Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?
Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?

Jakie są realia współczesnej chmury? Co musiało ulec zmianie, by chmura nadawała się do zastosowań wymagających wysokiego stopnia bezpieczeństwa? I co jest wymagane oraz zalecane, aby krytyczne funkcje biznesowe oraz poufne dane były skutecznie chronione w chmurze? To tylko kilka z kluczowych pytań, które warto sobi...

Czytaj więcej...

Aktualności

Novell Operations Center

NovellNovell udostępnił Novell Operations Center, oprogramowanie nowej generacji do zarządzania usługami IT dla biznesu. Novell Operations Center monitoruje, mapuje i mierzy usługi IT świadczone w fizycznych i wirtualnych środowiskach IT oraz w chmurze.


Rozwiązanie Novell Operations Center ma wbudowany konektor do Amazon EC2, ponadto jest w pełni zintegrowane z rodziną produktów Novella do zarządzania tożsamością oraz zarządzania zasobami.

Novell Operations Center monitoruje wydajność i dyspozycyjność usług IT oraz mapuje modele usług w celu zapewnienia zgodności z wymogami przepisów. Co istotne, pomiary są zautomatyzowane i wykonywane w czasie rzeczywistym. W odróżnieniu od niestandardowych narzędzi do zarządzania systemami i usługami, Novell Operations Center pozwala na prostą integrację z istniejącymi już w firmie narzędziami do obsługi środowiska IT, a także na sięgniecie po niedrogie rozwiązania open source. Im bardziej heterogeniczna i złożona jest infrastruktura firmy, tym większe są korzyści z użycia Novell Operations Center.

Analitycy zwracają uwagę, że korzystanie z wirtualizacji i środowisk typu cloud tylko zwiększa złożoność systemów wykorzystywanych w firmach, podczas gdy działy informatyki są stale zobowiązane do dostosowywania IT do celów biznesowych. „Tego rodzaju nowe koncepcje techniczne wyrastają z fazy eksperymentów i są włączane do strategii zarządzania usługami IT, mających ściśle określone cele biznesowe. Produkty do zarządzania usługami IT dla biznesu, jak Novell Operations Center, pozwolą przedsiębiorstwom wykorzystać istniejące zasoby informatyczne jako fundament długofalowej przewagi biznesowej, a także jako podstawę do osiągania bieżących celów taktycznych” - mówi Dennis Drogseth, wiceprezes ds. badań w Enterprise Management Associates.

Wraz z premierą Novell Operations Center, Novell zakończył pełną integrację palety produktów od przejętej firmy Managed Objects z własnymi rozwiązaniami do zarządzania systemami. Novell Operations Center to najnowszy i bardzo ważny element rodziny rozwiązań WorkloadIQ. Stanowi odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na rynku na rozwiązania do inteligentnego zarządzania obciążeniami. Operations Center pomaga  przedsiębiorstwom wykorzystać istniejące zasoby informatyczne oraz narzędzia do zarządzania i sięgnąć po znaczne oszczędności, oferowane przez modele takie jak wirtualizacja i przetwarzanie typu cloud.  Operations Center dostarcza w tym obszarze narzędzia niezbędne do bezpiecznego zarządzania usługami informatycznymi bez względu na granice organizacyjne i odległości w środowiskach fizycznych, wirtualnych i w środowiskach typu cloud.

Do nowych możliwości Novell Operations Center należą:
- Ścisła integracja z rozwiązaniami Novella do zarządzania tożsamością, bezpieczeństwem i systemami. Oprócz zgodności z wieloma wiodącymi w branży narzędziami do monitorowania i pomiarów, Novell Operations Center jest ściśle zintegrowany z rozwiązaniami:
   • Novell Cloud Manager
   • Novell PlateSpin Recon
   • Novell Sentinel
   • Novell Identity Manager
   • Novell ZENworks  Asset Management
   • Novell ZENworks Configuration Management
- Integracja z Amazon EC2 - Wykorzystanie informacji o zdarzeniach z Amazon EC2 umożliwia bezproblemowe monitorowanie i zarządzanie obciążeniami. Dodatkowo Novell Operations Center pomaga firmom monitorować obciążenia uruchamiane w Amazon EC2, pozwalając kontrolować koszty i wydajność obciążeń.
- Elastyczne opcje dostawy - Klienci mogą sami wybrać początkowy punkt zarządzania usługami najlepiej odpowiadający ich potrzebom. Dostępne pakiety obejmują Novell Operations Center - Engine (zawiera wszystkie moduły), odrębne pakiety do monitorowania, mapowania oraz pomiarów usług. Rozwiązaniom towarzyszą wszelkie narzędzia niezbędne do integracji z obecnymi i przyszłymi produktami Novella.

Briefing on-line
Novell zaprasza na seminarium internetowe na temat możliwości lepszego wykorzystania istniejących narzędzi do monitorowania. Odbędzie się ono w najbliższą środę, 17 listopada, o godzinie 15:00. Rejestracja prowadzona jest na tej stronie.

Źródło: Novell
Skomentuj na forum