Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Aktualności

Odyssey zmieni przetwarzanie procesów o znaczeniu krytycznym

HP poinformował o nowym projekcie "Odyssey", który zmieni przyszłość przetwarzania procesów o znaczeniu krytycznym. Dzięki ujednoliceniu architektur serwerowych UNIX i x86 powstanie jedna platforma, która zapewnia najwyższą w branży dostępność i większą wydajność,  umożliwiając klientom wybór optymalnych rozwiązań.


Nowy program rozwojowy HP "Odyssey" obejmuje innowacje wprowadzane w serwerach HP Integrity, rozwiązaniach HP NonStop oraz systemach operacyjnych HP-UX i OpenVMS. Program obejmuje także dostarczanie serwerów blade z procesorami Intel Xeon przeznaczonych do obudowy HP Superdome 2 (o nazwie "DragonHawk") i do skalowalnych obudów blade klasy c (o nazwie "HydraLynx"), a także wprowadzenie w najbliższych dwóch latach innowacji z systemu HP-UX do środowisk Windows i Linux.

Jednocześnie przez rozszerzenie Infrastruktury Konwergentnej do Zastosowań Krytycznych (mission-critical HP Converged Infrastructure) i wprowadzenie wybranych, sprawdzonych innowacji do systemów x86, HP daje klientom, używającym systemu Linux, np. Red Hat Enterprise Linux lub Windows, następujące możliwości:
- Większa skalowalność dzięki 32-gniazdowym systemom x86 z symetryczną wieloprocesowością "DragonHawk", które można rozbudowywać do obsługi dużych, złożonych obciążeń.
- Zwiększenie niezawodności i elastyczności dzięki dwu-, cztero- i ośmiogniazdowym, skalowalnym serwerom x86 typu blade HydraLynx, z możliwością wirtualizacji i wysoką dostępnością w zastosowaniach o znaczeniu krytycznym, w sprawdzonych i uznanych obudowach HP BladeSystem klasy c.
- Zwiększenie dostępności aplikacji Linux o znaczeniu krytycznym za pomocą rozwiązania HP Serviceguard for Linux, które w przypadku awarii lub na żądanie automatycznie przenosi obciążenia aplikacji pomiędzy serwerami.
- Zwiększenie elastyczności i dostępności systemów x86 za pomocą technologii HP nPartitions (nPars), zapewniającej dokładne dzielenie zasobów systemowych.
- Poprawa ciągłości biznesowej dzięki mechanizmowi HP Analysis Engine for x86  wbudowanemu w oprogramowanie systemowe, który zapewnia sprawne diagnozowanie i automatyczne naprawianie złożonych błędów w systemie oraz przywracanie stabilności systemu w kilka sekund.
- Większa niezawodność i odporność systemów x86 dzięki niepodatnej na awarie architekturze serwera HP Crossbar Fabric, która inteligentnie kieruje przepływem danych w systemie, zapewniając nadmiarowość i wysoką dostępność.
- Podniesienie poziomu dostępności dzięki usługom HP Mission Critical Services, które w sposób proaktywny pozwalają identyfikować i eliminować potencjalne powody przestojów.

Skomentuj na forum

 

Logowanie i rejestracja