Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Aktualności

FortiGate 6000 nowe korporacyjne firewalle od Fortinet

fortinet fg-6040eFortinet, światowy lider w dziedzinie zaawansowanych cyberzabezpieczeń, informuje o rozszerzeniu swojej platformy bezpieczeństwa Security Fabric o nowy firewall klasy korporacyjnej - FortiGate 6040E. Jest to pierwszy produkt z nowej serii FortiGate 6000, obejmującej firewalle klasy korporacyjnej o bardzo wysokiej przepustowości.


Rozwiązania bezpieczeństwa warunkiem korzystania z chmury
Wprowadzenie usług w chmurze oraz łatwy i zdalny dostęp do zasobów sieciowych oznaczają radykalne zwiększenie zapotrzebowania użytkowników zewnętrznych na dostęp do sieci oraz znacznie rozszerzają obszar ataku. W efekcie NGFW klasy korporacyjnej stał się punktem dostępu do zasobów i usług umieszczonych w chmurze.

Dodatkowo specjaliści ds. bezpieczeństwa muszą pokonywać ograniczenia związane z technologiami używanymi w większości innych, obecnie dostępnych firewalli nowej generacji, w których włączenie pewnych funkcji bezpieczeństwa odbywa się kosztem wydajności sieci.

• Firewall nowej generacji (NFGW) Fortinet FortiGate 6040E jest przeznaczony do zabezpieczenia intensywnego ruchu w sieci mobilnej i w chmurze największych przedsiębiorstw.
• Fortinet poszerza możliwości platformy Security Fabric, wprowadzając procesory treści nowej generacji FortiASIC CP9. Procesor CP9 przyspiesza wymagającą dużej mocy obliczeniowej analizę przeciwwłamaniową (IPS) oraz inspekcję ruchu w sieci VPN związaną z implementacją protokołu SSL. Dzięki temu osiągane wydajności pozwalają na wdrożenie rozwiązań bezpieczeństwa w dowolnym miejscu infrastruktury.
• Inne, nowe firewalle klasy korporacyjnej, takie jak FortiGate 2000E i 2500E umożliwiają wykorzystanie zalet procesora ASIC CP9 zarówno na brzegu sieci korporacyjnej, jak i w segmentach wewnętrznych.

Procesor FortiASIC rozwiązuje dylemat wydajności dzięki akceleracji sprzętowej
FortiGate 6040E eliminuje ograniczenia tradycyjnych NGFW. Architektura podwójnego wykorzystania procesorów FortiASIC (procesor treści i procesor sieciowy) przejmuje na siebie obciążenie związane z wykonywaniem funkcji bezpieczeństwa przez firewall, zwiększając tym samym jego wydajność. Dzięki integracji zaawansowanego przetwarzania na potrzeby bezpieczeństwa, inteligentnych funkcji kontroli i szybkich funkcji sieciowych, FortiGate 6040E zapewnia wyjątkową wydajność zarówno pod kątem ochrony, jak i działania sieci. Ponadto urządzenie cechuje się zaskakująco małymi gabarytami.

Najważniejsze cechy techniczne platformy FortiGate 6040E:
• przepustowość firewalla klasy korporacyjnej: 320 Gb/s
• przepustowość przy włączonych wszystkich funkcjach NGFW: 80 Gb/s
• zwiększona wydajność dekrypcji SSL z wykorzystaniem FortiASIC CP9, umożliwiająca skuteczniejszą ochronę przed atakami
• efektywnie zintegrowane w małej obudowie funkcje sieciowe, bezpieczeństwa, przetwarzania i zarządzania
• sześć opcji konfiguracji interfejsu, odpowiadających potrzebom różnych klientów

Debiut FortiGate 2000E i 2500E
Oprócz FortiGate’a 6040E Fortinet wprowadza na rynek dwa nowe firewalle klasy korporacyjnej z serii FortiGate 2000E, które pozwalają na wykorzystanie możliwości FortiASIC CP9 przedsiębiorstwom wymagającym wyższego poziomu ochrony oraz zaawansowanych funkcji inspekcji SSL. Nowe modele FortiGate 2000E i 2500E wykorzystują dodatkowo takie funkcje CP9 jak: zaawansowana obsługa VPN, głęboka inspekcja treści i zaawansowana kontrola aplikacji.  

"Wprowadzenie usług w chmurze i rozpowszechnienie się zdalnego dostępu do sieci korporacyjnej spowodowało erozję ściśle zdefiniowanej granicy sieci oraz zwiększyło zapotrzebowanie na infrastrukturę klasy korporacyjnej. Dotyczy to w nieproporcjonalnie większym stopniu wielkich przedsiębiorstw. Z uwagi na ograniczenia tradycyjnych rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa tylko wydajność zapewniana przez nasze procesory nowej generacji, w które są wyposażone nowe firewalle klasy korporacyjnej z serii Fortinet FortiGate 6000, daje korporacjom możliwość wdrażania zaawansowanych rozwiązań bezpieczeństwa niezbędnych do ochrony zasobów dziś i w przyszłości" - mówi Michael Xie, założyciel, prezes i dyrektor ds. technologicznych firmy Fortinet.

Źródło: Fortinet

Logowanie i rejestracja