Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Alike 2.1.0 build 3422

Firma QuorumSoft wydała nową, oznaczoną numerem 2.1 wersję Alike - oprogramowania do backupu maszyn wirtualnych pracujących pod nadzorem Citrix XenServer - do 8 razy zwiększając prędkość tworzenia kopii zapasowej.


Rozwiązanie wyposażone w silnik deduplikacji umożliwia wykonanie kopii zapasowych z wykorzystaniem mocnego szyfrowania, współpracuje z dyskami lokalnymi i protokołami iSCSI oraz CIFS.

Alike v2.1 zapewnia znacznie szybsze tworzenie kopii zapasowych i odtwarzanie środowiska Citrix XenServer, bardziej elastyczne opcje wdrażania i innowacyjne funkcjonalności obniżające koszty przechowywania i zapotrzebowanie na pasmo.

Najważniejsze z usprawnień w Alike 2.1 dotyczą wzrostu wydajności przebiegu wielu równoległych kopii bezpieczeństwa i replikacji. Dodano możliwość wdrażania Alike na maszynach fizycznych bądź wirtualnych, ulepszono interfejs użytkownika, usprawniono harmonogram kopii zapasowych i replikacji oraz usprawniono obsługę dużych maszyn wirtualnych.

Alike w wersji 2.1 DR zawiera również zaawansowane funkcje, takie jak możliwość tworzenia kopii zapasowych i replikacji wirtualnej maszyny w jednym przebiegu. W celu zrównoważenia wykorzystania zasobów, rozwiązanie oferuje wybór pomiędzy deduplikacją source-side a target-side.

QourumSoft dostarcza Alike w 3 edycjach, płatnych Alike Standard i Alike DR, umożliwiających obsługę nieograniczonej liczby wersji maszyn wirtualnych i zadań w harmonogramie, dostępnych odpowiednio w cenach po 899 USD/host i 1189 USD/host oraz bezpłatnej (Free), z ograniczeniami backupu do jednego hosta XenSerer, ograniczoną liczbą wersji każdej z maszyn wirtualnych i maksymalnie trzema zadaniami backupowymi w harmonogramie.

Alike obsługuje XenServer w wersji 5.0 i nowszych. Rozwiązanie może być zainstalowane w 32- i 64-bit systemach Windows, od wersji klienckiej XP po serwerowe 2003 i 2008.

Najnowsza wersja Alike znajduje się pod tym adresem.

Skomentuj na forum