Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Aktualności

CA Technologies poszerza portfel Mainframe Linux Management

Firma CA Technologies zaprezentowała nową wersję zestawu CA VM:Manager Suite dla Linuxa na Systemie z oraz nowe możliwości w zakresie CA Solve Operations Automation. Firma ogłosiła również partnerstwo z INNOVATION Data Processing oraz Velocity Software.


"Linux na Systemie z oraz technologia wirtualizacji z/VM obejmuje coraz większy udział przesyłu MIPS ponieważ pomagają one działom IT na wykonywanie większej liczby zadań mniejszym nakładem zasobów i rozszerzają wartość biznesową technologii mainframe w całym przedsiębiorstwie. Te istotne uzupełnienia naszego zestawu Linux Management, obejmujące najlepsze w swojej klasie rozwiązania partnerskie, pomagają wspierać efekt skali, jaki starają się osiągnąć klienci" - powiedział Dayton Semerjian, general manager, Mainframe, CA Technologies.

Linux wprawdzie w dalszym ciągu jest jednym z najszybciej rozwijających się segmentów rynku mainframe, ale klienci szukają rozwiązań optymalizujących zarządzanie ich aplikacjami Linux i zasobami w środowiskach mainframe i hybrydowych.

Nowe produkty i ważne nowe możliwości rozszerzają obecny portfel oprogramowania CA Technologies do zarządzania systemem Linux w całym przedsiębiorstwie dla Systemu z oraz systemów dystrybuowanych w obszarach rozwiązań obejmujących Bezpieczeństwo, Zarządzanie Pracą, Automatyzację Pracy, Zarządzanie Przechowywaniem, Automatyzację Zdarzeń, Rozwój Aplikacji i Transport Danych.

Nowe wydanie zestawu CA VM:Manager Suite obejmuje usprawnienia w różnych obszarach produktowych, które rozszerzają zintegrowane możliwości w zakresie zarządzania mające na celu kontrolę kosztów, poprawę wydajności, zwiększanie produktywności użytkowników oraz bardziej efektywne zarządzanie i zabezpieczanie systemów z/VM, które wspierają Linux na Systemie z. Dodaje również możliwość zarządzania taśmami dla Linuxa na Systemie z, wraz z usprawnieniami, jakie pomagają klientom CA Technologies w szybkiej i efektywnej instalacji, wprowadzaniu i obsłudze ich produktów CA z/VM.

Firma wprowadziła również nową funkcjonalność w CA Solve Operations Automation: zarządzanie aplikacjami Linux tak, jakby były one aplikacjami Systemu z, redukując przez to potrzebę posiadania wiedzy fachowej w zakresie działania systemu Linux.
 
Partnerstwo CA Technologies z INNOVATION Data Processing oraz Velocity Software ma na celu pomóc klientom zwiększyć oszczędności kosztowe przez optymalizację zarządzania systemem Linux.

Źródło: CA Technologies
Skomentuj na forum