Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity
Najlepsze kursy internetowe w kategorii IT i oprogramowanie

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Aktualności

Nowe wersje Red Hat OpenShift i Red Hat Advanced Cluster Management for Kubernetes

Cloud ComputingRed Hat zapowiedział udostępnienie rozwiązań Red Hat OpenShift 4.9 i Red Hat Advanced Cluster Management for Kubernetes 2.4, które zostały zaprojektowane z myślą o zapewnieniu jeszcze większej spójności otwartej chmury hybrydowej - nawet w największych sieciach przedsiębiorstw.

Nowe możliwości tych rozwiązań, takie jak ogólna dostępność jednowęzłowego systemu OpenShift dla małego, w pełni funkcjonalnego klastra korporacyjnego Kubernetes, pomagają przedsiębiorstwom w skalowaniu dotychczasowych przepływów pracy dotyczących programowania, wdrażania i zarządzania w okresie ciągłego wzrostu zapotrzebowania na informacje i usługi.

Jak wynika z raportu IDC, w 2023 roku 50% nowych infrastruktur informatycznych dla przedsiębiorstw będzie wdrażanych nie w korporacyjnych centrach przetwarzania danych, lecz w ośrodkach brzegowych (w porównaniu z niespełna 10% w roku 2021), natomiast do 2024 roku liczba aplikacji wdrażanych w takich ośrodkach wzrośnie o 800%.

Przedsiębiorstwa z różnych branż wykorzystują przetwarzanie brzegowe do wdrażania aplikacji wrażliwych na opóźnienia. Chodzi nie tylko o zapewnienie jak najlepszych doświadczeń użytkownikom, lecz również o szybsze podejmowanie decyzji w oparciu o dane, w sposób zapewniających firmie korzyści.

Zapotrzebowanie na aplikacje uruchamiane w zdalnych lokalizacjach jest coraz większe. Firmy potrzebują więc narzędzi, które ułatwią im nie tylko wdrażanie takich aplikacji na brzegu sieci, lecz także zarządzanie nimi na dużą skalę. Najnowsze aktualizacje dostępne w rozwiązaniach Red Hat OpenShift 4.9 i Red Hat Advanced Cluster Management 2.4 zapewniają przedsiębiorstwom elastyczność i funkcje zarządzania potrzebne do wdrażania obciążeń tam, gdzie jest to korzystne.

Pełny zestaw funkcji platformy Kubernetes dla niewielkich systemów

Podczas gdy coraz więcej firm chce czerpać korzyści z przetwarzania brzegowego, parametry fizyczne ośrodków brzegowych mogą sprawiać problemy architektom, którzy muszą instalować sprzęt w ograniczonych przestrzeniach lub tam, gdzie nie ma ciągłej łączności z siecią. Dzięki rozszerzeniom rozwiązania Red Hat OpenShift 4.9 znakomita platforma korporacyjna Kubernetes może zapewnić użytkownikom bardziej spójne doświadczenia we wszystkich ośrodkach, niezależnie od wielkości wdrożonego systemu.

W rozwiązaniu Red Hat OpenShift 4.9 nowością jest jednowęzłowy system OpenShift - trzecia opcja topologii dostępna dla ośrodków brzegowych, obok klastrów trójwęzłowych i zdalnych węzłów roboczych. W systemie tym zarówno funkcje kontrolne, jak i robocze są umieszczone na jednym serwerze, co ułatwia instalację urządzeń w środowisku o ograniczonej ilości miejsca. Ponadto jednowęzłowy OpenShift zapewnia ośrodkom brzegowym niezależność operacyjną. Nie są one uzależnione od scentralizowanej płaszczyzny sterowania Kubernetes, co znacznie ułatwia działanie ośrodkom brzegowym mogącym mieć problemy z łącznością, takim jak oddalone stacje bazowe telefonii komórkowej lub obiekty przemysłowe.

Zarządzanie platformą Red Hat OpenShift w każdym miejscu, od infrastruktury typu bare metal po brzeg sieci

Wdrożenia brzegowe mogą obejmować od kilkuset do setek tysięcy klastrów Kubernetes, którymi często trzeba zarządzać w miejscach, gdzie brakuje informatyków lub jest ich niewielu. Red Hat Advanced Cluster Management zapewnia jeden spójny widok obejmujący cały obszar od lokalizacji brzegowych po centra przetwarzania danych i środowiska chmurowe. Umożliwia to przedsiębiorstwom bardziej spójne zarządzanie ośrodkami i klastrami nawet bez ciągłego połączenia między rozwiązaniem Red Hat Advanced Cluster Management a ośrodkiem brzegowym.

