Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Aktualności

Fujitsu ESPRIMO E5645 i ESPRIMO P5645

FujitsuFirma Fujitsu wprowadziła na rynek dwa nowe modeli komputerów ESPRIMO wyposażone w nowe sześciordzeniowe procesory AMD, oferujące użytkownikom optymalną wydajność i niezawodność, nawet podczas uruchamiania bardzo złożonych aplikacji.


Użytkownicy w przedsiębiorstwach, którzy potrzebują komputerów PC o najwyższej wydajności i niskiej cenie, mają teraz do wyboru dwa nowe modele z oferty firmy Fujitsu: ESPRIMO E5645 w małej obudowie lub ESPRIMO P5645 w obudowie typu micro tower.

Dzięki wykorzystaniu mocy obliczeniowej nowych sześciordzeniowych procesorów AMD Phenom z technologią Turbo Core, oferują o wiele większą wydajność, która pozwala na pracę z nawet największymi obciążeniami - można więc przydzielać poszczególne rdzenie do wykonywania wyłącznie określonych zadań wymagających dużej mocy obliczeniowej.

„Nowe modele komputerów ESPRIMO są doskonałym rozwiązaniem dla użytkowników, którzy wymagają dużej mocy obliczeniowej, np. do jednoczesnego uruchamiania wielu aplikacji intensywnie wykorzystujących zasoby obliczeniowe, bez ograniczania wydajności systemu” - powiedział Rajat Kakar, wiceprezes działu klientów (Clients Group) w firmie Fujitsu Technology Solutions. „Sprawdzona technologia firmy Fujitsu, w połączeniu z najnowszymi zestawami układów, procesorami i funkcjami zarządzania AMD, zapewnia najlepszą wydajność w tej samej klasie cenowej. Nasza firma już od wielu lat oferuje właśnie takie innowacyjne, niezawodne i nieszkodliwe dla środowiska produkty, wyposażone w najnowocześniejsze technologie”.

Komputery zostały wyposażone w dwa gniazda PCI Express umożliwiające rozszerzenie systemu o dwie szybkie karty graficzne dla użytkowników korzystających z wielu monitorów - do systemu można podłączyć cztery wyświetlacze jednocześnie.  Wbudowana wydajna karta graficzna firmy AMD, Radeon HD4200 z obsługą standardu Direct X10.1, pozwala na podłączenie dwóch monitorów do dwóch portów cyfrowych, co gwarantuje najlepszą jakość obrazu i duży komfort pracy, o wiele większy niż uzyskiwany za pomocą analogowego portu VGA. Użytkownicy mogą również korzystać z najszybszego sposobu podłączania urządzeń zewnętrznych, ponieważ oba modele obsługują szybkie karty we-wy, takie jak USB 3.0.

Oba modele ESPRIMO zostały wykonane z ekologicznych materiałów, a ich płyty główne nie zawierają pierwiastków z grupy fluorowców. Duża moc obliczeniowa, dzięki której modele ESPRIMO E5645 i ESPRIMO P5645 są takie szybkie, wpływa również na ich energooszczędność - zasilacze osiągają sprawność energetyczną na poziomie 87%.

Oba modele komputerów ESPRIMO pracują niezwykle cicho, a 18-miesięczny cykl życia produktów eliminuje konieczność częstych aktualizacji systemu, co oznacza mniej pracy związanej z konserwacją i zarządzaniem.

Źródło: Fujitsu
Skomentuj na forum