Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Aktualności

Citrix rozszerza certyfikację z wirtualizacji

CitrixFirma Citrix Systems rozszerzyła certyfikację o zaawansowane certyfikaty dla inżynierów i architektów specjalizujących się w rozwiązań wirtualizacyjnych.


Nowe certyfikaty to Citrix Certified Enterprise Engineer (CCEE) for Virtualization i Citrix Certified Integration Architect (CCIA) for Virtualization.

Wraz z popularyzacją wirtualizacji serwerów, wirtualizacji desktopów i zmianami w centrach przetwarzania danych wiedza z zakresu wirtualizacji jest wysoce pożądaną wśród pracowników IT. Najnowsze badania pokazują, że pracownicy z umiejętnościami z zakresu wirtualizacji są jednymi z najbardziej poszukiwanych na rynku. Z badań przeprowadzonych przez Foote Partners wynika, że wirtualizacja znajduje się na szczycie listy najbardziej pożądanych umiejętności.

Certyfikacja CCEE skupia się na umiejętnościach z zakresu planowania, projektowania i integracji. Kandydaci muszą zdać egzaminy obejmujące ściśle techniczne aspekty implementacji i administracji Citrix XenDesktop, XenApp i XenServer a na zakończenie ścieżki egzamin 1Y0-A15 Engineering a Citrix Virtualization Solution, który w znacznym stopniu bazuje na symulacjach odzwierciedlających środowisko produkcyjne.

Certyfikacja CCIA skupia się na analizie najlepszych praktyk w zakresie wirtualizacji i projektowaniu. Kandydaci muszą posiadać certyfikat CCEE i zdać egzamin 1Y0-A16 Architecting a Citrix Virtualization Solution.

Posiadacze dotychczasowych certyfikatów Citrix Certified Enterprise Administrator (CCEA) i CCIA mogą je aktualizować zdając odpowiednio egzaminy A15 w celu uzyskania CCEE oraz A15 i A16 by stać się posiadaczem 'nowego' CCIA.

Citrix zaleca odbycie szkoleń przygotowujących do nowych egzaminów. Szkolenia dostępne są w dwóch formach: stacjonarnym w klasie prowadzonym przez instruktora oraz w trybie online, które można dostosować do własnego tempa nauki i wolnego czasu.

Szczegółowy zakres wymagań do obu egzaminów można znaleźć na stronie www.citrixtraining.com. Do egzaminów można przystąpić w ośrodkach Pearson VUE.

Skomentuj na forum