Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Aktualności

Nagrody Best of Open Source Software Awards 2011

Po raz kolejny przyznano nagrody dla najlepszych programów open source wykorzystywanych w biznesie - Best of Open Source Software Awards 2011 (BOSSIE). Wśród laureatów nie mogło zabraknąć rozwiązań powiązanych z takimi dziedzinami jak wirtualizacja, storage i wspomagających zarządzanie centrum danych.


Oprogramowanie open source, którego najbardziej znanym przedstawicielem jest system operacyjny Linux, osiągnęło niebywały sukces. Dziś dostępne jest nie tylko na serwerach czy desktopach ale również w smartfonach, jako platforma systmowa, rozrywkowa oraz dźwignia wielu biznesów. 

Magazyn InfoWorld po raz kolejny przyznał nagrody dla najlepszych programów open source dla biznesu - Best of Open Source Software Awards 2011 (BOSSIE 2011).
Wśród nagrodzonych znaleźli się między innymi:

Xen - darmowy hypervisor bare-metal, rozwijany przez społeczność Xen.org, mogący pracować z dowolnymi systemami operacyjnymi X86 dzięki wykorzystaniu procesorów ze wsparciem dla wirtualizacji. Od wersji Linux kernel 3.0 po raz pierwszy można nadawać hypervisorowi Xen uprawnienia Dom0 (Domain 0), w wyniku czego może on pełnić główną rolę w architekturze komputera, a cały kod źródłowy potrzebny do uruchamiania i zarządzania nadzorcą znajduje się w jądrze.

Oracle VM VirtualBox - projekt nabyty przez Oracle wraz z przejęciem Sun Microsystems, pozwalający na wirtualizację w systemach desktopowych, opracowany w wersjach dla systemów Windows, Liniux, Mac OS i Solaris. Oprogramowanie wyróżnia się dużą liczba obsługiwanych systemów gości, doskonałą obsługą sprzętu (w tym platform ze wsparciem dla wirtualizacji Intel VT-x i AMD-V). VirtualBox stanowi poważną alternatywę dla VMware Workstation i Parallels Desktop. W najnowszej wersji 4.1.2, dodano wiele funkcji ułatwiających zarządzanie maszynami wirtualnymi, jak klonowanie maszyn i import obrazów OVA.

Vyatta - router i firewall bazujący na linuksie, zoptymalizowany do pracy w środowiskach zwirtualizowanych opartych o hypervisor Citrix XenServer, VMware ESX/ESXi i KVM. Rozwiązanie z powodzeniem może konkurować ze sprzętowymi rozwiązaniami Cisco czy Juniper.

Gluster - oprogramowanie pozwalające na tworzenie wysocedostępnych i skalowalnyc,h centralnie zarządzanych pul pamięci masowej dla publicznych i prywatnych chmur obliczeniowych. Programiści Gluster rozwijają również klastrowy systemem plików GlusterFS. Gluster znacząco usprawnia budowę cloud storage na potrzeby środowisk zwirtualizowanych i cloud computing.

OpenStack - rozwijany i udostępniany na wolnej licencji pakiet technologii, które mają zastąpić stos LAMP w środowiskach chmur obliczeniowych. Za inicjatywą rozwoju platformy stoją firma RackSpace oraz amerykańska agencja kosmiczna NASA. Projekt wspierają m.in. Citrix, Dell, AMD i Intel.

Skomentuj na forum