Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Aktualności

VMware vSphere 4.1 dla małych i średnich firm

VMwareFirma VMware zaprezentowała nowe rozwiązania VMware vSphere 4.1 dla małych i średnich firm po cenach rozpoczynających się już od 83 USD na procesor.


Nowa, zaprezentowana w dniu wczorajszym wersja platformy do wirtualizacji - VMware vSphere 4.1 zapewnia znacznie lepszą wydajność i efektywność.

Według niezależnego badania firmy Forrester Research, przeprowadzonego w małych i średnich firmach zlokalizowanych w Ameryce Północnej i Europie, wśród osób podejmujących decyzje dotyczące wirtualizacji serwerów x86, aż 74% zwirtualizowanych środowisk w badanych firmach oparto na technologii VMware. To samo badanie wykazało, że „60% małych i średnich firm uważa stosowanie standardów wirtualizacji w odniesieniu do wdrażania serwerów, odtwarzania po awarii, zapewniania ciągłości biznesowej i konsolidacji infrastruktury za wysoki lub najwyższy priorytet”.

VMware vSphere 4.1 dla małych i średnich firm

Wraz z wprowadzeniem VMware vSphere 4.1 firma VMware rozszerzyła swoją ofertę rozwiązań wirtualizacyjnych dla małych i średnich firm udostępniając im nowe funkcje i wprowadzając nowe ceny.

• Funkcja VMware vMotion jest teraz zawarta w edycjach VMware vSphere 4.1 Essentials Plus i Standard. VMware vMotion oferuje najbardziej zaawansowane funkcje migracji „na żywo”, które umożliwiają klientom szybkie przenoszenie maszyn wirtualnych w środowiskach sprzętowych bez przerywania operacji biznesowych. Migracja „na żywo” pozwala efektywnie konsolidować systemy fizyczne i wykorzystywać pule zasobów przez przenoszenie maszyn wirtualnych do optymalnego środowiska. Funkcję vMotion wykorzystuje ponad 70% użytkowników systemu VMware vSphere. Po raz pierwszy VMware udostępnia te funkcje małym i średnim firmom w edycjach VMware vSphere Essentials Plus i Standard. W wersji vSphere 4.1 funkcja vMotion została ulepszona - zapewnia pięciokrotnie większą szybkość migracji i umożliwia jednoczesne wykonywanie do ośmiu migracji.

• Nowa, niższa cena VMware vSphere 4.1 Essentials. Najpopularniejszy zestaw VMware vSphere dla firm używających mniej niż 30 aplikacji, VMware vSphere 4.1 Essentials, stanowi pełne rozwiązanie dla małych firm i kosztuje 495 USD za 6 procesorów, co odpowiada 83 USD na procesor.

• ESXi, obecnie VMware vSphere Hypervisor, dostępny bezpłatnie. VMware vSphere Hypervisor, oparty na tej samej architekturze hiperwizora, co cała oferta produktów VMware vSphere, umożliwia klientom szybkie wdrożenie zwirtualizowanego środowiska produkcyjnego, co pozwala na konsolidację serwerów, obniżenie kosztów oraz zmniejszenie zużycia energii i nakładów na chłodzenie. To bezpłatne rozwiązanie pozwala szybko wdrożyć platformę umożliwiającą wprowadzanie wirtualizacji w całym przedsiębiorstwie. 

„Małe i średnie firmy mają podobne problemy w obszarze IT, jak duże korporacje. Ich rozwiązywanie wymaga nowatorskich technologii, które oferują usługi informatyczne takie jak wysoka dostępność, efektywne odtwarzanie po awarii i uproszczone zarządzanie. Jednakże w porównaniu z dużymi przedsiębiorstwami małe i średnie firmy mają mniej starszych rozwiązań i prostszą strukturę organizacyjną, co pozwala im łatwiej i szybciej wprowadzać nowe technologie i w krótszym czasie osiągać znaczne korzyści. Rozwiązania VMware zapewniają funkcjonalność klasy korporacyjnej oraz skalowalność niezbędną dla rozwijających się przedsiębiorstw” - powiedział Marek Świerad, dyrektor regionalny na Europę Środkową i Wschodnią w firmie VMware.

System VMware vSphere 4.1 jest dostępny w cenach edycji rozpoczynających się od 495 USD za sześć procesorów, czyli 83 USD na procesor.

Źródło: VMware
Skomentuj na forum