Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!
Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!

Wielkimi krokami zbliża się nowe wydanie Altaro VM Backup, rozwiązania przeznaczonego do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup oznaczonej numerem 7.6 wprowadzono kilka istotnych usprawnień. ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku

Od specjalistów IT bardzo często wymaga się posiadania dodatkowych certyfikatów potwierdzających umiejętności w obszarze, za który są odpowiedzialni. Odpowiednie certyfikaty, w parze z posiadanymi kompetencjami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, często pomagają wspiąć się na kolejn...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Aktualności

Konkurs urodzinowy - 2 lata Virtual-IT.pl

Konkurs UrodzinowyDrodzy czytelnicy!
Z okazji Drugich urodzin serwisu przygotowaliśmy specjalnie dla Was konkurs z atrakcyjnymi nagrodami! Już w najbliższy piątek 1 października 2010 r. pojawi się pierwsze pytanie konkursowe. Zapraszamy do zabawy. Nagrody czekają na zwycięzców.

 

 


Miniregulamin

1. Uczestnikiem Konkursu może być każda osoba zarejestrowana w naszym serwisie. Jeśli się jeszcze nie rejestrowałeś zrób to  dziś -> Rejestracja.

2. Przystępując do Konkursu Uczestnicy wyrażają zgodę na przetwarzanie danych osobowych, w rozumieniu ustawy z dnia 29  sierpnia 1997 o ochronie danych osobowych (Dz. U. Nr 133 poz. 883 z 1997) przez Virtual-IT.pl wyłącznie dla celów Konkursu oraz na opublikowanie swojej nazwy użytkownika (wybranej podczas rejestracji na forum) na liście zwycięzców.

3. Zwycięzcom Konkursu nie przysługuje prawo do otrzymania ekwiwalentu pieniężnego, ani do zastrzegania szczególnych wartości nagród.

4. Konkurs nie jest grą losową, loterią fantową, zakładem wzajemnym ani loterią promocyjną, których wynik zależy od przypadku (przeprowadzenie losowania) w rozumieniu art. 2 ustawy z dnia 29 lipca 1992 r. o grach losowych i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 r., Nr 4, poz. 27).

5. Nagrody, rzeczowe wysyłamy tylko osobom, które podadzą adres wysyłki na terenie Polski. Mamy nadzieję, że nie przeszkodzi to czytelnikom przebywającym poza granicami kraju we wzięciu udziału w konkursie.

Start konkursu - piątek 01.10.2010
W dniach:
1 października 2010 (piątek pomiędzy 12:00-00:00),
2 października 2010 (sobota 00:01-12:00),
4 października 2010 (poniedziałek 00:01-12:00),
5 października 2010 (wtorek 12:00-00:00),
6 października 2010 (środa 00:01-12:00),

zostaną opublikowane kolejne pytania (każdego dnia jedno pytanie) związane z tematyką poruszaną na łamach naszego serwisu. Każde pytanie będzie opublikowane jako nowy news.

Odpowiedzi należy przesłać na adres:
konkurs(at)virtual-it(kropka)pl

Prosimy by temat e-maila miał format:

Konkurs - pytanie (numer pytania)

W treści e-maila należy udzielić odpowiedzi na pytanie oraz podpisać się nazwą użytkownika z forum (imię i nazwisko również mile widziane).
 
Za poprawne odpowiedzi, na każde z pytań, będą przyznawane punkty wg kolejności nadsyłanych odpowiedzi.

10 pkt. dla osoby, która prześle prawidłową odpowiedź jako pierwsza, 8 pkt. dla drugiej osoby i odpowiednio 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1 pkt. dla kolejnych siedmiu osób, które najszybciej odpowiedzą na pytanie.
 
Odpowiedź na każde z pytań należy nadsyłać w oddzielnym e-mailu.

Odpowiedzi można nadsyłać do godziny 18:00 w środę 6 października (dnia w którym pojawi się ostatnie pytanie). Odpowiedzi nadesłane po tym terminie zostaną uznane za nieważne.

6 października, po godzinie 19:00 na forum w wątku dedykowanym dla konkursu pojawią się odpowiedzi na pytania. Można tam zgłaszać ewentualne wątpliwości do godziny 21:00. Po tym czasie rozstrzygniemy ewentualne kwestie sporne (decydujący głos ma redakcja Virtual-IT.pl) i ogłosimy listę nagrodzonych.

Wygrywasz wybierasz! Laureatom przysługuje prawo do wyboru nagrody!

