Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku

Od specjalistów IT bardzo często wymaga się posiadania dodatkowych certyfikatów potwierdzających umiejętności w obszarze, za który są odpowiedzialni. Odpowiednie certyfikaty, w parze z posiadanymi kompetencjami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, często pomagają wspiąć się na kolejn...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!
Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!

Wielkimi krokami zbliża się nowe wydanie Altaro VM Backup, rozwiązania przeznaczonego do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup oznaczonej numerem 7.6 wprowadzono kilka istotnych usprawnień. ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Novell Cloud Manager

NovellNovell udostępnia pierwsze na rynku rozwiązanie do kompleksowego i bezpiecznego zarządzania środowiskami typu cloud, zbudowanymi na bazie wszystkich wiodących hypervisorów, systemów operacyjnych i platform sprzętowych.


W przeciwieństwie do rozwiązań konkurencyjnych, które zmuszają użytkowników do stosowania określonych pakietów rozwiązań technicznych, Novell Cloud Manager został stworzony z myślą o pracy w typowych dla współczesnych centrów danych środowiskach heterogenicznych.

Jedynie Novell Cloud Manager umożliwia administratorom tworzenie i oferowanie w chmurze pakietów usług za pośrednictwem elastycznego interfejsu. Zalety rozwiązania pozwalają użytkownikom korzystać z elastyczności i ekonomiczności przetwarzania typu cloud bez zagrożeń dla bezpieczeństwa i problemów ze zgodnością z wymogami przepisów typowych dla publicznych środowisk  cloud computing.

Podczas jednego z najnowszych badań przeprowadzonych przez firme Harris Interactive przy wsparciu Novella, wśród ponad 200 informatyków z dużych przedsiębiorstw, 89 procent respondentów zadeklarowało, że uważa prywatne środowiska typu cloud za kolejny logiczny etap rozwoju informatyki dla organizacji korzystających już z wirtualizacji, zaś 93 procent ankietowanych uważa, iż prywatne platformy typu cloud powinny udostępniać mechanizm zarządzania obejmujący infrastrukturę heterogeniczną. Jednocześnie 91 procent uczestników badania wyraża obawy co do bezpieczeństwa publicznych środowisk typu cloud. Badanie

Zalety Novell Cloud Manager:
- Zgodność z wiodącymi hipervisorami i systemami operacyjnymi – umożliwia wykorzystanie istniejących zasobów informatycznych. Novell Cloud Manager jest obecnie zgodny z platformami VMware vSphere, Microsoft Hyper-V oraz Xen, a także  systemami operacyjnymi takimi jak SUSE Linux Enterprise Server, Microsoft Windows Server oraz Red Hat Enterprise Linux.
- Szybkie udostępnianie usług informatycznych dzięki zautomatyzowanemu udostępnianiu obciążeń na żądanie - zapewniając coś więcej niż proste zarządzanie obiegiem żądań i akceptacji, Novell Cloud Manager automatycznie tworzy i uruchamia obciążenia w środowiskach wirtualnych w oparciu o katalog usług i wstępnie zdefiniowane szablony obciążeń. Umożliwia to radykalne skrócenie czasu udostępniania obciążeń, czego efektem jest przyspieszenie i wzrost efektywności procesu uruchamiania nowych usług biznesowych.
- Panowanie nad tworzeniem maszyn wirtualnych i kontrola kosztów - ujawnia rzeczywisty koszt obsługi obciążeń, stan zasobów i poziom jakości usług, pozwalając właścicielom usług biznesowych korzystać jedynie z tego, co naprawdę potrzebne. Koszty można przypisać praktycznie wszelkim elementom wykorzystywanym przez usługi: obciążeniom, przypisanym do nich zasobom (wirtualnym procesorom, pamięci, wirtualnym kartom sieciowym i przestrzeni dyskowej) oraz poziomom jakości usług. Zarządzający infrastrukturą mają możliwość różnicowania cen dla różnych grup użytkowników.
- Tworzenie bezpiecznych środowisk spełniających wymogi przepisów - egzekwowanie wewnętrznych procedur akceptacji oraz dobrych praktyk takich jak ITIL. Istnieje możliwość konfigurowania profili bezpieczeństwa na poziomie użytkowników, grup, obciążeń i poziomów jakości usług, co zapewnia spójność stosowania polityk bezpieczeństwa i zarządzania uprawnieniami.
- Współpraca z najlepszymi w swojej klasie produktami do zarządzania bezpieczeństwem i usługami biznesowymi - wbudowany konektor dla oprogramowania Novell Sentinel umożliwia menedżerom bezpieczeństwa korelowanie zdarzeń z Novell Cloud Manager z innymi zdarzeniami wykrytymi w obrębie środowiska typu cloud lub innego środowiska obsługiwanego przez Sentinel, udostępniając klarowny obraz działań użytkowników. Novell Cloud Manager współdziała również z oprogramowaniem Novell Operations Center, rozwiązaniem nowej generacji do zarządzania usługami biznesowymi, zapewniając niezrównany obraz efektywności działania firmy.

