Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Jak przygotować biznes do cyfrowej rewolucji AI?

AIOstatni rok upłynął pod znakiem intensywnego rozwoju algorytmów sztucznej inteligencji i wiele wskazuje na to, że 2024 będzie podobny. Z badań Talent Alpha wynika, że 30% wszystkich pracowników wykorzystuje rozwiązania AI (Artificial Intelligence) w swojej pracy. Z kolei raport EY wskazuje, że 42% ankietowanych firm rozpoczęło już wdrażanie rozwiązań AI. Rozpędza się cyfrowa rewolucja w biznesie, a Kingston Technology wspiera przedsiębiorców i dostawców centrów danych w odpowiadaniu na potrzeby interesariuszy.

Upowszechnienie się takich narzędzi jak ChatGPT czy rozwój innych modeli językowych spowodował, że gospodarka cyfrowa zaczęła przyspieszać na niespotykaną dotąd skalę. Już dzisiaj wiele organizacji i ich pracowników nie wyobraża sobie codziennej pracy bez korzystania z rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji. Firmy gromadzą coraz więcej danych i uczą się na nich pracować, co prowadzi również do szybszego wzrostu branży data center i zwiększonego zapotrzebowania na pamięć serwerową DRAM.

Dlaczego inwestowanie w AI to przyszłość współczesnych firm?
Jak wskazują dane z raportu „Future of Work”, produktywność pracowników korzystających z rozwiązań AI, może wzrosnąć aż o 30%. Pokazuje to, jaki będzie spodziewany kierunek rozwoju technologii w nadchodzących latach. Firmy chcące utrzymać jak największą konkurencyjność na rynku będą inwestować środki finansowe w narzędzia AI i ML. Konieczne w tym celu może się okazać rozbudowa serwerów lokalnych w firmach lub skorzystanie z usług zewnętrznych centrów danych. W jaki sposób biznes może się przygotować na otwierające się przed nim nowe możliwości cyfrowe?

Modernizacja i utrzymanie własnych serwerowni
Co muszą zrobić przedsiębiorstwa korzystające z własnych serwerów? Takie firmowe serwerownie powinny przechodzić regularne kontrole pod kątem zgodności z aktualnymi standardami wydajności, aby sprostać oczekiwaniom dynamicznie zmieniającego się rynku i pozwolić firmie pozostać konkurencyjną. Potrzeba do tego nie tylko aktualnej specjalistycznej wiedzy, ale przede wszystkim nowoczesnego sprzętu.

Bijącym sercem serwerowni są moduły pamięci, dzięki którym można procesować niezliczone terabajty danych, które później mogą być wykorzystane w celu optymalizacji procesów i rozwoju przedsiębiorstw uczestniczących w gospodarce cyfrowej. W obliczu szybko zmieniających się okoliczności i w miarę ewolucji technologii, oprócz bezpieczeństwa i wydajności, ważna jest elastyczność wykorzystywanego sprzętu.

"Widzimy zmieniające się trendy i zauważamy rosnące zapotrzebowanie na sprzęt zdolny obsłużyć bardzo duże ilości danych. Współczesny biznes potrzebuje przede wszystkim bardzo wydajnych technologii generujących jak najmniejsze opóźnienia. DDR5, najnowsza generacja pamięci DRAM spełnia te potrzeby, ponieważ jest projektowana z myślą o wspieraniu takich rozwiązań jak sztuczna inteligencja, uczenie maszynowe, analiza i przetwarzanie danych czy przetwarzanie w chmurze. Kingston projektuje rozwiązania w taki sposób, aby oprócz spełnienia powyższych wymagań, sprzęt mógł podlegać również łatwemu skalowaniu. Wiemy, że współczesna gospodarka funkcjonuje w stale zmieniającym się środowisku, zatem pożądany jest przede wszystkim sprzęt o wysokich możliwościach adaptacyjnych" - podkreśla Robert Sepeta, Business Development Manager, Kingston Technology.

