Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Aktualności

Nowe systemy EMC Data Domain

EMCFirma EMC Corporation wprowadza do oferty najbardziej znaczącą w historii firmy gamę nowatorskich rozwiązań w zakresie dyskowych systemów do tworzenia kopii zapasowych. Nowe produkty, rozszerzenia systemów, inicjatywy w zakresie integracji i rozwiązania zapewniające wzrost wydajności w znacznym stopniu zmieniają oblicze branży rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych i odtwarzania danych.


Nowe rozwiązanie EMC Data Domain Global Deduplication Array (GDA) jest wyposażone w dwa nowe kontrolery EMC Data Domain DD890, dzięki którym stanowi teraz najszybszy na świecie system pamięci masowej z funkcją deduplikacji. Firma EMC poinformowała także, że system GDA obsługuje obecnie opcjonalne oprogramowanie EMC Data Domain Virtual Tape Library (VTL), jeszcze bardziej zwiększając liczbę obsługiwanych aplikacji do tworzenia kopii zapasowych, do których należy także oprogramowanie IBM Tivoli Storage Manager (TSM). Nowe, wyposażone w jeden kontroler systemy klasy wyższej Data Domain DD890 i DD86 również oferują przepustowość, która nawet 8-krotnie przewyższa osiągi rozwiązań konkurencyjnych. Ponadto systemy Data Domain zapewniają teraz wbudowaną obsługę i opcjonalną ochronę systemów IBM Power ze środowiskiem operacyjnym IBM i - jest to kolejna funkcja oferowana przez większość produktów z tej serii. Firma EMC wprowadziła na rynek również nowe rozwiązanie EMC Data Domain Archiver - pierwszy w branży systemu do długoterminowego przechowywania danych, przeznaczonym do tworzenia kopii zapasowych i archiwizacji.

W przypadku gdy czas przeznaczony na tworzenie kopii zapasowych ma wyznaczoną długość, o faktycznej pojemności systemu do tworzenia takich kopii decyduje jego przepustowość. Niezależnie od tego, jaka jest fizyczna pojemność pamięci masowej dyskowego systemu do tworzenia kopii zapasowych, jego faktyczna pojemność użyteczna ogranicza się do ilości danych, jakie ten system może przyjąć w dostępnym czasie przeznaczonym na tworzenie kopii zapasowych.

"Jeśli kiedykolwiek pojawiło się pytanie, czy systemy do przechowywania danych z funkcją deduplikacji w trakcie zabezpieczania danych (inline) będą w stanie skalować na takim poziomie, aby zaspokoić potrzeby największych przedsiębiorstw, nowy system Data Domain Global Deduplication Array ostatecznie rozwiał te wątpliwości"- powiedział David A. Chapa, Senior Analyst, Enterprise Strategy Group. "Rozwiązania wprowadzone przez firmę EMC są znacznie bardziej wydajne i mają większą pojemność. Natomiast pod względem ogólnej wydajności przy tworzeniu kopii zapasowych i zakresu zastosowań rynkowych przedsiębiorstwa, wydaje się, że firma EMC oderwała się od peletonu."

Najważniejsze informacje o nowych produktach:
• Rozwiązanie Data Domain Global Deduplication Array (GDA) - większa przepustowość sięgającą 26,3 TB/godz. (7300 MB/s) oznacza, że nowy system GDA oferuje szybkość przyjmowania danych 7-krotnie większą od zapewnianej przez wyposażone w dwa kontrolery rozwiązanie konkurencyjne. Pojemność logiczna sięgająca 28,5 PB oraz obsługa nowego rozwiązania VTL over Fibre Channel zwiększa zakres zastosowania systemu GDA, obejmując nim szerszą gamę dużych środowisk korporacyjnych.
• Systemy Data Domain DD890 i DD860 - dzięki przepustowości sięgającej odpowiednio 14,7 i 9,8 TB/godz. nowe systemy DD890 i DD860 są najszybszymi dostępnymi w swoich klasach, wyposażonymi w jeden kontroler systemami pamięci masowej z funkcją deduplikacji. Pojemność logiczna systemu DD890 wynosi maksymalnie 14,2 PB, natomiast w przypadku systemu DD860 - 7,1 PB.
• Wbudowana w systemy Data Domain obsługa środowisk operacyjnych IBM i - przepustowość sięgająca 8,1 TB/godz. sprawia, że EMC oferuje obecnie najszybsze w branży rozwiązanie pamięci masowej zapewniające deduplikację w trakcie zabezpieczania danych (inline), przeznaczone do obsługi środowisk operacyjnych IBM i. Bezproblemowa integracja z serią produktów IBM Power umożliwia oparte na sieci odtwarzanie danych po awarii oraz równoczesną ochronę środowisk działających pod kontrolą systemu operacyjnego IBM i oraz systemów otwartych w jednym systemie Data Domain.

Źródło: EMC
Skomentuj na forum

 

Logowanie i rejestracja