W najnowszej wersji tego rozwiązania dostępny jest pełny zestaw funkcji zarządzania dla całego środowiska aplikacji przedsiębiorstwa, w tym jednowęzłowy system OpenShift, zdalne węzły robocze i klastry trójwęzłowe. Upraszcza to zarządzanie architekturą skalowaną poziomo.

Oto dodatkowe funkcje związane z wdrożeniami brzegowymi:
• Zarządzanie brzegiem sieci na dużą skalę, obejmujące nawet 2000 klastrów (w wersji Technology Preview) na jednym węźle oraz wsparcie podwójnego stosu IPv6 dla zarządzanej floty, zapewniające skalowalność w przypadku połączeń o małej przepustowości i dużych opóźnieniach oraz ośrodków odłączonych.
• Szablony reguł po stronie węzła, które zmniejszają liczbę reguł niezbędnych w scenariuszach zarządzania na dużą skalę (odczytywana jest jedna reguła na węźle, stosowana w różnych scenariuszach klastra).
• Bezobsługowe udostępnianie (funkcja w wersji Technology Preview), umożliwiające użytkownikom korzystanie ze wspomaganego instalatora dostępnego z rozwiązaniem Red Hat Advanced Cluster Management w środowisku lokalnym, eliminujące początkowe trudności związane z wdrażaniem klastrów na dużą skalę.
Uproszczone, odtwarzalne, kompleksowe stosy brzegowe

Większość wdrożeń brzegowych jest dziś trudna do zaprojektowania i wdrożenia. Wymaga współdziałania wielu produktów. Aby uprościć tworzenie kompleksowego stosu brzegowego, Red Hat udostępnia zweryfikowane wzorce Red Hat.

"Przetwarzanie brzegowe zasadniczo zmienia sposób używania danych i interakcji z danymi przez przedsiębiorstwa w czasie, gdy zastosowanie technologii brzegowych rośnie w tempie wykładniczym. Zarządzanie takimi rozproszonymi obciążeniami i infrastrukturą na dużą skalę wymaga spójności. Nowe funkcje udostępnione w rozwiązaniach Red Hat OpenShift i Red Hat Advanced Cluster Management pomagają w dalszym rozszerzeniu możliwości otwartej chmury hybrydowej. Zapewniają wspólną podstawę dla innowacji, obejmującą duży obszar, od lokalnych centrów przetwarzania danych do najdalszych obszarów sieci przedsiębiorstwa" - powiedziała Stefanie Chiras, wiceprezes działu Platforms Business Group w firmie Red Hat.

Łączą one komponenty niezbędne do utworzenia stosu brzegowego, co pomaga w uproszczeniu procesów i zaoszczędzeniu czasu. Udostępniając „stosy brzegowe jako kod”, zweryfikowane wzorce Red Hat pozwalają zdefiniować, zbudować i zweryfikować konfiguracje oprogramowania potrzebne do wdrożeń brzegowych. W miarę wprowadzania nowych wersji oprogramowania szablony te są ponownie weryfikowane pod kątem pracy zgodnej z wymaganiami oraz zmniejszenia ryzyka dla klientów i umożliwienia im korzystania z nowych funkcji. Ponadto zweryfikowane wzorce są otwarte, co umożliwia uczestnikom projektu współpracę i sugerowanie ulepszeń.

Rozwiązanie Red Hat OpenShift 4.9 będzie powszechnie dostępne jeszcze w tym miesiącu, a Red Hat Advanced Cluster Management for Kubernetes 2.4 pojawi się w listopadzie. Oba produkty są częścią oferty Red Hat OpenShift Platform Plus, która pomaga klientom w skalowaniu systemu na wiele klastrów i chmur oraz zapewnia funkcje chroniące łańcuch dostaw oprogramowania, infrastrukturę i obciążenia przez cały cykl życia oprogramowania.

"Red Hat OpenShift pozwoli nam przyspieszyć przetwarzanie danych otrzymywanych z satelity w instalacjach chmury Space Edge na potrzeby newralgicznych aplikacji klientów, a równocześnie zmniejszyć opóźnienia i koszty przesyłania danych. Jednowęzłowy system OpenShift jest doskonałą platformą kontenerów dla naszej konstelacji satelitarnych centrów przetwarzania danych Space Edge LEO. Umożliwia klientom bezproblemowe przenoszenie aplikacji z naziemnego środowiska chmurowego na satelitę LEOcloud. Jednowęzłowy OpenShift przyspieszy wdrażanie aplikacji w miejscach, w których najważniejsze dane mogą być analizowane jak najbliżej ich źródeł i użytkowników" - powiedział Dennis Gatens, Chief Executive Officer and president w firmie LEOcloud.

Źródło: Red Hat

Logowanie i rejestracja