Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Sojusz strategiczny Cisco i Citrix

Firmy Cisco i Citrix Systems poinformowały o zawarciu strategicznego sojuszu, którego celem jest opracowywanie i dostarczanie rozwiązań umożliwiających klientom uproszczenie i przyspieszenie wdrożenia wirtualizacji desktopów na dużą skalę.


Cisco i Citrix będą opracowywać i wprowadzać innowacje, które uproszczą wdrażanie wysokiej rozdzielczości wirtualnych desktopów i aplikacji oraz zapewnią większą wygodę użytkownikom dzięki bezpiecznej sieci Cisco z technologią Citrix HDX. Firmy będą również kontynuować prace nad rozwiązaniami dla centrów przetwarzania danych oraz technologiami przetwarzania w chmurze z myślą o przyspieszeniu wdrażania usług tego typu.

"Cisco współpracuje z firmą Citrix w szerokim obszarze technologii wirtualizacji. Pierwsze efekty zapewnią użytkownikom bogate funkcje multimedialne - przesyłania głosu, wideo i danych za pomocą wirtualnych desktopów i aplikacji przez inteligentną sieć Cisco, - dzięki czemu dyrektorzy ds. informatyki będą mogli wszędzie i za pomocą dowolnego urządzenia zapewniać tę samą wysoką jakość przy niższych kosztach" - powiedział Phil Sherburne, wiceprezes ds. systemów i architektur dla przedsiębiorstw w firmie Cisco.

W związku z tym, że cała branża przechodzi z ery komputerów PC do ery przetwarzania w chmurze, gdzie pracownikom mobilnym jest potrzebny dostęp do aplikacji multimedialnych z dowolnego urządzenia, miejsca i w dowolnym czasie, przedsiębiorstwa wprowadzają wirtualizację stacji roboczych, która udostępniając pełne środowisko pracy wraz z aplikacjami w postaci scentralizowanej usługi zapewnia bezpieczeństwo, elastyczność i niskie koszty. W tej fazie przejściowej wspomagają klientów innowacyjne rozwiązania, takie jak Cisco Virtualization Experience Infrastructure (VXI) wraz z oprogramowaniem Citrix XenDesktop®, które obejmują wirtualizację komputerów, sieć, centrum przetwarzania danych, multimedia i punkty końcowe.

"Citrix i Cisco zakończyły pierwszy rok bardzo udanej współpracy w zakresie wirtualizacji desktopów. Przyczyniła się ona do powiększenia rynku i sukcesów naszych klientów na całym świecie. Obecna rozszerzona umowa z Cisco pozwoli na zaoferowanie szerszej gamy zintegrowanych rozwiązań, które umożliwią klientom dostosowanie się do współczesnych trendów w IT oraz świadczenie innowacyjnych usług" - mówi Bob Schultz, wiceprezes i dyrektor działu wirtualizacji desktopów i aplikacji w Citrix Systems.

Sojusz łączy możliwości firmy Cisco jako lidera w dziedzinie sieci, centrów przetwarzania danych i rozwiązań ułatwiających współpracę oraz firmy Citrix Systems jako lidera wirtualizacji stacji roboczych użytkowników, aplikacji i danych. Połączenie kompetencji obydwu firm pozwoli dostarczać rozwiązania, które umożliwią przedsiębiorstwom łatwe i niedrogie wdrażanie wirtualnych pulpitów na milionach komputerów PC i Mac, tabletów, smartfonów i terminali thin client. Ponadto współpraca ta zaowocuje rozwiązaniami dla centrów przetwarzania danych, które ułatwią przedsiębiorstwom wprowadzenie infrastruktury niezbędnej do oferowania rozwiązań IT jako usługi w różnych sieciach i obszarach geograficznych. Firmy Cisco i Citrix zamierzają współpracować
i prowadzić badania nad integracją nowatorskich technologii w następujących kluczowych obszarach:

• Szersze wprowadzenie pełnej obsługi technologii Citrix HDX w produktach sieciowych Cisco. Firmy są zdecydowane wprowadzać obsługę technologii Citrix HDX w wybranych rozwiązaniach sieciowych Cisco, aby zapewnić większą wygodę użytkownikom rozwiązań Citrix XenDesktop i XenApp.

Pierwszym efektem nowej umowy o sojuszu strategicznym będzie dostarczenie przez Cisco w czwartym kwartale tego roku nowej wersji oprogramowania Cisco Wide Area Application Services (WAAS) zoptymalizowanej pod kątem rozwiązania Citrix XenDesktop i technologii Citrix HDX. Oprogramowanie WAAS, prezentowane jako kolejna faza Cisco VXI - otwarte, sprawdzone, wirtualne środowisko pracy - zwiększy wydajność wirtualnych komputerów i aplikacji w infrastrukturze sieciowej Cisco.

• Szersza obsługa urządzeń i zintegrowanych multimediów. Firmy Cisco i Citrix będą wspólnie pracować nad zapewnieniem optymalnego sposobu obsługi wirtualnych desktopów i aplikacji na urządzeniach końcowych Cisco. Współpraca obejmie różne urządzenia końcowe Cisco; między innymi terminale Cisco VirtualExperience Client (VXC) i tablety dla przedsiębiorstw Cisco Cius oraz inne produkty multimedialne, głosowe i ułatwiające współpracę - z możliwością wykorzystania wirtualnego desktopu i aplikacji dzięki rozwiązaniu Citrix XenDesktop oraz aplikacji Citrix Receiver.

• Szybsze wprowadzanie innowacji dotyczących centrów przetwarzania danych za pomocą rozwiązań Cisco UCS, Citrix XenDesktop i Citrix XenServer. W ubiegłym roku firmy Cisco i Citrix udostępniały klientom technologię wirtualizacji komputerów. Dzięki rozwiązaniu Cisco Unified Computing System (Cisco UCS) z możliwością powiększania pamięci oraz rozwiązaniom Cisco Unified Fabric i rozwiązaniu Citrix do wirtualizacji desktopów obie firmy zapewniają najwyższą wydajność i gęstość wirtualnych pulpitów. Firmy będą nadal rozszerzać współpracę z myślą o dalszym pogłębianiu oceny projektów i rozszerzaniu zakresu optymalizacji z wykorzystaniem rozwiązań Cisco UCS, XenDesktop i Citrix XenServer.

Cisco i Citrix zainwestują również we wspólną strategię rynkową, która skoncentruje się na stymulowaniu zapotrzebowania na główne produkty i usługi w szybko rozwijających się segmentach rynku, takich jak wirtualizacja desktopów i przetwarzanie w chmurze.

Skomentuj na forum