Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

VMware zapowiada vSphere 6.5 - #VMworld
VMware zapowiada vSphere 6.5 - #VMworld

Podczas konferencji VMworld 2016 Europe trwającej w Barcelonie, firma VMware zapowiedziała nową wersję platformy wirtualizacji stanowiącej fundament dla chmur hybrydowych (hybrid cloud) i centrum danych definiowanych programowo (Software-defined Data Center, SDDC) - vSphere 6.5. Podanie tej informacji podczas europe...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?
Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?

Jakie są realia współczesnej chmury? Co musiało ulec zmianie, by chmura nadawała się do zastosowań wymagających wysokiego stopnia bezpieczeństwa? I co jest wymagane oraz zalecane, aby krytyczne funkcje biznesowe oraz poufne dane były skutecznie chronione w chmurze? To tylko kilka z kluczowych pytań, które warto sobi...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Aktualności

Sojusz strategiczny Cisco i Citrix

Firmy Cisco i Citrix Systems poinformowały o zawarciu strategicznego sojuszu, którego celem jest opracowywanie i dostarczanie rozwiązań umożliwiających klientom uproszczenie i przyspieszenie wdrożenia wirtualizacji desktopów na dużą skalę.


Cisco i Citrix będą opracowywać i wprowadzać innowacje, które uproszczą wdrażanie wysokiej rozdzielczości wirtualnych desktopów i aplikacji oraz zapewnią większą wygodę użytkownikom dzięki bezpiecznej sieci Cisco z technologią Citrix HDX. Firmy będą również kontynuować prace nad rozwiązaniami dla centrów przetwarzania danych oraz technologiami przetwarzania w chmurze z myślą o przyspieszeniu wdrażania usług tego typu.

"Cisco współpracuje z firmą Citrix w szerokim obszarze technologii wirtualizacji. Pierwsze efekty zapewnią użytkownikom bogate funkcje multimedialne - przesyłania głosu, wideo i danych za pomocą wirtualnych desktopów i aplikacji przez inteligentną sieć Cisco, - dzięki czemu dyrektorzy ds. informatyki będą mogli wszędzie i za pomocą dowolnego urządzenia zapewniać tę samą wysoką jakość przy niższych kosztach" - powiedział Phil Sherburne, wiceprezes ds. systemów i architektur dla przedsiębiorstw w firmie Cisco.

W związku z tym, że cała branża przechodzi z ery komputerów PC do ery przetwarzania w chmurze, gdzie pracownikom mobilnym jest potrzebny dostęp do aplikacji multimedialnych z dowolnego urządzenia, miejsca i w dowolnym czasie, przedsiębiorstwa wprowadzają wirtualizację stacji roboczych, która udostępniając pełne środowisko pracy wraz z aplikacjami w postaci scentralizowanej usługi zapewnia bezpieczeństwo, elastyczność i niskie koszty. W tej fazie przejściowej wspomagają klientów innowacyjne rozwiązania, takie jak Cisco Virtualization Experience Infrastructure (VXI) wraz z oprogramowaniem Citrix XenDesktop®, które obejmują wirtualizację komputerów, sieć, centrum przetwarzania danych, multimedia i punkty końcowe.

"Citrix i Cisco zakończyły pierwszy rok bardzo udanej współpracy w zakresie wirtualizacji desktopów. Przyczyniła się ona do powiększenia rynku i sukcesów naszych klientów na całym świecie. Obecna rozszerzona umowa z Cisco pozwoli na zaoferowanie szerszej gamy zintegrowanych rozwiązań, które umożliwią klientom dostosowanie się do współczesnych trendów w IT oraz świadczenie innowacyjnych usług" - mówi Bob Schultz, wiceprezes i dyrektor działu wirtualizacji desktopów i aplikacji w Citrix Systems.

Sojusz łączy możliwości firmy Cisco jako lidera w dziedzinie sieci, centrów przetwarzania danych i rozwiązań ułatwiających współpracę oraz firmy Citrix Systems jako lidera wirtualizacji stacji roboczych użytkowników, aplikacji i danych. Połączenie kompetencji obydwu firm pozwoli dostarczać rozwiązania, które umożliwią przedsiębiorstwom łatwe i niedrogie wdrażanie wirtualnych pulpitów na milionach komputerów PC i Mac, tabletów, smartfonów i terminali thin client. Ponadto współpraca ta zaowocuje rozwiązaniami dla centrów przetwarzania danych, które ułatwią przedsiębiorstwom wprowadzenie infrastruktury niezbędnej do oferowania rozwiązań IT jako usługi w różnych sieciach i obszarach geograficznych. Firmy Cisco i Citrix zamierzają współpracować
i prowadzić badania nad integracją nowatorskich technologii w następujących kluczowych obszarach:

• Szersze wprowadzenie pełnej obsługi technologii Citrix HDX w produktach sieciowych Cisco. Firmy są zdecydowane wprowadzać obsługę technologii Citrix HDX w wybranych rozwiązaniach sieciowych Cisco, aby zapewnić większą wygodę użytkownikom rozwiązań Citrix XenDesktop i XenApp.

Pierwszym efektem nowej umowy o sojuszu strategicznym będzie dostarczenie przez Cisco w czwartym kwartale tego roku nowej wersji oprogramowania Cisco Wide Area Application Services (WAAS) zoptymalizowanej pod kątem rozwiązania Citrix XenDesktop i technologii Citrix HDX. Oprogramowanie WAAS, prezentowane jako kolejna faza Cisco VXI - otwarte, sprawdzone, wirtualne środowisko pracy - zwiększy wydajność wirtualnych komputerów i aplikacji w infrastrukturze sieciowej Cisco.

• Szersza obsługa urządzeń i zintegrowanych multimediów. Firmy Cisco i Citrix będą wspólnie pracować nad zapewnieniem optymalnego sposobu obsługi wirtualnych desktopów i aplikacji na urządzeniach końcowych Cisco. Współpraca obejmie różne urządzenia końcowe Cisco; między innymi terminale Cisco VirtualExperience Client (VXC) i tablety dla przedsiębiorstw Cisco Cius oraz inne produkty multimedialne, głosowe i ułatwiające współpracę - z możliwością wykorzystania wirtualnego desktopu i aplikacji dzięki rozwiązaniu Citrix XenDesktop oraz aplikacji Citrix Receiver.

• Szybsze wprowadzanie innowacji dotyczących centrów przetwarzania danych za pomocą rozwiązań Cisco UCS, Citrix XenDesktop i Citrix XenServer. W ubiegłym roku firmy Cisco i Citrix udostępniały klientom technologię wirtualizacji komputerów. Dzięki rozwiązaniu Cisco Unified Computing System (Cisco UCS) z możliwością powiększania pamięci oraz rozwiązaniom Cisco Unified Fabric i rozwiązaniu Citrix do wirtualizacji desktopów obie firmy zapewniają najwyższą wydajność i gęstość wirtualnych pulpitów. Firmy będą nadal rozszerzać współpracę z myślą o dalszym pogłębianiu oceny projektów i rozszerzaniu zakresu optymalizacji z wykorzystaniem rozwiązań Cisco UCS, XenDesktop i Citrix XenServer.

Cisco i Citrix zainwestują również we wspólną strategię rynkową, która skoncentruje się na stymulowaniu zapotrzebowania na główne produkty i usługi w szybko rozwijających się segmentach rynku, takich jak wirtualizacja desktopów i przetwarzanie w chmurze.

Skomentuj na forum