Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Aktualności

Computex 2010 - nowości od Synology

SynologyPodczas targów Computex 2010 na Tajwanie, firma Synology zaprezentowała serwer DiskStation przystosowany do obsługi platformy VMware oraz nową aplikację Time Backup.


Zademonstrowano także pełną gamę serwerów sieciowych DiskStation oraz sterujący ich pracą najnowsze oprogramowanie systemowe Synology DiskStation Manager 2.3 (DSM 2.3).

"Uzyskany przez Synology DiskStation DS1010+ certyfikat VMware Ready to potwierdzenie, że model ten oferuje godne zaufania i przystępne funkcje pamięci masowej. W połączeniu z rozwiązaniami VMware, Synology DS1010+ staje się wydajnym, a jednocześnie energooszczędnym środowiskiem do wirtualizacji. Kompatybilność z Microsoft Hyper-V oraz Citrix XenServer dodatkowo podkreśla duże możliwości serwerów Synology DiskStation w zakresie wirtualizacji" - powiedział Rosiel Lee, product manager w Synology Inc.

Gama serwerów Synology DiskStation z serii 10 złożona jest z urządzeń jedno-, dwu-, cztero- i pięciodyskowych. Wybrane modele serwerów sieciowych Synology wyposażone są w sprzętowy mechanizm kodowania, który odciąża pracę jednostki centralnej, przyczyniając się jednocześnie do poprawy transferów uzyskiwanych przez urządzenie. Możliwość skalowania niektórych serwerów i nawet dwukrotnego powiększania dostępnej przestrzeni na dane zapewniają zewnętrzne przystawki Synology DX510 i RX410.

Wszystkie nowe modele dostępne są z zainstalowanym oprogramowaniem systemowym Synology DiskStation Manager 2.3.

Nowa aplikacja Synology Time Backup automatyzująca proces wykonywania kopii plików oraz katalogów przechowywanych na dysku sieciowym, daje użytkownikom poczucie pewności i spokoju. Wykonywana przez Time Backup kopia uzupełniona jest o migawkę danych i informację o ich wersji. Nowa funkcja pozwala także przywrócić pliki do wybranej lokalizacji w przypadku konieczności dostępu do danych w poprzedniej wersji. Kopia migawkowa wykonywana jest w tle i rozpoczyna się zaraz po inicjalizacji. Podczas realizacji użytkownicy mogą kontynuować swoją pracę zachowując wgląd w podejmowane przez Time Backup działania.

Funkcja rejestracji wersji plików uwzględnionych w kopii pozwala zachowywać np. kolejne edycje tych samych dokumentów nawet w odstępach godzinowych, zależnie od wprowadzonej przez użytkownika konfiguracji. Poprzednie wersje mogą być z łatwością przywrócone za pośrednictwem staranie zaprojektowanej aplikacji do obsługi. Funkcja Flashback umożliwia natomiast przywrócenie danych za pośrednictwem osi czasu, na której wybiera się datę gotowych do odzyskania plików.

Synology DSM 2.3 wraz z zestawem bogatych funkcji udostępnia narzędzie Synology Hybrid RAID (SHR), odpowiadające za łatwe zarządzanie trybem RAID i pojemnością zamontowanych dysków. Firmware oferuje również kreatora EZ-Internet ułatwiającego konfigurację związaną z dostępem do urządzenia przez Internet (m.in. przekierowanie portów oraz usługa DDNS) oraz wspiera kodowanie danych kluczem AES 256-bit. Współpracuje z aplikacją DS cam umożliwiającą prowadzenie przez Internet monitoringu wideo na ekranie telefonów iPhone oraz takich urządzeń, jak iPod i iPad, wykonywanie migawek i odtwarzanie nagranych przez Surveillance Station zdarzeń.

Aktualnie dostępne modele dysków sieciowych DiskStation: DS110j, DS109, DS110+, DS210j, DS209, DS210+, DS409slim, DS410j, DS410, DS710+, DS1010+, RS810+ oraz RS810RP+.

Źródło: Synology
Skomentuj na forum