Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

FortiGate 6000 nowe korporacyjne firewalle od Fortinet

fortinet fg-6040eFortinet, światowy lider w dziedzinie zaawansowanych cyberzabezpieczeń, informuje o rozszerzeniu swojej platformy bezpieczeństwa Security Fabric o nowy firewall klasy korporacyjnej - FortiGate 6040E. Jest to pierwszy produkt z nowej serii FortiGate 6000, obejmującej firewalle klasy korporacyjnej o bardzo wysokiej przepustowości.


Rozwiązania bezpieczeństwa warunkiem korzystania z chmury
Wprowadzenie usług w chmurze oraz łatwy i zdalny dostęp do zasobów sieciowych oznaczają radykalne zwiększenie zapotrzebowania użytkowników zewnętrznych na dostęp do sieci oraz znacznie rozszerzają obszar ataku. W efekcie NGFW klasy korporacyjnej stał się punktem dostępu do zasobów i usług umieszczonych w chmurze.

Dodatkowo specjaliści ds. bezpieczeństwa muszą pokonywać ograniczenia związane z technologiami używanymi w większości innych, obecnie dostępnych firewalli nowej generacji, w których włączenie pewnych funkcji bezpieczeństwa odbywa się kosztem wydajności sieci.

• Firewall nowej generacji (NFGW) Fortinet FortiGate 6040E jest przeznaczony do zabezpieczenia intensywnego ruchu w sieci mobilnej i w chmurze największych przedsiębiorstw.
• Fortinet poszerza możliwości platformy Security Fabric, wprowadzając procesory treści nowej generacji FortiASIC CP9. Procesor CP9 przyspiesza wymagającą dużej mocy obliczeniowej analizę przeciwwłamaniową (IPS) oraz inspekcję ruchu w sieci VPN związaną z implementacją protokołu SSL. Dzięki temu osiągane wydajności pozwalają na wdrożenie rozwiązań bezpieczeństwa w dowolnym miejscu infrastruktury.
• Inne, nowe firewalle klasy korporacyjnej, takie jak FortiGate 2000E i 2500E umożliwiają wykorzystanie zalet procesora ASIC CP9 zarówno na brzegu sieci korporacyjnej, jak i w segmentach wewnętrznych.

Procesor FortiASIC rozwiązuje dylemat wydajności dzięki akceleracji sprzętowej
FortiGate 6040E eliminuje ograniczenia tradycyjnych NGFW. Architektura podwójnego wykorzystania procesorów FortiASIC (procesor treści i procesor sieciowy) przejmuje na siebie obciążenie związane z wykonywaniem funkcji bezpieczeństwa przez firewall, zwiększając tym samym jego wydajność. Dzięki integracji zaawansowanego przetwarzania na potrzeby bezpieczeństwa, inteligentnych funkcji kontroli i szybkich funkcji sieciowych, FortiGate 6040E zapewnia wyjątkową wydajność zarówno pod kątem ochrony, jak i działania sieci. Ponadto urządzenie cechuje się zaskakująco małymi gabarytami.

Najważniejsze cechy techniczne platformy FortiGate 6040E:
• przepustowość firewalla klasy korporacyjnej: 320 Gb/s
• przepustowość przy włączonych wszystkich funkcjach NGFW: 80 Gb/s
• zwiększona wydajność dekrypcji SSL z wykorzystaniem FortiASIC CP9, umożliwiająca skuteczniejszą ochronę przed atakami
• efektywnie zintegrowane w małej obudowie funkcje sieciowe, bezpieczeństwa, przetwarzania i zarządzania
• sześć opcji konfiguracji interfejsu, odpowiadających potrzebom różnych klientów

Debiut FortiGate 2000E i 2500E
Oprócz FortiGate’a 6040E Fortinet wprowadza na rynek dwa nowe firewalle klasy korporacyjnej z serii FortiGate 2000E, które pozwalają na wykorzystanie możliwości FortiASIC CP9 przedsiębiorstwom wymagającym wyższego poziomu ochrony oraz zaawansowanych funkcji inspekcji SSL. Nowe modele FortiGate 2000E i 2500E wykorzystują dodatkowo takie funkcje CP9 jak: zaawansowana obsługa VPN, głęboka inspekcja treści i zaawansowana kontrola aplikacji.  

"Wprowadzenie usług w chmurze i rozpowszechnienie się zdalnego dostępu do sieci korporacyjnej spowodowało erozję ściśle zdefiniowanej granicy sieci oraz zwiększyło zapotrzebowanie na infrastrukturę klasy korporacyjnej. Dotyczy to w nieproporcjonalnie większym stopniu wielkich przedsiębiorstw. Z uwagi na ograniczenia tradycyjnych rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa tylko wydajność zapewniana przez nasze procesory nowej generacji, w które są wyposażone nowe firewalle klasy korporacyjnej z serii Fortinet FortiGate 6000, daje korporacjom możliwość wdrażania zaawansowanych rozwiązań bezpieczeństwa niezbędnych do ochrony zasobów dziś i w przyszłości" - mówi Michael Xie, założyciel, prezes i dyrektor ds. technologicznych firmy Fortinet.

Źródło: Fortinet