Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Aktualności

Nagrody Best of Open Source Software Awards 2011

Po raz kolejny przyznano nagrody dla najlepszych programów open source wykorzystywanych w biznesie - Best of Open Source Software Awards 2011 (BOSSIE). Wśród laureatów nie mogło zabraknąć rozwiązań powiązanych z takimi dziedzinami jak wirtualizacja, storage i wspomagających zarządzanie centrum danych.


Oprogramowanie open source, którego najbardziej znanym przedstawicielem jest system operacyjny Linux, osiągnęło niebywały sukces. Dziś dostępne jest nie tylko na serwerach czy desktopach ale również w smartfonach, jako platforma systmowa, rozrywkowa oraz dźwignia wielu biznesów. 

Magazyn InfoWorld po raz kolejny przyznał nagrody dla najlepszych programów open source dla biznesu - Best of Open Source Software Awards 2011 (BOSSIE 2011).
Wśród nagrodzonych znaleźli się między innymi:

Xen - darmowy hypervisor bare-metal, rozwijany przez społeczność Xen.org, mogący pracować z dowolnymi systemami operacyjnymi X86 dzięki wykorzystaniu procesorów ze wsparciem dla wirtualizacji. Od wersji Linux kernel 3.0 po raz pierwszy można nadawać hypervisorowi Xen uprawnienia Dom0 (Domain 0), w wyniku czego może on pełnić główną rolę w architekturze komputera, a cały kod źródłowy potrzebny do uruchamiania i zarządzania nadzorcą znajduje się w jądrze.

Oracle VM VirtualBox - projekt nabyty przez Oracle wraz z przejęciem Sun Microsystems, pozwalający na wirtualizację w systemach desktopowych, opracowany w wersjach dla systemów Windows, Liniux, Mac OS i Solaris. Oprogramowanie wyróżnia się dużą liczba obsługiwanych systemów gości, doskonałą obsługą sprzętu (w tym platform ze wsparciem dla wirtualizacji Intel VT-x i AMD-V). VirtualBox stanowi poważną alternatywę dla VMware Workstation i Parallels Desktop. W najnowszej wersji 4.1.2, dodano wiele funkcji ułatwiających zarządzanie maszynami wirtualnymi, jak klonowanie maszyn i import obrazów OVA.

Vyatta - router i firewall bazujący na linuksie, zoptymalizowany do pracy w środowiskach zwirtualizowanych opartych o hypervisor Citrix XenServer, VMware ESX/ESXi i KVM. Rozwiązanie z powodzeniem może konkurować ze sprzętowymi rozwiązaniami Cisco czy Juniper.

Gluster - oprogramowanie pozwalające na tworzenie wysocedostępnych i skalowalnyc,h centralnie zarządzanych pul pamięci masowej dla publicznych i prywatnych chmur obliczeniowych. Programiści Gluster rozwijają również klastrowy systemem plików GlusterFS. Gluster znacząco usprawnia budowę cloud storage na potrzeby środowisk zwirtualizowanych i cloud computing.

OpenStack - rozwijany i udostępniany na wolnej licencji pakiet technologii, które mają zastąpić stos LAMP w środowiskach chmur obliczeniowych. Za inicjatywą rozwoju platformy stoją firma RackSpace oraz amerykańska agencja kosmiczna NASA. Projekt wspierają m.in. Citrix, Dell, AMD i Intel.

Skomentuj na forum