoczynających testy i wdrażanie heterogenicznych platform do zwirtualizowanych centrów danych. RHEV oferuje unikatową wartość wirtualizacji a VKernel oferuje teraz wsparcie zarządzania pojemnością dla centrów danych, które wybierają rozwiązanie Red Hata".

Ceny VKernel vOperations Suite 4.6 z obsługą platform Red Hat RHEV, VMware vSphere i Microsoft Hyper-V rozpoczynają się od 299 USD za socket. Wersję testową rozwiązania można pobrać ze strony producenta.

Skomentuj na forum