Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Aktualności

Computex 2010 - nowości od Synology

SynologyPodczas targów Computex 2010 na Tajwanie, firma Synology zaprezentowała serwer DiskStation przystosowany do obsługi platformy VMware oraz nową aplikację Time Backup.


Zademonstrowano także pełną gamę serwerów sieciowych DiskStation oraz sterujący ich pracą najnowsze oprogramowanie systemowe Synology DiskStation Manager 2.3 (DSM 2.3).

"Uzyskany przez Synology DiskStation DS1010+ certyfikat VMware Ready to potwierdzenie, że model ten oferuje godne zaufania i przystępne funkcje pamięci masowej. W połączeniu z rozwiązaniami VMware, Synology DS1010+ staje się wydajnym, a jednocześnie energooszczędnym środowiskiem do wirtualizacji. Kompatybilność z Microsoft Hyper-V oraz Citrix XenServer dodatkowo podkreśla duże możliwości serwerów Synology DiskStation w zakresie wirtualizacji" - powiedział Rosiel Lee, product manager w Synology Inc.

Gama serwerów Synology DiskStation z serii 10 złożona jest z urządzeń jedno-, dwu-, cztero- i pięciodyskowych. Wybrane modele serwerów sieciowych Synology wyposażone są w sprzętowy mechanizm kodowania, który odciąża pracę jednostki centralnej, przyczyniając się jednocześnie do poprawy transferów uzyskiwanych przez urządzenie. Możliwość skalowania niektórych serwerów i nawet dwukrotnego powiększania dostępnej przestrzeni na dane zapewniają zewnętrzne przystawki Synology DX510 i RX410.

Wszystkie nowe modele dostępne są z zainstalowanym oprogramowaniem systemowym Synology DiskStation Manager 2.3.

Nowa aplikacja Synology Time Backup automatyzująca proces wykonywania kopii plików oraz katalogów przechowywanych na dysku sieciowym, daje użytkownikom poczucie pewności i spokoju. Wykonywana przez Time Backup kopia uzupełniona jest o migawkę danych i informację o ich wersji. Nowa funkcja pozwala także przywrócić pliki do wybranej lokalizacji w przypadku konieczności dostępu do danych w poprzedniej wersji. Kopia migawkowa wykonywana jest w tle i rozpoczyna się zaraz po inicjalizacji. Podczas realizacji użytkownicy mogą kontynuować swoją pracę zachowując wgląd w podejmowane przez Time Backup działania.

Funkcja rejestracji wersji plików uwzględnionych w kopii pozwala zachowywać np. kolejne edycje tych samych dokumentów nawet w odstępach godzinowych, zależnie od wprowadzonej przez użytkownika konfiguracji. Poprzednie wersje mogą być z łatwością przywrócone za pośrednictwem staranie zaprojektowanej aplikacji do obsługi. Funkcja Flashback umożliwia natomiast przywrócenie danych za pośrednictwem osi czasu, na której wybiera się datę gotowych do odzyskania plików.

Synology DSM 2.3 wraz z zestawem bogatych funkcji udostępnia narzędzie Synology Hybrid RAID (SHR), odpowiadające za łatwe zarządzanie trybem RAID i pojemnością zamontowanych dysków. Firmware oferuje również kreatora EZ-Internet ułatwiającego konfigurację związaną z dostępem do urządzenia przez Internet (m.in. przekierowanie portów oraz usługa DDNS) oraz wspiera kodowanie danych kluczem AES 256-bit. Współpracuje z aplikacją DS cam umożliwiającą prowadzenie przez Internet monitoringu wideo na ekranie telefonów iPhone oraz takich urządzeń, jak iPod i iPad, wykonywanie migawek i odtwarzanie nagranych przez Surveillance Station zdarzeń.

Aktualnie dostępne modele dysków sieciowych DiskStation: DS110j, DS109, DS110+, DS210j, DS209, DS210+, DS409slim, DS410j, DS410, DS710+, DS1010+, RS810+ oraz RS810RP+.

Źródło: Synology
Skomentuj na forum