Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Aktualności

Novell Cloud Manager

NovellNovell udostępnia pierwsze na rynku rozwiązanie do kompleksowego i bezpiecznego zarządzania środowiskami typu cloud, zbudowanymi na bazie wszystkich wiodących hypervisorów, systemów operacyjnych i platform sprzętowych.


W przeciwieństwie do rozwiązań konkurencyjnych, które zmuszają użytkowników do stosowania określonych pakietów rozwiązań technicznych, Novell Cloud Manager został stworzony z myślą o pracy w typowych dla współczesnych centrów danych środowiskach heterogenicznych.

Jedynie Novell Cloud Manager umożliwia administratorom tworzenie i oferowanie w chmurze pakietów usług za pośrednictwem elastycznego interfejsu. Zalety rozwiązania pozwalają użytkownikom korzystać z elastyczności i ekonomiczności przetwarzania typu cloud bez zagrożeń dla bezpieczeństwa i problemów ze zgodnością z wymogami przepisów typowych dla publicznych środowisk  cloud computing.

Podczas jednego z najnowszych badań przeprowadzonych przez firme Harris Interactive przy wsparciu Novella, wśród ponad 200 informatyków z dużych przedsiębiorstw, 89 procent respondentów zadeklarowało, że uważa prywatne środowiska typu cloud za kolejny logiczny etap rozwoju informatyki dla organizacji korzystających już z wirtualizacji, zaś 93 procent ankietowanych uważa, iż prywatne platformy typu cloud powinny udostępniać mechanizm zarządzania obejmujący infrastrukturę heterogeniczną. Jednocześnie 91 procent uczestników badania wyraża obawy co do bezpieczeństwa publicznych środowisk typu cloud. Badanie

Zalety Novell Cloud Manager:
- Zgodność z wiodącymi hipervisorami i systemami operacyjnymi – umożliwia wykorzystanie istniejących zasobów informatycznych. Novell Cloud Manager jest obecnie zgodny z platformami VMware vSphere, Microsoft Hyper-V oraz Xen, a także  systemami operacyjnymi takimi jak SUSE Linux Enterprise Server, Microsoft Windows Server oraz Red Hat Enterprise Linux.
- Szybkie udostępnianie usług informatycznych dzięki zautomatyzowanemu udostępnianiu obciążeń na żądanie - zapewniając coś więcej niż proste zarządzanie obiegiem żądań i akceptacji, Novell Cloud Manager automatycznie tworzy i uruchamia obciążenia w środowiskach wirtualnych w oparciu o katalog usług i wstępnie zdefiniowane szablony obciążeń. Umożliwia to radykalne skrócenie czasu udostępniania obciążeń, czego efektem jest przyspieszenie i wzrost efektywności procesu uruchamiania nowych usług biznesowych.
- Panowanie nad tworzeniem maszyn wirtualnych i kontrola kosztów - ujawnia rzeczywisty koszt obsługi obciążeń, stan zasobów i poziom jakości usług, pozwalając właścicielom usług biznesowych korzystać jedynie z tego, co naprawdę potrzebne. Koszty można przypisać praktycznie wszelkim elementom wykorzystywanym przez usługi: obciążeniom, przypisanym do nich zasobom (wirtualnym procesorom, pamięci, wirtualnym kartom sieciowym i przestrzeni dyskowej) oraz poziomom jakości usług. Zarządzający infrastrukturą mają możliwość różnicowania cen dla różnych grup użytkowników.
- Tworzenie bezpiecznych środowisk spełniających wymogi przepisów - egzekwowanie wewnętrznych procedur akceptacji oraz dobrych praktyk takich jak ITIL. Istnieje możliwość konfigurowania profili bezpieczeństwa na poziomie użytkowników, grup, obciążeń i poziomów jakości usług, co zapewnia spójność stosowania polityk bezpieczeństwa i zarządzania uprawnieniami.
- Współpraca z najlepszymi w swojej klasie produktami do zarządzania bezpieczeństwem i usługami biznesowymi - wbudowany konektor dla oprogramowania Novell Sentinel umożliwia menedżerom bezpieczeństwa korelowanie zdarzeń z Novell Cloud Manager z innymi zdarzeniami wykrytymi w obrębie środowiska typu cloud lub innego środowiska obsługiwanego przez Sentinel, udostępniając klarowny obraz działań użytkowników. Novell Cloud Manager współdziała również z oprogramowaniem Novell Operations Center, rozwiązaniem nowej generacji do zarządzania usługami biznesowymi, zapewniając niezrównany obraz efektywności działania firmy.

