Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Aktualności

Red Hat Enterprise Linux 6.1 i KVM z rekordem wydajności

Red HatRed Hat wydał kolejną wersję komercyjnej dystrybucji linuksa dla firm i instytucji - Red Hat Enterprise Linux (RHEL) - oznaczoną numerem 6.1, będącą platformą dla wdrożeń fizycznych, wirtualizacji i przetwarzania w chmurze (cloud computing). Poinformował przy okazji o rekordzie w benchmarku SPECvirt_sc2010.


Dwa miesiące intensywnych testów od publikacji wersji beta wystarczyły deweloperom na wprowadzanie ulepszeń i wydanie stabilnej wersji Red Hat Enterprise Linux 6.1, aktualizując wersję 6.0 z listopada ub. roku. Oprócz usprawnień związanych z wydajnością, nowa odsłona systemu zawiera kilka istotnych zmian.

Ulepszono wirtualizację, system plików, zarządzanie zasobami i wysoką dostępność (High Availability). Dodano między innymi dodatkowe możliwości konfiguracji magazynu danych z poprawkami w FCoE, Datacenter Bridging i  iSCSI offload.

W odniesieniu do wirtualizacji w RHEL 6.1 dodano Red Hat High Availability Add-On dla automatycznego przełączania awaryjnego dla maszyn wirtualnych pracujących pod kontrolą KVM, poprawiono opóźnienia bloku I/O i usprawniono dostęp do przestrzeni konfiguracyjnej PCI, dzięki czemu większa liczba urządzeń PCI może być przypisana do maszyn wirtualnych.

Zaimplementowano także technologię usług katalogowych oparta o wolne rozwiązanie FreeIPA (Identity, Policy, Audit) do zarządzania tożsamością, uwierzytelniania i pojedynczego logowania. RHEL 6.1 zawiera narzędzia programistyczne pozwalające na pisanie, debugowanie i wdrażanie aplikacje bez opuszczania środowiska graficznego, a także dodatki upraszczające wdrażanie systemów w sieciach korporacyjnych i środowiskach heterogenicznych.

Dodano nowe technologie, które umożliwiają płynne wdrożenia w sieciach korporacyjnych oraz ściślejszą integrację z systemami heterogenicznymi. Udostępniono wstępnie serwisy Red Hat Enterprise Identity (IPA), oparte o wolne rozwiązanie FreeIPA. 


Zintegrowano narzędzia programistyczne, które zapewniają możliwość pisania, debugowania, profilowania i wdrażania aplikacji bez potrzeby opuszczania środowiska graficznego. Poprawiono przetwarzanie ruchu sieciowego dla serwerów z wieloma procesorami, które są coraz powszechniejsze.

Nowa wersja systemu oferuje także wsparcie dla procesorów i chipsetów, których jeszcze nie ma na rynku, ale są intensywnie testowane i po premierze będą w pełni obsługiwane przez nową wersję dystrybucji Redhata.

Jak podaje producent RHEL 6.1 ustanawia nowe granice wydajności wirtualizacji (z dedykowanym sprzętem) przy użyciu hypervisora KVM.

Najnowszy system Red Hata z KVM uruchomiony na serwerze HP ProLiant BL620c G7 Blade (z procesorem Intel Xeon E7-2780 2.4GHz) ustanowił rekord wydajności wirtualizacji w benchmarku SPECvirt_sc2010, osiągając wynik 1820 @114 VMs (18.8 tiles). Wynik ten pokazuje 33 procentową przewagę nad najbliższym konkurentem.

 

Skomentiuj na forum

Czytaj również:

-> Open Virtualization Alliance