Po ogłoszeniu wyników będziemy wysyłać kolejno (od 1 do 10 miejsca) do laureatów konkursu e-mail z listą nagród i tak, każda osoba będzie mogła wybrać nagrodę, która jej najbardziej odpowiada. A wybrane nagrody będą kolejno skreślane z listy. Każda z osób ma 24 h od otrzymania e-maila z listą na wybór nagrody, jeśli w tym czasie nie odpisze my wybieramy dla niej nagrodę i przesyłamy listę dostępnych nagród kolejnej osobie. Mamy jednak nadzieję, że decyzje będą podejmowane szybko i sprawnie, a cały proces zakończymy w ciągu jednego dnia od publikacji laureatów.

Nagrody otrzyma 11 uczestników konkursu, którzy zgromadzą największą sumę punktów.

Lista Nagród

1. Voucher zniżkowy 100% na egzamin Microsoft, ważny do 31 stycznia 2011 r. - dzięki niemu zupełnie za darmo będziesz mógł/mogła przystąpić do dowolnego egzaminu Microsoft z serii 70-XXX.

2. Router Edimax 3G-6200n - Bezprzewodowy router szerokopasmowy 3G/3.5G 802.11b/g/n pozwalający na dzielenie sygnału 3G lub kablowego xDSL. Doskonale radzi sobie z podziałem sygnału operatorów komórkowych poprzez modem USB UMTS/HSDPA/CDMA. W wypadku podłączenia do sieci kablowej port USB może być wykorzystany do podłączenia drukarki.

3. Konto hostingowe ufundowane przez RedHosti.pl:
Pakiet Red Hosting - doskonałe miejsce na prywatną/firmową stronę WWW, bloga, skrzynki e-mail
- pojemność - 5000 MB,
- transfer roczny - 720 GB,
- nielimitowana liczba kont e-mail, kont ftp, domen i baz MySQL
- dostęp do PHP, CGI, SSL, CORN Job, phpMyAdmin
- 1 rok

4. Mysz Microsoft Wireless Notebook Laser Mouse 7000 - Najnowocześniejsza technologia laserowa, Lupa, przewijanie w 4 kierunkach, odbiornik-nadajnik chowany w myszy.

5. Konto hostingowe ufundowane przez RedHosti.pl:
Pakiet Green Hosting - doskonałe miejsce na prywatną/firmową stronę WWW, bloga, skrzynki e-mail
- pojemność - 2000 MB,
- transfer roczny - 300 GB,
- nielimitowana liczba kont e-mail, kont ftp, domen i baz MySQL
- dostęp do PHP, CGI, SSL, CORN Job, phpMyAdmin
- 1 rok

6. Etui na Laptopa z logo Microsoft Office 2010
- piankowe etui na laptopa z matrycą 14-15", można je używać jako dodatkowe lub niezależne zabezpieczenie laptopa przed uszkodzeniem

7. Oprogramowanie antywirusowe Panda Antivirus Pro 2010 zapewniające 12 miesięczną ochronę Twojego komputera przez zagrożeniami z sieci Internet (oprogramowanie w wersji NFR - nie do odsprzedaży).

8. Konto hostingowe ufundowane przez RedHosti.pl:
Pakiet Blue Hosting przez okres 1 roku - doskonałe miejsce na prywatną/firmową stronę WWW, bloga, skrzynki e-mail
- pojemność - 1000 MB,
- transfer roczny - 108 GB,
- nielimitowana liczba kont e-mail, kont ftp, domen i baz MySQL
- dostęp do PHP, CGI, SSL, CORN Job, phpMyAdmin
- 1 rok

9. Kubek z logo Virtual-IT.pl uprzyjemni Ci lekturę naszego serwisu przy porannej kawie.

10. Kubek z logo Virtual-IT.pl uprzyjemni Ci lekturę naszego serwisu przy porannej kawie.

11. Kubek z logo Virtual-IT.pl uprzyjemni Ci lekturę naszego serwisu przy porannej kawie.

W sytuacji gdy dwóch lub więcej uczestników konkursu zgromadzi równą sumę punktów na zakończenie konkursu, wyżej sklasyfikowany zostanie uczestnik, który odpowie poprawnie na większą liczbę pytań, jak również na większą liczbę pytań odpowie szybciej od pozostałych uczestników z tą samą punktacją.

Nagrody wyślemy w ciągu kilku dni od zakończenia konkursu. Dostęp do kont hostingowych zostanie przesłany niezwłocznie przez RedHosti.pl.

 

Przejdź do wątku konkursowego na Forum.