Korzystanie z usług centrów danych
Warto pamiętać, że głównie z punktu widzenia opłacalności, własna serwerownia nie sprawdzi się w każdym biznesie. Managerowie IT coraz częściej biorą to pod uwagę i rozważają outsourcing mocy obliczeniowej do zewnętrznych partnerów.

Największą zaletą tego rozwiązania jest stały dostęp do najnowocześniejszych technologii i ekspertów, którzy mogą wesprzeć organizacje swoją wiedzą i doświadczeniem. Ponadto duże zewnętrzne centra danych korzystają z najbardziej wydajnych pamięci serwerowych DRAM.

Niektóre organizacje dostrzegają jednak korzyści płynące z posiadania własnych serwerów - szczególnie jeśli chodzi o szkolenia i korporacyjne wykorzystanie generatywnej sztucznej inteligencji. Własny serwer to również możliwość precyzyjnej konfiguracji zgodnie z zakresem działalności firmy oraz pełna kontrola nad danymi organizacji.

Niezależnie od wyboru, Kingston od lat wspiera swoim sprzętem centra danych i serwery lokalne, dostarczając wydajne i stabilne rozwiązania spełniające potrzeby najbardziej wymagających systemów.

Inwestycja w nowoczesne pamięci serwerowe DRAM
Wskutek dynamicznego rozwoju AI wzrasta zapotrzebowanie na zasoby obliczeniowe w centrach danych na całym świecie. Obsłużenie tego wzrostu wymaga odpowiedniej odporności i elastyczności dostawców infrastruktury cyfrowej, a kluczem do sukcesu jest współpraca z niezawodnym partnerami technologicznymi dysponującymi odpowiednim sprzętem.

„Współczesne serwery mogą podlegać bardzo dużym obciążeniom. Dzieje się tak między innymi z powodu dynamicznego rozwoju AI oraz ML. Organizacje coraz częściej korzystają z nowoczesnych technologii, zatem potrzebują w swoich serwerowniach najbardziej wydajnych rozwiązań procesujących dane. W efekcie coraz większe znaczenie zyskuje technologia zdolna do skalowania przepustowości, aby spełniać wymagania nawet najbardziej nowoczesnych serwerów. Dobrym przykładem jest DDR5, czyli piąta generacja synchronicznej pamięci dynamicznej o dostępie swobodnym i podwójnej szybkości transmisji danych – inaczej SDRAM DDR5. Minimalna szybkość pamięci DDR5 wynosi 4800MT/s i charakteryzuje się o 50% większą przepustowością niż pamięć DDR4. Ze względu na wysoką wydajność takie rozwiązanie sprawdzi się w serwerowniach przetwarzających duże zbiory danych. Technologia DDR5 wyróżnia się również 20% mniejszym zużyciem energii niż DDR4, co stanowi istotną zaletę dla serwerów korporacyjnych lub centrów danych pracujących przez całą dobę” - podkreśla Robert Sepeta, Business Development Manager, Kingston Technology.

Kingston rozumie, jak wielkie zmiany zachodzą w biznesie w związku z dynamicznym rozwojem algorytmów AI oraz ML. Powstające rozwiązania muszą być zatem ciągle sprawdzane i ulepszane, aby sprostać wymaganiom przedsiębiorców. Oprócz pełnego zestawu testów, wszystkie moduły pamięci serwerowej sprawdzane są również w scenariuszu „burn in” opracowanym przez inżynierów Kingston Technology. Proces ma na celu symulację trzymiesięcznego intensywnego użytkowania serwera w wyższych temperaturach przy pełnym obciążeniu, aby zweryfikować zdolności sprzętu do przetrwania nawet najbardziej niekorzystnych warunków. Tak szeroko zakrojone testy skutkują większą przewidywalnością produkowanej pamięci serwerowej oraz stwarzają możliwość jej dalszego ulepszania.

Źródło: Kingston Technology

Logowanie i rejestracja