Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Aktualności

Iomega StorCenter ix12-300r

IomegaIomega wprowadza do oferty sieciowe systemy macierzowe z 12 dyskami z rodziny EMC Enterprise Storage Solutions do szaf rackowych dla rynku SMB i przedsiębiorstw z rozprosznymi oddziałami.


Iomega StorCenter ix12-300r, wykorzystujący wiodące technologie przechowywania danych EMC klasy enterprise, przeznaczony jest do szaf rackowych. Macierz idealnie nadaje się do zastosowań w małych i średnich przedsiębiorstwach, jak również może być używana do obsługi grup roboczych, departamentów lub oddziałów firmy, które wymagają możliwości rozbudowy przestrzeni na dane, niezawodności i zaawansowanych funkcji.

StorCenter ix12-300r Network Storage o wysokości 2U zapewnia do 24TB przestrzeni dyskowej i może obsługiwać do 250 użytkowników. Macierz oferuje zaawansowane rozwiązania sieciowe i konfiguracyjne, dostępne jedynie w dużych rozwiązaniach korporacyjnych. StorCenter ix12-300r doskonale sprawdza się w roli NAS,  SAN, do zadań archiwizacji (B2D), jak również w roli współdzielonej pamięci dla środowisk wirtualizacji, takich jak Microsoft Hyper-V Server 2008 R2 i VMware vSphere. Może też służyć jako przestrzeń na dane dla aplikacji Microsoft Exchange Server 2010.

Iomega StorCenter ix12-300r


Macierz może wykorzystywać różne systemy RAID: RAID 5 (prekonfigurowany), RAID 6, RAID1 i RAID 10 (wszystkie z automatyczną odbudową RAID), a także JBOD (jednowolumenowy).  RAID 6 wykorzystuje dwie niezależne sumy kontrolne dla każdej grupy dysków danych, co pozwala zachować integralność danych w przypadku awarii nawet dwóch dysków.  Iomega ix12 obsługuje pule dysków, co pozwala grupować dyski wewnątrz macierzy pod kątem podobnego rozmiaru i mechanizmu ochrony danych. Iomega ix12 obsługuje też różne pule dysków,  np. ośmiodyskową macierz RAID 6 na pliki i bazy danych oraz czterodyskową macierz RAID10 na dane rejestru zdarzeń. Macierz ix12 pozwala na migrację z RAID 1 do RAID 5, do RAID 6 umożliwiając zmianę technologii ochrony danych bez konieczności przerywania pracy. Iomega ix12 pozwala też na rozszerzanie pojemności w czasie pracy.

"Nowa macierz Iomega StorCenter ix12-300r, pod względem funkcjonalności, możliwości i ceny doskonale pasuje do oferty podstawowych macierzy sieciowych EMC. Produkt ten oferuje małym firmom zaawansowane funkcje klasy enterpise, które do tej pory nie były dostępne w rozwiązaniach firmy Iomega. Jednocześnie StorCenter ix12-300r zapewnia najlepszy zestaw funkcji w klasie poniżej linii EMC Clariion. Wydaje się to spójną strategią odpowiadającą na wymogi dynamicznie rozwijającego się rynku SMB" - powiedział Benjamin S. Woo, Program Vice President of Worldwide Storage Systems Research w IDC.

StorCenter ix12-300r wykorzystuje znane oprogramowanie EMC LifeLine, będące w pełni rozwiniętym środowiskiem Linux wraz z zestawem aplikacji chroniących dane i zapewniającym obsługę ważnych zadań biznesowych. Oprogramowanie EMC LifeLine zostało zaprojektowane do międzyplatformowej współpracy z komputerami wykorzystującymi systemy Windows, Mac, Linux i UNIX. Zostało też certyfikowane w czołowych środowiskach wirtualizacji łącznie z VMware vSphere, Microsoft Hyper-V i Citrix XenServer.

StorCenter ix12-300r posiada certyfikat kompatybilności z wiodącym oprogramowaniem do wirtualizacji i archiwizacji, takim jak VMware vSphere, Windows Server 2008 R2, Citrix XenServer, Symantec Backup Exec, EMC Retrospect i Acronis TrueImage and Backup Server 10.  StorCenter ix12-300r jest pierwszym produktem Iomega znajdującym się na liście EMC Support Matrix (ESM).  Oznacza to, że EMC poddało urządzenie rygorystycznym testom, zapewniając jego poprawne działanie w najbardziej wymagających środowiskach IT.

Nowa macierz StorCenter ix12-300r będzie dostępna dla resellerów w sugerowanej cenie 4,399 EUR (za model o pojemności 4 TB).

Źródło: Iomega
Skomentuj na forum