Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Prognozy Veeam na 2017 rok: chmura kluczowa dla rozwoju biznesu
Prognozy Veeam na 2017 rok: chmura kluczowa dla rozwoju biznesu

Mijający rok dobitnie wskazuje, jak ważna jest stała dostępność - zarówno usług, jak i danych. Wystarczy wspomnieć głośne fiasko elektronicznego spisu powszechnego na kontynencie australijskim, czy równie dotkliwe w skutkach przestoje systemów IT w sektorze transportu pasażerskiego. Awarie te sprawiły, że ludzie na ...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Aktualności

Novell Operations Center

NovellNovell udostępnił Novell Operations Center, oprogramowanie nowej generacji do zarządzania usługami IT dla biznesu. Novell Operations Center monitoruje, mapuje i mierzy usługi IT świadczone w fizycznych i wirtualnych środowiskach IT oraz w chmurze.


Rozwiązanie Novell Operations Center ma wbudowany konektor do Amazon EC2, ponadto jest w pełni zintegrowane z rodziną produktów Novella do zarządzania tożsamością oraz zarządzania zasobami.

Novell Operations Center monitoruje wydajność i dyspozycyjność usług IT oraz mapuje modele usług w celu zapewnienia zgodności z wymogami przepisów. Co istotne, pomiary są zautomatyzowane i wykonywane w czasie rzeczywistym. W odróżnieniu od niestandardowych narzędzi do zarządzania systemami i usługami, Novell Operations Center pozwala na prostą integrację z istniejącymi już w firmie narzędziami do obsługi środowiska IT, a także na sięgniecie po niedrogie rozwiązania open source. Im bardziej heterogeniczna i złożona jest infrastruktura firmy, tym większe są korzyści z użycia Novell Operations Center.

Analitycy zwracają uwagę, że korzystanie z wirtualizacji i środowisk typu cloud tylko zwiększa złożoność systemów wykorzystywanych w firmach, podczas gdy działy informatyki są stale zobowiązane do dostosowywania IT do celów biznesowych. „Tego rodzaju nowe koncepcje techniczne wyrastają z fazy eksperymentów i są włączane do strategii zarządzania usługami IT, mających ściśle określone cele biznesowe. Produkty do zarządzania usługami IT dla biznesu, jak Novell Operations Center, pozwolą przedsiębiorstwom wykorzystać istniejące zasoby informatyczne jako fundament długofalowej przewagi biznesowej, a także jako podstawę do osiągania bieżących celów taktycznych” - mówi Dennis Drogseth, wiceprezes ds. badań w Enterprise Management Associates.

Wraz z premierą Novell Operations Center, Novell zakończył pełną integrację palety produktów od przejętej firmy Managed Objects z własnymi rozwiązaniami do zarządzania systemami. Novell Operations Center to najnowszy i bardzo ważny element rodziny rozwiązań WorkloadIQ. Stanowi odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na rynku na rozwiązania do inteligentnego zarządzania obciążeniami. Operations Center pomaga  przedsiębiorstwom wykorzystać istniejące zasoby informatyczne oraz narzędzia do zarządzania i sięgnąć po znaczne oszczędności, oferowane przez modele takie jak wirtualizacja i przetwarzanie typu cloud.  Operations Center dostarcza w tym obszarze narzędzia niezbędne do bezpiecznego zarządzania usługami informatycznymi bez względu na granice organizacyjne i odległości w środowiskach fizycznych, wirtualnych i w środowiskach typu cloud.

Do nowych możliwości Novell Operations Center należą:
- Ścisła integracja z rozwiązaniami Novella do zarządzania tożsamością, bezpieczeństwem i systemami. Oprócz zgodności z wieloma wiodącymi w branży narzędziami do monitorowania i pomiarów, Novell Operations Center jest ściśle zintegrowany z rozwiązaniami:
   • Novell Cloud Manager
   • Novell PlateSpin Recon
   • Novell Sentinel
   • Novell Identity Manager
   • Novell ZENworks  Asset Management
   • Novell ZENworks Configuration Management
- Integracja z Amazon EC2 - Wykorzystanie informacji o zdarzeniach z Amazon EC2 umożliwia bezproblemowe monitorowanie i zarządzanie obciążeniami. Dodatkowo Novell Operations Center pomaga firmom monitorować obciążenia uruchamiane w Amazon EC2, pozwalając kontrolować koszty i wydajność obciążeń.
- Elastyczne opcje dostawy - Klienci mogą sami wybrać początkowy punkt zarządzania usługami najlepiej odpowiadający ich potrzebom. Dostępne pakiety obejmują Novell Operations Center - Engine (zawiera wszystkie moduły), odrębne pakiety do monitorowania, mapowania oraz pomiarów usług. Rozwiązaniom towarzyszą wszelkie narzędzia niezbędne do integracji z obecnymi i przyszłymi produktami Novella.

Briefing on-line
Novell zaprasza na seminarium internetowe na temat możliwości lepszego wykorzystania istniejących narzędzi do monitorowania. Odbędzie się ono w najbliższą środę, 17 listopada, o godzinie 15:00. Rejestracja prowadzona jest na tej stronie.

Źródło: Novell
Skomentuj na forum