„Klienci chcą mieć możliwość bezpiecznego zarządzania środowiskami typu cloud stanowiącymi logiczne rozszerzenie istniejących centrów danych i szukają rozwiązań nie ograniczających ich do jednego producenta, a zapewniających współdziałanie z różnymi technologiami. Rozwiązanie Novell Cloud Manager stworzyliśmy pod kątem działania w heterogenicznych środowiskach informatycznych, dzięki czemu pozwala ono w pełni wykorzystać elastyczność przetwarzania typu cloud i zapewnia oczekiwane przez informatyków bogate możliwości zarządzania” - mówi Jim Ebzery, starszy wiceprezes i dyrektor generalny działu bezpieczeństwa, zarządzania i platform operacyjnych w firmie Novell.

Novell Cloud Manager, stworzony od początku jako platforma do zarządzania środowiskami typu cloud, jest jednym z nielicznych tego rodzaju produktów udostępniających jednolitą, kompleksową konsolę, pozwalającą wszystkim jej użytkownikom - szefom działów firmy, informatykom odpowiedzialnym za aplikacje i szefom informatyki - zamawiać i aprobować usługi informatyczne, zarządzać nimi i tworzyć raporty z uwzględnieniem całości infrastruktury Rozwiązanie jest niezależne od rodzaju wykorzystywanego hipernadzorcy, co staje się coraz większą zaletą wobec faktu upowszechniania się korzystania z różnorodnych hipernadzorców w obrębie jednego centrum danych.

„Wprowadzenie technologii wirtualizacyjnych w centrach danych pozwoliło rozwiązać wiele problemów informatycznych, zwiększyło jednak ryzyko wyczerpania fizycznych zasobów przez łatwe uruchamianie zbyt wielkiej liczby maszyn wirtualnych” - mówi Fred Broussard, dyrektor ds. badań w dziale oprogramowania do zarządzania komputerami osobistymi, urządzeniami i usługami informatycznymi w firmie IDC. „Współczesne środowiska informatyczne potrzebują rozwiązań umożliwiających praktyczne wykorzystanie zalet informatyki usługowej i sięgnięcie po ekonomiczne korzyści z wirtualizacji - produktów pozwalających tworzyć środowiska typu cloud i zarządzać nimi w celu udostępniania kompletnych usług informatycznych realizowanych przez szereg obciążeń, przy zachowaniu pełnej kontroli, bezpieczeństwa i zgodności z wymogami przepisów.”

Novell Cloud Manager, najnowszy z produktów Novella w linii WorkloadIQ, to kamień milowy w realizowanej przez Novella strategii dostarczania rozwiązań do inteligentnego zarządzania obciążeniami. Cieszące się coraz większym zainteresowaniem rynku inteligentne zarządzanie obciążeniami pozwala firmom wykorzystać istniejące zasoby informatyczne i sięgnąć po istotne korzyści płynące z zastosowania nowych modeli informatyki, takich jak wirtualizacja czy przetwarzanie typu cloud, dostarczając przy tym narzędzi umożliwiających bezpieczne zarządzanie usługami informatycznymi bez ograniczeń organizacyjnych czy terytorialnych w środowiskach fizycznych i wirtualnych oraz środowiskach typu cloud.

„Novell Cloud Manager uprości świadczenie usług informatycznych, pozwalając nam traktować nasze zasoby fizyczne i infrastrukturę wirtualną jako prywatne środowisko typu cloud i zapewniając bardziej przejrzysty i precyzyjny obraz wykorzystania zasobów oraz kosztów związanych z ich eksploatacją. Współpracując z firmą AkurIT, partnerem Novella, która dokonała wdrożenia naszej infrastruktury wirtualnej i rozwiązania Novell Cloud Manager, nasi informatycy mogą lepiej reagować na zmieniające się priorytety biznesowe. Novell Cloud Manager pozwala nam uprościć i zautomatyzować wiele procesów biznesowych, znacznie usprawnić usług informatycznych, a także zapewnić przejrzystość i świadomość kosztów działania firmy. Takie rozwiązanie zapewni nam przewagę konkurencyjną" - mówi Ryan Klose, dyrektor informatyki w firmie Pernod Ricard.

Novell Cloud Manager jest już dostępny w wersji licencjonowania na serwer oraz obciążenia. Katalogowa cena licencji serwerowej (Novell Cloud Manager Server License) z rocznym standardowym wsparciem technicznym wynosi 23.100 euro. Katalogowe ceny licencji na obciążenia zaczynają się od 8.700 euro w przypadku zestawu do obsługi 50 obciążeń (Novell Cloud Manager Workload (50) Pack License) i roczną, standardową pomocą techniczną.

Źródło: Novell

Skomentuuj na forum