Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Aktualności

FortiGate 6000 nowe korporacyjne firewalle od Fortinet

fortinet fg-6040eFortinet, światowy lider w dziedzinie zaawansowanych cyberzabezpieczeń, informuje o rozszerzeniu swojej platformy bezpieczeństwa Security Fabric o nowy firewall klasy korporacyjnej - FortiGate 6040E. Jest to pierwszy produkt z nowej serii FortiGate 6000, obejmującej firewalle klasy korporacyjnej o bardzo wysokiej przepustowości.


Rozwiązania bezpieczeństwa warunkiem korzystania z chmury
Wprowadzenie usług w chmurze oraz łatwy i zdalny dostęp do zasobów sieciowych oznaczają radykalne zwiększenie zapotrzebowania użytkowników zewnętrznych na dostęp do sieci oraz znacznie rozszerzają obszar ataku. W efekcie NGFW klasy korporacyjnej stał się punktem dostępu do zasobów i usług umieszczonych w chmurze.

Dodatkowo specjaliści ds. bezpieczeństwa muszą pokonywać ograniczenia związane z technologiami używanymi w większości innych, obecnie dostępnych firewalli nowej generacji, w których włączenie pewnych funkcji bezpieczeństwa odbywa się kosztem wydajności sieci.

• Firewall nowej generacji (NFGW) Fortinet FortiGate 6040E jest przeznaczony do zabezpieczenia intensywnego ruchu w sieci mobilnej i w chmurze największych przedsiębiorstw.
• Fortinet poszerza możliwości platformy Security Fabric, wprowadzając procesory treści nowej generacji FortiASIC CP9. Procesor CP9 przyspiesza wymagającą dużej mocy obliczeniowej analizę przeciwwłamaniową (IPS) oraz inspekcję ruchu w sieci VPN związaną z implementacją protokołu SSL. Dzięki temu osiągane wydajności pozwalają na wdrożenie rozwiązań bezpieczeństwa w dowolnym miejscu infrastruktury.
• Inne, nowe firewalle klasy korporacyjnej, takie jak FortiGate 2000E i 2500E umożliwiają wykorzystanie zalet procesora ASIC CP9 zarówno na brzegu sieci korporacyjnej, jak i w segmentach wewnętrznych.

Procesor FortiASIC rozwiązuje dylemat wydajności dzięki akceleracji sprzętowej
FortiGate 6040E eliminuje ograniczenia tradycyjnych NGFW. Architektura podwójnego wykorzystania procesorów FortiASIC (procesor treści i procesor sieciowy) przejmuje na siebie obciążenie związane z wykonywaniem funkcji bezpieczeństwa przez firewall, zwiększając tym samym jego wydajność. Dzięki integracji zaawansowanego przetwarzania na potrzeby bezpieczeństwa, inteligentnych funkcji kontroli i szybkich funkcji sieciowych, FortiGate 6040E zapewnia wyjątkową wydajność zarówno pod kątem ochrony, jak i działania sieci. Ponadto urządzenie cechuje się zaskakująco małymi gabarytami.

Najważniejsze cechy techniczne platformy FortiGate 6040E:
• przepustowość firewalla klasy korporacyjnej: 320 Gb/s
• przepustowość przy włączonych wszystkich funkcjach NGFW: 80 Gb/s
• zwiększona wydajność dekrypcji SSL z wykorzystaniem FortiASIC CP9, umożliwiająca skuteczniejszą ochronę przed atakami
• efektywnie zintegrowane w małej obudowie funkcje sieciowe, bezpieczeństwa, przetwarzania i zarządzania
• sześć opcji konfiguracji interfejsu, odpowiadających potrzebom różnych klientów

Debiut FortiGate 2000E i 2500E
Oprócz FortiGate’a 6040E Fortinet wprowadza na rynek dwa nowe firewalle klasy korporacyjnej z serii FortiGate 2000E, które pozwalają na wykorzystanie możliwości FortiASIC CP9 przedsiębiorstwom wymagającym wyższego poziomu ochrony oraz zaawansowanych funkcji inspekcji SSL. Nowe modele FortiGate 2000E i 2500E wykorzystują dodatkowo takie funkcje CP9 jak: zaawansowana obsługa VPN, głęboka inspekcja treści i zaawansowana kontrola aplikacji.  

"Wprowadzenie usług w chmurze i rozpowszechnienie się zdalnego dostępu do sieci korporacyjnej spowodowało erozję ściśle zdefiniowanej granicy sieci oraz zwiększyło zapotrzebowanie na infrastrukturę klasy korporacyjnej. Dotyczy to w nieproporcjonalnie większym stopniu wielkich przedsiębiorstw. Z uwagi na ograniczenia tradycyjnych rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa tylko wydajność zapewniana przez nasze procesory nowej generacji, w które są wyposażone nowe firewalle klasy korporacyjnej z serii Fortinet FortiGate 6000, daje korporacjom możliwość wdrażania zaawansowanych rozwiązań bezpieczeństwa niezbędnych do ochrony zasobów dziś i w przyszłości" - mówi Michael Xie, założyciel, prezes i dyrektor ds. technologicznych firmy Fortinet.

Źródło: Fortinet

Logowanie i rejestracja