Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Aktualności

VMware vSphere 4.1 dla małych i średnich firm

VMwareFirma VMware zaprezentowała nowe rozwiązania VMware vSphere 4.1 dla małych i średnich firm po cenach rozpoczynających się już od 83 USD na procesor.


Nowa, zaprezentowana w dniu wczorajszym wersja platformy do wirtualizacji - VMware vSphere 4.1 zapewnia znacznie lepszą wydajność i efektywność.

Według niezależnego badania firmy Forrester Research, przeprowadzonego w małych i średnich firmach zlokalizowanych w Ameryce Północnej i Europie, wśród osób podejmujących decyzje dotyczące wirtualizacji serwerów x86, aż 74% zwirtualizowanych środowisk w badanych firmach oparto na technologii VMware. To samo badanie wykazało, że „60% małych i średnich firm uważa stosowanie standardów wirtualizacji w odniesieniu do wdrażania serwerów, odtwarzania po awarii, zapewniania ciągłości biznesowej i konsolidacji infrastruktury za wysoki lub najwyższy priorytet”.

VMware vSphere 4.1 dla małych i średnich firm

Wraz z wprowadzeniem VMware vSphere 4.1 firma VMware rozszerzyła swoją ofertę rozwiązań wirtualizacyjnych dla małych i średnich firm udostępniając im nowe funkcje i wprowadzając nowe ceny.

• Funkcja VMware vMotion jest teraz zawarta w edycjach VMware vSphere 4.1 Essentials Plus i Standard. VMware vMotion oferuje najbardziej zaawansowane funkcje migracji „na żywo”, które umożliwiają klientom szybkie przenoszenie maszyn wirtualnych w środowiskach sprzętowych bez przerywania operacji biznesowych. Migracja „na żywo” pozwala efektywnie konsolidować systemy fizyczne i wykorzystywać pule zasobów przez przenoszenie maszyn wirtualnych do optymalnego środowiska. Funkcję vMotion wykorzystuje ponad 70% użytkowników systemu VMware vSphere. Po raz pierwszy VMware udostępnia te funkcje małym i średnim firmom w edycjach VMware vSphere Essentials Plus i Standard. W wersji vSphere 4.1 funkcja vMotion została ulepszona - zapewnia pięciokrotnie większą szybkość migracji i umożliwia jednoczesne wykonywanie do ośmiu migracji.

• Nowa, niższa cena VMware vSphere 4.1 Essentials. Najpopularniejszy zestaw VMware vSphere dla firm używających mniej niż 30 aplikacji, VMware vSphere 4.1 Essentials, stanowi pełne rozwiązanie dla małych firm i kosztuje 495 USD za 6 procesorów, co odpowiada 83 USD na procesor.

• ESXi, obecnie VMware vSphere Hypervisor, dostępny bezpłatnie. VMware vSphere Hypervisor, oparty na tej samej architekturze hiperwizora, co cała oferta produktów VMware vSphere, umożliwia klientom szybkie wdrożenie zwirtualizowanego środowiska produkcyjnego, co pozwala na konsolidację serwerów, obniżenie kosztów oraz zmniejszenie zużycia energii i nakładów na chłodzenie. To bezpłatne rozwiązanie pozwala szybko wdrożyć platformę umożliwiającą wprowadzanie wirtualizacji w całym przedsiębiorstwie. 

„Małe i średnie firmy mają podobne problemy w obszarze IT, jak duże korporacje. Ich rozwiązywanie wymaga nowatorskich technologii, które oferują usługi informatyczne takie jak wysoka dostępność, efektywne odtwarzanie po awarii i uproszczone zarządzanie. Jednakże w porównaniu z dużymi przedsiębiorstwami małe i średnie firmy mają mniej starszych rozwiązań i prostszą strukturę organizacyjną, co pozwala im łatwiej i szybciej wprowadzać nowe technologie i w krótszym czasie osiągać znaczne korzyści. Rozwiązania VMware zapewniają funkcjonalność klasy korporacyjnej oraz skalowalność niezbędną dla rozwijających się przedsiębiorstw” - powiedział Marek Świerad, dyrektor regionalny na Europę Środkową i Wschodnią w firmie VMware.

System VMware vSphere 4.1 jest dostępny w cenach edycji rozpoczynających się od 495 USD za sześć procesorów, czyli 83 USD na procesor.

Źródło: VMware
Skomentuj na forum