Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?
Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?

Jakie są realia współczesnej chmury? Co musiało ulec zmianie, by chmura nadawała się do zastosowań wymagających wysokiego stopnia bezpieczeństwa? I co jest wymagane oraz zalecane, aby krytyczne funkcje biznesowe oraz poufne dane były skutecznie chronione w chmurze? To tylko kilka z kluczowych pytań, które warto sobi...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Aktualności

Citrix Receiver dostępny

CitrixFirma Citrix udostępniła Citrix Receiver - nowe oprogramowanie klienckie, umożliwiające łatwy dostęp do wirtualnych desktopów i aplikacji. Citrix Receiver pozwala działom IT dostarczać aplikacje i obrazy desktopów na żądanie, w dowolne miejsce i przy zachowaniu wysokiej jakości użytkowania.

Jeżeli pracownik dysponuje oprogramowaniem Citrix Receiver, dział IT nie musi się martwić, czy dostarcza aplikacje do biurowego komputera PC, domowego komputera Mac czy też do mobilnego telefonu iPhone. Takie podejście upraszcza zarządzanie desktopami i zapewnia użytkownikom znacznie większą swobodę, jeśli chodzi o wybór sposobu oraz miejsca pracy.

Scentralizowana kontrola dla działu IT - pełna elastyczność dla użytkowników
Po wstępnym pobraniu i instalacji Receiver działa niejako „w tle” wychwytując sygnały wysyłane z korporacyjnego „centrum dostarczania”. Dzięki temu dział IT może dostarczyć dowolną aplikację lub obraz desktopu ze scentralizowanego kontrolera Citrix Delivery Center, takiego jak Citrix XenApp lub Citrix XenDesktop, do dowolnego urządzenia z zainstalowanym Receiverem. Jeśli pracownik chce uzyskać dostęp do swojego środowiska roboczego z poziomu domowego komputera PC lub Macintosh’a, przechodzi pod adres URL podany przez dział IT i pobiera Receiver dla danego urządzenia. Jeżeli w urządzeniu jest zainstalowane oprogramowanie Citrix Receiver, dział IT ma pełną kontrolę nad bezpieczeństwem oraz wydajnością, a zatem może dostarczać na żądanie usługi IT do dowolnego urządzenia, bez względu na jego rodzaj czy lokalizację.

Jak działa Citrix Receiver?
Citrix Receiver to uniwersalne oprogramowanie klienckie o rozszerzalnej, modularnej architekturze. Do Receivera standardowo dołączane są różne opcjonalne moduły, które komunikują się z produktami infrastrukturalnymi Citrix Delivery Center, takimi jak XenApp, XenDesktop, Citrix Access Gateway oraz Branch Repeater. Moduły te realizują funkcje takie jak wykorzystywanie aplikacji w trybie online i offline, kontrola dostępu, zarządzanie hasłami, przyspieszanie aplikacji, przyspieszanie multimediów, monitorowanie poziomu usług i komunikacja głosowa.

Do administrowania systemem służy Citrix Merchandising Server, nowy komponent serwerowy, który zarządza wstępną instalacją Receivera w urządzeniach użytkowników. Umożliwia on scentralizowaną kontrolę modułów, aktualizuje moduły w każdym urządzeniu końcowym, zarządza usługami wsparcia technicznego i oferuje bogate funkcje raportowania.

Instalacja oprogramowania Citrix Receiver przebiega szybko, przypominając instalowanie odtwarzacza takiego jak Adobe Flash lub Apple QuickTime. Użytkownicy kierują swoją przeglądarkę do witryny wskazanej przez dział IT i wykonują proste instrukcje. Przejście od nowego komputera PC lub laptopa do pełnej instalacji wszystkich koniecznych z perspektywy użytkownika aplikacji i desktopów typowo zajmuje około 15 minut. Po zainstalowaniu Receiver pozostaje aktualny, gdyż najnowsze wersje oprogramowania klienckiego i modułów są automatycznie wysyłane do wszystkich użytkowników z serwera Merchandising Server zgodnie z polityką określoną przez dział IT oraz wybranymi preferencjami.

Wysoka jakość
Każdy moduł Citrix Receiver obsługuje określony aspekt technologii Citrix HDX, która ma za zadanie zapewnić użytkownikom usługi typu „high definition” dostosowane do ich unikatowych wymagań. Takie podejście pozwala działowi IT bardzo elastycznie dopasować ich poziom do specyficznych potrzeb pracowników. Użytkownikom, którzy pracują tylko na stacjonarnym komputerze PC w biurze lub w domu, mogą wystarczyć standardowe usługi HDX obsługiwane przez kilka podstawowych modułów. Osobom, które mają większe wymagania, można zaoferować HDX+, dostarczając im dodatkowe moduły, które przyspieszają działanie aplikacji podczas pracy w podróży, obsługują aplikacje w trybie offline i oferują ulepszone usługi głosowe i multimedialne.

Ceny i dostępność
Citrix Receiver jest bezpłatny i dostępny w wersji dla każdego urządzenia działającego pod kontrolą Windows, w tym dla komputerów stacjonarnych, laptopów, netbooków i uproszczonych („cienkich”) klientów. Citrix Receiver dla telefonu Apple iPhone jest również dostępny bezpłatnie w serwisie Apple App Store. Zarówno Receiver, jak i Merchandising Server wymagają do działania produktów infrastrukturalnych z rodziny Citrix Delivery Center.

Źródło: Citrix
Skomentuj na forum