Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Ebook od Veeam na temat Nano Server
Ebook od Veeam na temat Nano Server

Jeżeli interesujesz się systemami serwerowymi Microsoft to z pewnością doszły do Ciebie informacje na temat Nano Server, odchudzonej do maksimum wersji, nadchodzącego co raz większymi krokami Windows Server 2016, zoptymalizowanej pod kątem realizacji specyficznych zadaniach w środowiskach chmurowych, będącego platfo...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?
Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?

Jakie są realia współczesnej chmury? Co musiało ulec zmianie, by chmura nadawała się do zastosowań wymagających wysokiego stopnia bezpieczeństwa? I co jest wymagane oraz zalecane, aby krytyczne funkcje biznesowe oraz poufne dane były skutecznie chronione w chmurze? To tylko kilka z kluczowych pytań, które warto sobi...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Aktualności

Citrix rozszerza certyfikację z wirtualizacji

CitrixFirma Citrix Systems rozszerzyła certyfikację o zaawansowane certyfikaty dla inżynierów i architektów specjalizujących się w rozwiązań wirtualizacyjnych.


Nowe certyfikaty to Citrix Certified Enterprise Engineer (CCEE) for Virtualization i Citrix Certified Integration Architect (CCIA) for Virtualization.

Wraz z popularyzacją wirtualizacji serwerów, wirtualizacji desktopów i zmianami w centrach przetwarzania danych wiedza z zakresu wirtualizacji jest wysoce pożądaną wśród pracowników IT. Najnowsze badania pokazują, że pracownicy z umiejętnościami z zakresu wirtualizacji są jednymi z najbardziej poszukiwanych na rynku. Z badań przeprowadzonych przez Foote Partners wynika, że wirtualizacja znajduje się na szczycie listy najbardziej pożądanych umiejętności.

Certyfikacja CCEE skupia się na umiejętnościach z zakresu planowania, projektowania i integracji. Kandydaci muszą zdać egzaminy obejmujące ściśle techniczne aspekty implementacji i administracji Citrix XenDesktop, XenApp i XenServer a na zakończenie ścieżki egzamin 1Y0-A15 Engineering a Citrix Virtualization Solution, który w znacznym stopniu bazuje na symulacjach odzwierciedlających środowisko produkcyjne.

Certyfikacja CCIA skupia się na analizie najlepszych praktyk w zakresie wirtualizacji i projektowaniu. Kandydaci muszą posiadać certyfikat CCEE i zdać egzamin 1Y0-A16 Architecting a Citrix Virtualization Solution.

Posiadacze dotychczasowych certyfikatów Citrix Certified Enterprise Administrator (CCEA) i CCIA mogą je aktualizować zdając odpowiednio egzaminy A15 w celu uzyskania CCEE oraz A15 i A16 by stać się posiadaczem 'nowego' CCIA.

Citrix zaleca odbycie szkoleń przygotowujących do nowych egzaminów. Szkolenia dostępne są w dwóch formach: stacjonarnym w klasie prowadzonym przez instruktora oraz w trybie online, które można dostosować do własnego tempa nauki i wolnego czasu.

Szczegółowy zakres wymagań do obu egzaminów można znaleźć na stronie www.citrixtraining.com. Do egzaminów można przystąpić w ośrodkach Pearson VUE.

Skomentuj na forum