Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Red Hat Enterprise Linux 6.1 i KVM z rekordem wydajności

Red HatRed Hat wydał kolejną wersję komercyjnej dystrybucji linuksa dla firm i instytucji - Red Hat Enterprise Linux (RHEL) - oznaczoną numerem 6.1, będącą platformą dla wdrożeń fizycznych, wirtualizacji i przetwarzania w chmurze (cloud computing). Poinformował przy okazji o rekordzie w benchmarku SPECvirt_sc2010.


Dwa miesiące intensywnych testów od publikacji wersji beta wystarczyły deweloperom na wprowadzanie ulepszeń i wydanie stabilnej wersji Red Hat Enterprise Linux 6.1, aktualizując wersję 6.0 z listopada ub. roku. Oprócz usprawnień związanych z wydajnością, nowa odsłona systemu zawiera kilka istotnych zmian.

Ulepszono wirtualizację, system plików, zarządzanie zasobami i wysoką dostępność (High Availability). Dodano między innymi dodatkowe możliwości konfiguracji magazynu danych z poprawkami w FCoE, Datacenter Bridging i  iSCSI offload.

W odniesieniu do wirtualizacji w RHEL 6.1 dodano Red Hat High Availability Add-On dla automatycznego przełączania awaryjnego dla maszyn wirtualnych pracujących pod kontrolą KVM, poprawiono opóźnienia bloku I/O i usprawniono dostęp do przestrzeni konfiguracyjnej PCI, dzięki czemu większa liczba urządzeń PCI może być przypisana do maszyn wirtualnych.

Zaimplementowano także technologię usług katalogowych oparta o wolne rozwiązanie FreeIPA (Identity, Policy, Audit) do zarządzania tożsamością, uwierzytelniania i pojedynczego logowania. RHEL 6.1 zawiera narzędzia programistyczne pozwalające na pisanie, debugowanie i wdrażanie aplikacje bez opuszczania środowiska graficznego, a także dodatki upraszczające wdrażanie systemów w sieciach korporacyjnych i środowiskach heterogenicznych.

Dodano nowe technologie, które umożliwiają płynne wdrożenia w sieciach korporacyjnych oraz ściślejszą integrację z systemami heterogenicznymi. Udostępniono wstępnie serwisy Red Hat Enterprise Identity (IPA), oparte o wolne rozwiązanie FreeIPA. 


Zintegrowano narzędzia programistyczne, które zapewniają możliwość pisania, debugowania, profilowania i wdrażania aplikacji bez potrzeby opuszczania środowiska graficznego. Poprawiono przetwarzanie ruchu sieciowego dla serwerów z wieloma procesorami, które są coraz powszechniejsze.

Nowa wersja systemu oferuje także wsparcie dla procesorów i chipsetów, których jeszcze nie ma na rynku, ale są intensywnie testowane i po premierze będą w pełni obsługiwane przez nową wersję dystrybucji Redhata.

Jak podaje producent RHEL 6.1 ustanawia nowe granice wydajności wirtualizacji (z dedykowanym sprzętem) przy użyciu hypervisora KVM.

Najnowszy system Red Hata z KVM uruchomiony na serwerze HP ProLiant BL620c G7 Blade (z procesorem Intel Xeon E7-2780 2.4GHz) ustanowił rekord wydajności wirtualizacji w benchmarku SPECvirt_sc2010, osiągając wynik 1820 @114 VMs (18.8 tiles). Wynik ten pokazuje 33 procentową przewagę nad najbliższym konkurentem.

 

Skomentiuj na forum

Czytaj również:

-> Open Virtualization Alliance