Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Citrix rozszerza certyfikację z wirtualizacji

CitrixFirma Citrix Systems rozszerzyła certyfikację o zaawansowane certyfikaty dla inżynierów i architektów specjalizujących się w rozwiązań wirtualizacyjnych.


Nowe certyfikaty to Citrix Certified Enterprise Engineer (CCEE) for Virtualization i Citrix Certified Integration Architect (CCIA) for Virtualization.

Wraz z popularyzacją wirtualizacji serwerów, wirtualizacji desktopów i zmianami w centrach przetwarzania danych wiedza z zakresu wirtualizacji jest wysoce pożądaną wśród pracowników IT. Najnowsze badania pokazują, że pracownicy z umiejętnościami z zakresu wirtualizacji są jednymi z najbardziej poszukiwanych na rynku. Z badań przeprowadzonych przez Foote Partners wynika, że wirtualizacja znajduje się na szczycie listy najbardziej pożądanych umiejętności.

Certyfikacja CCEE skupia się na umiejętnościach z zakresu planowania, projektowania i integracji. Kandydaci muszą zdać egzaminy obejmujące ściśle techniczne aspekty implementacji i administracji Citrix XenDesktop, XenApp i XenServer a na zakończenie ścieżki egzamin 1Y0-A15 Engineering a Citrix Virtualization Solution, który w znacznym stopniu bazuje na symulacjach odzwierciedlających środowisko produkcyjne.

Certyfikacja CCIA skupia się na analizie najlepszych praktyk w zakresie wirtualizacji i projektowaniu. Kandydaci muszą posiadać certyfikat CCEE i zdać egzamin 1Y0-A16 Architecting a Citrix Virtualization Solution.

Posiadacze dotychczasowych certyfikatów Citrix Certified Enterprise Administrator (CCEA) i CCIA mogą je aktualizować zdając odpowiednio egzaminy A15 w celu uzyskania CCEE oraz A15 i A16 by stać się posiadaczem 'nowego' CCIA.

Citrix zaleca odbycie szkoleń przygotowujących do nowych egzaminów. Szkolenia dostępne są w dwóch formach: stacjonarnym w klasie prowadzonym przez instruktora oraz w trybie online, które można dostosować do własnego tempa nauki i wolnego czasu.

Szczegółowy zakres wymagań do obu egzaminów można znaleźć na stronie www.citrixtraining.com. Do egzaminów można przystąpić w ośrodkach Pearson VUE.

Skomentuj na forum