„Klienci chcą mieć możliwość bezpiecznego zarządzania środowiskami typu cloud stanowiącymi logiczne rozszerzenie istniejących centrów danych i szukają rozwiązań nie ograniczających ich do jednego producenta, a zapewniających współdziałanie z różnymi technologiami. Rozwiązanie Novell Cloud Manager stworzyliśmy pod kątem działania w heterogenicznych środowiskach informatycznych, dzięki czemu pozwala ono w pełni wykorzystać elastyczność przetwarzania typu cloud i zapewnia oczekiwane przez informatyków bogate możliwości zarządzania” - mówi Jim Ebzery, starszy wiceprezes i dyrektor generalny działu bezpieczeństwa, zarządzania i platform operacyjnych w firmie Novell.

Novell Cloud Manager, stworzony od początku jako platforma do zarządzania środowiskami typu cloud, jest jednym z nielicznych tego rodzaju produktów udostępniających jednolitą, kompleksową konsolę, pozwalającą wszystkim jej użytkownikom - szefom działów firmy, informatykom odpowiedzialnym za aplikacje i szefom informatyki - zamawiać i aprobować usługi informatyczne, zarządzać nimi i tworzyć raporty z uwzględnieniem całości infrastruktury Rozwiązanie jest niezależne od rodzaju wykorzystywanego hipernadzorcy, co staje się coraz większą zaletą wobec faktu upowszechniania się korzystania z różnorodnych hipernadzorców w obrębie jednego centrum danych.

„Wprowadzenie technologii wirtualizacyjnych w centrach danych pozwoliło rozwiązać wiele problemów informatycznych, zwiększyło jednak ryzyko wyczerpania fizycznych zasobów przez łatwe uruchamianie zbyt wielkiej liczby maszyn wirtualnych” - mówi Fred Broussard, dyrektor ds. badań w dziale oprogramowania do zarządzania komputerami osobistymi, urządzeniami i usługami informatycznymi w firmie IDC. „Współczesne środowiska informatyczne potrzebują rozwiązań umożliwiających praktyczne wykorzystanie zalet informatyki usługowej i sięgnięcie po ekonomiczne korzyści z wirtualizacji - produktów pozwalających tworzyć środowiska typu cloud i zarządzać nimi w celu udostępniania kompletnych usług informatycznych realizowanych przez szereg obciążeń, przy zachowaniu pełnej kontroli, bezpieczeństwa i zgodności z wymogami przepisów.”

Novell Cloud Manager, najnowszy z produktów Novella w linii WorkloadIQ, to kamień milowy w realizowanej przez Novella strategii dostarczania rozwiązań do inteligentnego zarządzania obciążeniami. Cieszące się coraz większym zainteresowaniem rynku inteligentne zarządzanie obciążeniami pozwala firmom wykorzystać istniejące zasoby informatyczne i sięgnąć po istotne korzyści płynące z zastosowania nowych modeli informatyki, takich jak wirtualizacja czy przetwarzanie typu cloud, dostarczając przy tym narzędzi umożliwiających bezpieczne zarządzanie usługami informatycznymi bez ograniczeń organizacyjnych czy terytorialnych w środowiskach fizycznych i wirtualnych oraz środowiskach typu cloud.

„Novell Cloud Manager uprości świadczenie usług informatycznych, pozwalając nam traktować nasze zasoby fizyczne i infrastrukturę wirtualną jako prywatne środowisko typu cloud i zapewniając bardziej przejrzysty i precyzyjny obraz wykorzystania zasobów oraz kosztów związanych z ich eksploatacją. Współpracując z firmą AkurIT, partnerem Novella, która dokonała wdrożenia naszej infrastruktury wirtualnej i rozwiązania Novell Cloud Manager, nasi informatycy mogą lepiej reagować na zmieniające się priorytety biznesowe. Novell Cloud Manager pozwala nam uprościć i zautomatyzować wiele procesów biznesowych, znacznie usprawnić usług informatycznych, a także zapewnić przejrzystość i świadomość kosztów działania firmy. Takie rozwiązanie zapewni nam przewagę konkurencyjną" - mówi Ryan Klose, dyrektor informatyki w firmie Pernod Ricard.

Novell Cloud Manager jest już dostępny w wersji licencjonowania na serwer oraz obciążenia. Katalogowa cena licencji serwerowej (Novell Cloud Manager Server License) z rocznym standardowym wsparciem technicznym wynosi 23.100 euro. Katalogowe ceny licencji na obciążenia zaczynają się od 8.700 euro w przypadku zestawu do obsługi 50 obciążeń (Novell Cloud Manager Workload (50) Pack License) i roczną, standardową pomocą techniczną.

Źródło: Novell

Skomentuuj na forum