Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Ebook od Veeam na temat Nano Server
Ebook od Veeam na temat Nano Server

Jeżeli interesujesz się systemami serwerowymi Microsoft to z pewnością doszły do Ciebie informacje na temat Nano Server, odchudzonej do maksimum wersji, nadchodzącego co raz większymi krokami Windows Server 2016, zoptymalizowanej pod kątem realizacji specyficznych zadaniach w środowiskach chmurowych, będącego platfo...

Czytaj więcej...

Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?
Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?

Jakie są realia współczesnej chmury? Co musiało ulec zmianie, by chmura nadawała się do zastosowań wymagających wysokiego stopnia bezpieczeństwa? I co jest wymagane oraz zalecane, aby krytyczne funkcje biznesowe oraz poufne dane były skutecznie chronione w chmurze? To tylko kilka z kluczowych pytań, które warto sobi...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Aktualności

VKernel i VMware - partnerzy czy konkurenci?

VKernelVKernel jest jednym z wielu partnerów VMware, który na przestrzeni lat tworzył wartość dodaną VI/vSphere koncentrując się na planowaniu i zarządzaniu pojemnością. Okazało się, że partner zmienił się w konkurenta w październiku 2009 roku, w dniu premiery vCenter CapacityIQ.


Firma VKernel zaczęła wydawać szereg darmowych narzędzi co pozwoliło na zwiększenie liczby klientów. Następnie firma poinformowała o wsparciu dla Microsoft Hyper-V przez  swój flagowy produkt Capacity Analyzer. W międzyczasie VMware nie naciskał zbytnio na rozbudowę CapacityIQ, dając VKernel i innym partnerom/konkurentom jak Lanamark, CiRBA oraz Liquidware Labs wystarczające pole do popisu. Zaczęło się to jednak zmieniać. Relacje biznesowe pomiędzy obiema firmami wydają się być zachwiane na skutek krytyki VMware skierowanej w kierunku VKernel Capacity Analyzer w wydanych niedawno materiałach marketingowych.

 

 

VMware VKernel


Bryan Semple CMO VKernel zareagował bardzo emocjonalnie wypowiadając się na Facebook'u w taki oto sposób:

"Myślałem że byliśmy przyjaciółmi? Przynajmniej partnerami? Byliście bardzo zajęci tworzeniem znakomitej platformy wirtualizacyjnej. My byliśmy zajęci tworzeniem znakomitych aplikacji do zarządzania i analizy tak by wasi klienci mogli cieszyć się z sukcesu dzięki waszej infrastrukturze. Oczywiście, wiedzieliśmy że pracujecie nad CapacityIQ ale nadal myśleliśmy że łączył nas chociaż romans. Czuliśmy to. Ale w zeszłym tygodniu , zostałem porażony. Ktoś przekazał mi ATTACK SHEET - materiały przeciwko nam które opublikowaliście. I okazało się, że nie mówicie o nas dobrze.

Napisaliście: "VKernel wymaga odrębnego uwierzytelniania każdego z 3 komponentów swojego rozwiązania" - aż ciężko oddycham, okropne.

Napisaliście: "VMware vCenter CapacityIQ oferuje lepszą funkcjonalność w pojedynczym rozwiązaniu niż trzy oddzielne produkty" - O Boże!

Co się stało z partnerstwem? Będzie lepiej dla was i wasi klienci skorzystają, jeśli skupicie się na tym w czym jesteście dobrzy i zbudujecie zdrowy ekosystem partnerów, którzy wyręczą was w obszarach w których nie jesteście aż tak dobrzy? Nie czuje tej miłości.

I to ma być wasz największy knyf przeciwko nam? Że nie zawarliśmy wszystkich funkcjonalności w jednym narzędziu? Aby na prawdę porównać rozwiązania VKernel z VMware musicie spojrzeć na cztery kluczowe obszary w zakresie zarządzania i optymalizacji środowiska:
1. Capacity Monitoring
2. Capacity Planning
3. Reclamation
4. Chargeback

Jeśli użyjemy takiego, szerszego spojrzenia by przedstawić klientowi rozwiązanie, wyłania się inny, bardziej istotny obraz niż tylko "jedno narzędzie". Mamy to na uwadze od czasu powstania firmy i jako ISV wyłącznie koncentrujemy się na obszarze capacity management. To jest to  czym myślimy każdego dnia. To jest to o czym nasi inżynierowie zajmują się każdego dnia. To jest to o czym rozmawiamy z naszymi klientami każdego dnia. To nie jest nasza działalność dodatkowa.

Nasza firma jest mniejsza od VMware ale jesteśmy większą drużyną niż drużyna VMware skupiona na tym problemie, zarówno w liczbach jak i wydajności. Pomyślcie, nasze podejście jest takie jak wielu innych niezależnych dostawców, każdego dnia rozwijamy rozwiązania dla klientów korzystających z produktów VMware.

Każdy z nas, niezależny dostawca oprogramowania jest wartościowy dla Was i waszych klientów. Jesteśmy otwarci na konkurencje ze strony waszego CapacityIQ. Przyjmujemy ocenę rynku wystawioną przez was, że zarządzanie pojemnością nie jest problemem adresowanym do rdzenia oferty vCenter. Więc może jest w tym mimo wszystko jakaś miłość. Konkurencja uczyni nasze firmy silniejsze i nasz wspólny klient zyska..."

Skomentuj na forum