Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Odyssey zmieni przetwarzanie procesów o znaczeniu krytycznym

HP poinformował o nowym projekcie "Odyssey", który zmieni przyszłość przetwarzania procesów o znaczeniu krytycznym. Dzięki ujednoliceniu architektur serwerowych UNIX i x86 powstanie jedna platforma, która zapewnia najwyższą w branży dostępność i większą wydajność,  umożliwiając klientom wybór optymalnych rozwiązań.


Nowy program rozwojowy HP "Odyssey" obejmuje innowacje wprowadzane w serwerach HP Integrity, rozwiązaniach HP NonStop oraz systemach operacyjnych HP-UX i OpenVMS. Program obejmuje także dostarczanie serwerów blade z procesorami Intel Xeon przeznaczonych do obudowy HP Superdome 2 (o nazwie "DragonHawk") i do skalowalnych obudów blade klasy c (o nazwie "HydraLynx"), a także wprowadzenie w najbliższych dwóch latach innowacji z systemu HP-UX do środowisk Windows i Linux.

Jednocześnie przez rozszerzenie Infrastruktury Konwergentnej do Zastosowań Krytycznych (mission-critical HP Converged Infrastructure) i wprowadzenie wybranych, sprawdzonych innowacji do systemów x86, HP daje klientom, używającym systemu Linux, np. Red Hat Enterprise Linux lub Windows, następujące możliwości:
- Większa skalowalność dzięki 32-gniazdowym systemom x86 z symetryczną wieloprocesowością "DragonHawk", które można rozbudowywać do obsługi dużych, złożonych obciążeń.
- Zwiększenie niezawodności i elastyczności dzięki dwu-, cztero- i ośmiogniazdowym, skalowalnym serwerom x86 typu blade HydraLynx, z możliwością wirtualizacji i wysoką dostępnością w zastosowaniach o znaczeniu krytycznym, w sprawdzonych i uznanych obudowach HP BladeSystem klasy c.
- Zwiększenie dostępności aplikacji Linux o znaczeniu krytycznym za pomocą rozwiązania HP Serviceguard for Linux, które w przypadku awarii lub na żądanie automatycznie przenosi obciążenia aplikacji pomiędzy serwerami.
- Zwiększenie elastyczności i dostępności systemów x86 za pomocą technologii HP nPartitions (nPars), zapewniającej dokładne dzielenie zasobów systemowych.
- Poprawa ciągłości biznesowej dzięki mechanizmowi HP Analysis Engine for x86  wbudowanemu w oprogramowanie systemowe, który zapewnia sprawne diagnozowanie i automatyczne naprawianie złożonych błędów w systemie oraz przywracanie stabilności systemu w kilka sekund.
- Większa niezawodność i odporność systemów x86 dzięki niepodatnej na awarie architekturze serwera HP Crossbar Fabric, która inteligentnie kieruje przepływem danych w systemie, zapewniając nadmiarowość i wysoką dostępność.
- Podniesienie poziomu dostępności dzięki usługom HP Mission Critical Services, które w sposób proaktywny pozwalają identyfikować i eliminować potencjalne powody przestojów.

Skomentuj na forum