Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Prognozy Veeam na 2017 rok: chmura kluczowa dla rozwoju biznesu
Prognozy Veeam na 2017 rok: chmura kluczowa dla rozwoju biznesu

Mijający rok dobitnie wskazuje, jak ważna jest stała dostępność - zarówno usług, jak i danych. Wystarczy wspomnieć głośne fiasko elektronicznego spisu powszechnego na kontynencie australijskim, czy równie dotkliwe w skutkach przestoje systemów IT w sektorze transportu pasażerskiego. Awarie te sprawiły, że ludzie na ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Aktualności

Iomega Storcenter PX12-350R

Firma Iomega, będąca własnością EMC, ogłasza premierę nowych macierzy Iomega StorCenter px12-350r. Wydajne NASy nowej generacji, przeznaczone dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz oddziałów firm, charakteryzują się najwyższej klasy wydajnością oraz zaawansowanymi funkcjami ochrony danych, w pełni obsługują środowiska zwirtualizowane za pomocą Citrix XenServer, Microsoft Hyper-V i VMware vSphere.


Macierze StorCenter px12-350r, wyposażone w wiodące technologie ochrony danych EMC, zastąpią starszą linię Iomega StorCenter ix12-300r. Iomega StorCenter px12-350r zostały wyposażone w doskonałe oprogramowanie i zaawansowane technologicznie komponenty. Uzyskana dzięki temu wydajność i pojemność sprawia, że StorCenter px12-350r doskonale nadaje się do centrów danych, wirtualizacji serwerów, archiwizacji oraz monitoringu wideo zachowując niską cenę 7.300 Euro dla klienta końcowego za 36 TB przestrzeni dyskowej.

Macierze obsługują wiele poziomów RAID, zapewniają możliwość wymiany dysków podczas pracy i posiadają certyfikaty najpopularniejszych środowisk wirtualizacji. StorCenter px12-350r jest też jedyną macierzą dla SMB obsługującą natywnie technologię deduplikacji danych Avamar.

StorCenter px12-350r - rackowa macierz wysokości 2U, z miejscem na 12 dysków, sprzedawana jest w dwóch podstawowych konfiguracjach: z dyskami 4 x 2TB (8TB) oraz 4X 3TB (12TB). Użytkownicy mogą rozszerzać pojemność macierzy za pomocą dysków SATA  7200 obr/min. o kolejne zestawy czterech dysków do 12 x 3TB (36TB). Użytkownicy mogą także wykorzystać dyski SSD wysokiej wydajności o pojemności 128GB. 
  
StorCenter px12-350r posiada wiele zaawansowanych funkcji:
• Duża moc obliczeniowa dzięki procesorowi Intel Core2 Duo i rozszerzalnej pamięci 4GB.
• Cztery gigabitowe porty Ethernet z możliwością łączenia w celu lepszego rozłożenia pasma lub zabezpieczenia na wypadek awarii któregoś z nich.
• Zawansowana ochrona danych za pomocą RAID 1, 10, 5 i 6, automatyczna odbudowa RAID, możliwość wymiany dysków podczas pracy (dostępne też poziomy RAID 0 i JBOD).
• Klasa serwerowa - certyfikaty VMware vSphere 5, Citrix XenServer 5.6 i Windows Server 2003/2008/2008 R2.
• Obsługa UPS, replikacja danych z kopiami typu urządzenie-urządzenie w dowolnym, wybranych czasie.
• Dzięki obsłudze Avamar użytkownicy otrzymują pierwszą na rynku macierz natywnie obsługującą czołową technologię deduplikacji firmy EMC, przeznaczoną dla zdalnych oddziałów firm.
• Zaawansowane funkcje sieciowe - łączenie portów Ethernet w celu lepszego rozłożenia ruchu, agregacji pasma wysokiej wydajności i zabezpieczenia przed awarią oraz tagowanie VLAN w celu lepszego zabezpieczenia i ułatwienia zarządzania.
• Funkcjonalność ISCSI zapewnia dostęp na poziomie bloków umożliwiając optymalne wykorzystanie przestrzeni dyskowej i oszałamiającą wydajność odczytu I/O na poziomie 425MB/s.
• Domeny Windows Active Directory Trusted Domains, obsługa MSCS i Hyper-V Live Migration.
• Ułatwione zarządzanie dzięki grupowaniu rozproszonych dysków podobnej wielkości (Storage Pool) i ochronie RAID.
• Wbudowany system AXIS Video Hosting System (AVHS) umożliwia obsługę do 12 kamer monitoringu AXIS IP.

Iomega Personal Cloud - zarządzanie własna chmurą bez dodatkowych kosztów
Iomega Personal Cloud jest rewolucyjną technologią pozwalającą użytkownikom chronić i dzielić się danymi podłączając macierz sieciową Iomega StorCenter do innych urządzeń przez Internet. W przeciwieństwie do prywatnych i publicznych aplikacji chmurowych, technologia Iomega’s Personal Cloud nie generuje dodatkowych kosztów i jest własnością użytkownika – udostępniane treści i dostępność zależą od niego. Iomega Personal Cloud jest dostarczana z każdą macierzą StorCenter, w tym StorCenter px12-350r. Umożliwia ona archiwizację w chmurze, współpracę z innymi użytkownikami, łatwe współdzielenie dużych plików, archiwizację, zarządzanie i ochronę danych.

Nowe macierze Iomega StorCenter px12-350r idealnie nadają się do:
- Bazy danych: szybkość, dzięki uruchamianiu małych aplikacji bazodanowych bezpośrednio ze StorCenter px12-350r z wykorzystaniem dysków SSD. Zwiększenie wydajności i zmniejszenie kosztów utrzymania większych baz danych poprzez uruchamianie aplikacji, plików dzienników i indeksowych z px12 z dyskami SSD, a następnie wykorzystanie tradycyjnych dysków SATA do przechowywania danych.
- Infrastruktura wirtualizacyjna: StorCenter px12-350r współpracuje bezbłędnie z większością środowisk wirtualizacyjnych, pozwalając użytkownikom tworzyć współdzielone zasoby wysokiej wydajności dla serwerów wirtualizacyjnych. Idąc krok dalej i wykorzystując dyski SSD razem z SATA można znacząco zwiększyć wydajność środowisk wirtualizacji. Małym i średnim firmom na pewno spodoba się możliwość wirtualizacji infrastruktury komputerowej (VDI) z wykorzystaniem środowisk, takich jak VMware View.
- Zdalna archiwizacja: Koniec z niebezpieczeństwem awarii ważnych danych przechowywanych w jednym miejscu. Ochrona danych przez instalację jednej macierzy StorCenter ix12-350r w głównej siedzibie i dodatkowej (dowolnej macierzy rodziny Iomega StorCenter) w drugiej lokalizacji, takiej jak magazyn, drugie biuro lub dom. Oba urządzenia StorCenter mogą znajdować się w osobistej chmurze użytkownika - Personal Cloud, a funkcja “Copy Jobs” pozwala dokonać kopii całego serwera, wybranych plików lub katalogów z jednego urządzenia na drugie.

Źródło: Iomega
Skomentuj na forum