Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Aktualności

Infortrend automatyzuje obsługę pamięci masowej ESVA

Firma Infortrend poinformowała, że jej rozwiązania klasy mid-range, ESVA (Enterprise Scalable Virtualized Architecture) zapewniają teraz zautomatyzowaną obsługę wielowarstwowej pamięci masowej. Zautomatyzowana obsługa warstw optymalizuje wydajność pamięci masowych, usprawnia dystrybucję danych w pulach pamięciowych i zwiększa zwrot z inwestycji.


Na współczesnym rynku pamięci masowych dostępnych jest wiele nośników, za pomocą których przedsiębiorstwa mogą spełnić różne wymagania w zakresie poziomu usług (SLA) w swoich centrach danych. Dotychczas dostrajanie poziomów usług wiązało się jednak z wysokimi kosztami i pochłaniało dużo pracy, co utrudniało prawidłowe wykorzystanie dostępnych zasobów.

Zautomatyzowana obsługa wielowarstwowej pamięci masowej w rodzinie rozwiązań ESVA firmy Infortrend oferuje architekturę, która w pełni wykorzystuje zalety różnych nośników - w tym stacji SSD - do wysokowydajnego przechowywania danych. Rozwiązanie to pozwala użytkownikom elastycznie przypisywać aplikacje do czterech różnych warstw rozróżnianych według typów stacji i poziomów RAID.

W ramach zautomatyzowanej obsługi wielowarstwowej pamięci masowej w systemach ESVA dane są przenoszone między warstwami na podstawie wzorców użycia oraz zasad skonfigurowanych przez użytkownika. Ponieważ obsługa warstw jest zaimplementowana poniżej poziomu woluminu, dane można przenosić w bardzo precyzyjny sposób. Migracja zapewnia efektywną dystrybucję danych i gwarantuje, że w stacjach SSD oraz na innych wysokowydajnych dyskach pozostaje miejsce na obsługę aplikacji o znaczeniu krytycznym.

Wzrost wydajności i efektywna dystrybucja danych osiągnięta dzięki zautomatyzowanej obsłudze warstw pamięci masowej przyczynia się do znacznie większego zwrotu z inwestycji. W porównaniu z tradycyjną konfiguracją ESVA złożoną z jednej macierzy RAID i jednego modułu rozszerzenia z dyskami SAS o pojemności 600 GB, konfiguracja ESVA ze zautomatyzowaną obsługą warstw złożona z tylko jednej macierzy RAID z czterema stacjami SSD o pojemności 100 GB oraz dwunastoma dyskami typu nearline o pojemności 2 TB może zwiększyć wydajność o 25 - 50 proc., pojemność - o 5 TB, jednocześnie ograniczając koszty o ponad 15 proc.

"Dodanie zautomatyzowanej obsługi warstw pamięci masowej do systemów ESVA oznacza ich dalszą ewolucję jako czołowego rozwiązania na rynku systemów pamięciowych klasy średniej. Systemy ESVA są teraz jeszcze lepiej przygotowane do pracy w wymagających środowiskach aplikacyjnych, ponieważ pozwalają przedsiębiorstwom zwiększyć efektywność pamięci masowej poprzez precyzyjne spełnienie potrzeb aplikacji oraz migrowanie danych między warstwami w celu zapewnienia jak najlepszej dystrybucji danych w pulach pamięciowych" - powiedział Thomas Kao, dyrektor ds. planowania produktów w firmie Infortrend.

Jeśli chodzi o użytkowników wymagających maksymalnej wydajności, konfiguracja ESVA ze zautomatyzowaną obsługą warstw złożona z jednej macierzy RAID z ośmioma stacjami SSD o pojemności 100 GB oraz z ośmiu dysków typu nearline o pojemności 2 GB może zwiększyć wydajność nawet o 150 proc. przy tej samej wydajności i cenie, co w przypadku tradycyjnej konfiguracja ESVA złożonej z jednej macierzy RAID i jednego modułu rozszerzenia bez zautomatyzowanej obsługi warstw. Efektywniejsze wykorzystanie pamięci masowej zmniejsza też wymaganą pojemność i ogranicza pobór mocy. Zużycie energii jest jeszcze niższe dzięki zastosowaniu stacji SSD, które potrzebują względnie niewiele prądu.

Zautomatyzowana obsługa wielowarstwowej pamięci masowej jest obecnie dostępna w modelach ESVA F70-2830, ESVA F60-2830, ESVA E60-2230 i ESVA E60-2130.

Źródło: Infortrend
Skomentuj na forum