Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!
Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!

Wielkimi krokami zbliża się nowe wydanie Altaro VM Backup, rozwiązania przeznaczonego do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup oznaczonej numerem 7.6 wprowadzono kilka istotnych usprawnień. ...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku

Od specjalistów IT bardzo często wymaga się posiadania dodatkowych certyfikatów potwierdzających umiejętności w obszarze, za który są odpowiedzialni. Odpowiednie certyfikaty, w parze z posiadanymi kompetencjami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, często pomagają wspiąć się na kolejn...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Aktualności

Iomega Storcenter PX12-350R

Firma Iomega, będąca własnością EMC, ogłasza premierę nowych macierzy Iomega StorCenter px12-350r. Wydajne NASy nowej generacji, przeznaczone dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz oddziałów firm, charakteryzują się najwyższej klasy wydajnością oraz zaawansowanymi funkcjami ochrony danych, w pełni obsługują środowiska zwirtualizowane za pomocą Citrix XenServer, Microsoft Hyper-V i VMware vSphere.


Macierze StorCenter px12-350r, wyposażone w wiodące technologie ochrony danych EMC, zastąpią starszą linię Iomega StorCenter ix12-300r. Iomega StorCenter px12-350r zostały wyposażone w doskonałe oprogramowanie i zaawansowane technologicznie komponenty. Uzyskana dzięki temu wydajność i pojemność sprawia, że StorCenter px12-350r doskonale nadaje się do centrów danych, wirtualizacji serwerów, archiwizacji oraz monitoringu wideo zachowując niską cenę 7.300 Euro dla klienta końcowego za 36 TB przestrzeni dyskowej.

Macierze obsługują wiele poziomów RAID, zapewniają możliwość wymiany dysków podczas pracy i posiadają certyfikaty najpopularniejszych środowisk wirtualizacji. StorCenter px12-350r jest też jedyną macierzą dla SMB obsługującą natywnie technologię deduplikacji danych Avamar.

StorCenter px12-350r - rackowa macierz wysokości 2U, z miejscem na 12 dysków, sprzedawana jest w dwóch podstawowych konfiguracjach: z dyskami 4 x 2TB (8TB) oraz 4X 3TB (12TB). Użytkownicy mogą rozszerzać pojemność macierzy za pomocą dysków SATA  7200 obr/min. o kolejne zestawy czterech dysków do 12 x 3TB (36TB). Użytkownicy mogą także wykorzystać dyski SSD wysokiej wydajności o pojemności 128GB. 
  
StorCenter px12-350r posiada wiele zaawansowanych funkcji:
• Duża moc obliczeniowa dzięki procesorowi Intel Core2 Duo i rozszerzalnej pamięci 4GB.
• Cztery gigabitowe porty Ethernet z możliwością łączenia w celu lepszego rozłożenia pasma lub zabezpieczenia na wypadek awarii któregoś z nich.
• Zawansowana ochrona danych za pomocą RAID 1, 10, 5 i 6, automatyczna odbudowa RAID, możliwość wymiany dysków podczas pracy (dostępne też poziomy RAID 0 i JBOD).
• Klasa serwerowa - certyfikaty VMware vSphere 5, Citrix XenServer 5.6 i Windows Server 2003/2008/2008 R2.
• Obsługa UPS, replikacja danych z kopiami typu urządzenie-urządzenie w dowolnym, wybranych czasie.
• Dzięki obsłudze Avamar użytkownicy otrzymują pierwszą na rynku macierz natywnie obsługującą czołową technologię deduplikacji firmy EMC, przeznaczoną dla zdalnych oddziałów firm.
• Zaawansowane funkcje sieciowe - łączenie portów Ethernet w celu lepszego rozłożenia ruchu, agregacji pasma wysokiej wydajności i zabezpieczenia przed awarią oraz tagowanie VLAN w celu lepszego zabezpieczenia i ułatwienia zarządzania.
• Funkcjonalność ISCSI zapewnia dostęp na poziomie bloków umożliwiając optymalne wykorzystanie przestrzeni dyskowej i oszałamiającą wydajność odczytu I/O na poziomie 425MB/s.
• Domeny Windows Active Directory Trusted Domains, obsługa MSCS i Hyper-V Live Migration.
• Ułatwione zarządzanie dzięki grupowaniu rozproszonych dysków podobnej wielkości (Storage Pool) i ochronie RAID.
• Wbudowany system AXIS Video Hosting System (AVHS) umożliwia obsługę do 12 kamer monitoringu AXIS IP.

Iomega Personal Cloud - zarządzanie własna chmurą bez dodatkowych kosztów
Iomega Personal Cloud jest rewolucyjną technologią pozwalającą użytkownikom chronić i dzielić się danymi podłączając macierz sieciową Iomega StorCenter do innych urządzeń przez Internet. W przeciwieństwie do prywatnych i publicznych aplikacji chmurowych, technologia Iomega’s Personal Cloud nie generuje dodatkowych kosztów i jest własnością użytkownika – udostępniane treści i dostępność zależą od niego. Iomega Personal Cloud jest dostarczana z każdą macierzą StorCenter, w tym StorCenter px12-350r. Umożliwia ona archiwizację w chmurze, współpracę z innymi użytkownikami, łatwe współdzielenie dużych plików, archiwizację, zarządzanie i ochronę danych.

Nowe macierze Iomega StorCenter px12-350r idealnie nadają się do:
- Bazy danych: szybkość, dzięki uruchamianiu małych aplikacji bazodanowych bezpośrednio ze StorCenter px12-350r z wykorzystaniem dysków SSD. Zwiększenie wydajności i zmniejszenie kosztów utrzymania większych baz danych poprzez uruchamianie aplikacji, plików dzienników i indeksowych z px12 z dyskami SSD, a następnie wykorzystanie tradycyjnych dysków SATA do przechowywania danych.
- Infrastruktura wirtualizacyjna: StorCenter px12-350r współpracuje bezbłędnie z większością środowisk wirtualizacyjnych, pozwalając użytkownikom tworzyć współdzielone zasoby wysokiej wydajności dla serwerów wirtualizacyjnych. Idąc krok dalej i wykorzystując dyski SSD razem z SATA można znacząco zwiększyć wydajność środowisk wirtualizacji. Małym i średnim firmom na pewno spodoba się możliwość wirtualizacji infrastruktury komputerowej (VDI) z wykorzystaniem środowisk, takich jak VMware View.
- Zdalna archiwizacja: Koniec z niebezpieczeństwem awarii ważnych danych przechowywanych w jednym miejscu. Ochrona danych przez instalację jednej macierzy StorCenter ix12-350r w głównej siedzibie i dodatkowej (dowolnej macierzy rodziny Iomega StorCenter) w drugiej lokalizacji, takiej jak magazyn, drugie biuro lub dom. Oba urządzenia StorCenter mogą znajdować się w osobistej chmurze użytkownika - Personal Cloud, a funkcja “Copy Jobs” pozwala dokonać kopii całego serwera, wybranych plików lub katalogów z jednego urządzenia na drugie.

Źródło: Iomega
Skomentuj na forum