Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Energooszczędny serwer oparty o Intel Atom 64-bit

SeaMicroNajczęściej wykorzystywanymi procesorami w serwerach dzisiejszych centrów danych są Xeony i Opterony. Procesory o architekturach innych niż x86-64 odgrywają marginalną rolę, z kolei na ARM najprawdopodobniej przyjdzie nam jeszcze długo czekać.


W sytuacji gdy firma nie potrzebuje serwerów o olbrzymiej wydajności a istotnym kryterium doboru sprzętu są koszty, do głosu mogą dojść maszyny z układami Intel Atom znanymi z netbooków.

Pierwszy, duży krok w kierunku popularyzacji maszyn wyposażonych w energooszczędne procesory zrobiła firma SeaMicro wprowadzając w czerwcu ubiegłego roku na rynek serwer SM10000 z 512 procesorami Intel Atom Z530, dedykowany dostawcom usług typu cloud computing (przetwarzanie w chmurze).

W kilka miesięcy innowacyjna konstrukcja odniosła rynkowy sukces, a jej nabywcami stały się między innymi stali się France Telecom, Skype i Mozilla. "Reakcja rynku jest niewiarygodna. Wszyscy chcą korzystać z serwerów o niskim poborze mocy" - powiedział Andrew Feldman, Prezes SeaMicro.

SeaMicro znalazła sposób by postawić rynek serwerów na głowie. Podczas gdy konkurencja buduje dużych rozmiarów, wielordzeniowe maszyny, wydzielające ogromne ilości ciepła i pochłaniające w ciągu roku energię za kwotę dużo wyższą niż sam ich zakup, firma z Santa Clara postawiła na serwer zdecydowanie mniejszy i zużywający mniej energii (zgodny z nurtem Green IT). Co istotne za kwotę 130 tys. USD dostarcza serwer SM10000 osiągający w benchmarku CINT2006_Rate wynik bardzo zbliżony do czterdziestu tradycyjnych serwerów o wysokości 1U, wyposażonych w dwa procesory Intel Xeon Quad Core każdy.

Ograniczeniem SM10000 był Atomy starszej generacji o 32-bit architekturze. Wraz z pojawieniem się na rynku dwurdzeniowego, 64-bit procesora Intel Atom n570, SeaMicro rozpocznie sprzedaż SM10000-64 z 4 GB pamięci RAM na procesor. Dzięki wykorzystaniu nowego procesora z funkcją sprzętowej wirtualizacji, zużycie nowej konstrukcji zostanie obniżone o 15 do 20%.  Nowy model dostępny będzie w takiej samej obudowie jak poprzednik, lecz zamiast 512 jednordzeniowych procesorów zostanie wyposażony w 256 układów dwurdzeniowych.

Z szacunków SeaMicro wynika, że inwestycja 4 mln USD na serwery SM10000-64, pozwoli centrum danych na oszczędności kosztów sprzętu, chłodzenia i energii rzędu 16 mln USD.

Źródło: The Register
Skomentuj na forum