Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Aktualności

VMware View 4.5 rozwiązaniem VDI klasy Enterprise

Burton GroupSpółka analityczna Burton Group, będąca częścią firmy Gartner, poinformowała, że VMware View 4.5 jest drugą platformą VDI spełniającą wszystkie kryteria badania Server Hosted Virtual Desktop (SHVD).


Na początku sierpnia po przeprowadzonym badaniu, Burton Group oświadczyła, że Citrix XenDesktop 4 z dodatkiem SP1 jest pierwszą platformą spełniającą wymagania badania SHVD. Dzięki czemu wirtualizacja desktopów z wykorzystaniem platformy Citrix została uznana za rozwiązanie najwyższej klasy, które klienci mogą bez obaw wdrażać w środowiskach o dużej skali.

Przypominamy, że w pierwszej edycji badania przeprowadzonego w maju br. porównano Citrix XenDesktop 4.0 i VMware View 4.0.1 i żadne z rozwiązań nie otrzymało rekomendacji Burtona, gdyż nie spełniało kryteriów uznanych za wymagane, takich by rozwiązania mogły być bez przeszkód wdrażane w największych przedsiębiorstwach.

Wraz z wydaniem nowej wersji VMware View, oznaczonej numerem 4.5 analitycy ponownie przeprowadzili badanie. Tym razem okazało się, że platforma do wirtualizacji desktopów zaprojektowana przez VMware View 4.5 zaprezentowana podczas VMworld 2010 została znacznie udoskonalona i spełnia wszystkie wymagane kryteria, by można było ją wdrażać bez przeszkód w największych przedsiębiorstwach.

Graficzny wynik badania VMware View 4.5 przedstawia wykres:


VMware View 4.5 Burton Group SHVD

Jak widać, platforma VMware spełnia 100% wymagań podstawowych (co było kryterium niezbędnym do otrzymania aprobaty), spełnia 49% wymagań preferowanych oraz 31% wymagań opcjonalnych. Tym samym VMware View 4.5, pomimo nieco gorszego rezultatu od Citrix XenDesktop 4 SP1 został zakwalifikowany jako drugie rozwiązanie VDI klasy Enterprise spośród dostępnych na rynku.

Badanie Server Hosted Virtual Desktop (SHVD) ma na celu wybór platform spełniających wymogi wdrożenia w największych, najbardziej złożonych środowiskach. Nad doborem kryteriów analitycy Burton'a pracowali przez 5 miesięcy. Wsłuchując się w wymagania klientów przeanalizowali wiele rozwiązań. Dokonując wyboru kryteriów przeanalizowano takie obszary jak wydajność, zarządzanie, interfejs użytkownika i poziom bezpieczeństwa.

Wybrano ponad 100 funkcjonalności i podzielono je na trzy grupy:
  - Wymagane - niezbędne podczas wdrożenia rozwiązania w największych przedsiębiorstwach
  - Preferowane - istotne ale nie zawsze konieczne
  - Opcjonalne - potrzebne w szczególnych sytuacjach

Ciekawe czy badanie zmieni stanowisko takich firm jak Goldman Sachs i Morgan Stanley, które uważały VMware za ucznia, a nie lidera na rynku VDI w nadchodzących latach.

Źródło: Gartner
Skomentuj na forum