Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?
Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?

Jakie są realia współczesnej chmury? Co musiało ulec zmianie, by chmura nadawała się do zastosowań wymagających wysokiego stopnia bezpieczeństwa? I co jest wymagane oraz zalecane, aby krytyczne funkcje biznesowe oraz poufne dane były skutecznie chronione w chmurze? To tylko kilka z kluczowych pytań, które warto sobi...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Aktualności

Novell i Verizon zabezpieczają chmury

NovellVerizon udostępnił nowe rozwiązanie oparte na oprogramowaniu firmy Novell, zwiększające bezpieczeństwo korzystania z coraz popularniejszych aplikacji działających w środowiskach typu cloud computing. 

 

Secure Access Services firmy Verizon - nowa, dostępna na żądanie usługa zarządzania tożsamością i dostępem - umożliwi klientom korporacyjnym ekonomiczny outsourcing infrastruktury i doświadczenia koniecznego do zarządzania dostępem użytkowników do zasobów w środowiskach typu cloud z zachowaniem zgodności z regulacjami wewnętrznymi i państwowymi.

 

Według ekspertów branżowych, upowszechnienie technologii typu cloud nabiera tempa - już około jednej trzeciej korporacji korzysta z aplikacji lub procesów biznesowych opartych na technologii cloud, zaś kolejnych 16 procent planuje dokonać migracji aplikacji lub procesów w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Eksperci ostrzegają, że brak odpowiednich zabezpieczeń i rozwiązań do zarządzania tożsamością może narażać przedsiębiorstwa na poważne zagrożenia. 

 

Wiele firm wykorzystuje obecnie do zarządzania tożsamością i bezpiecznym dostępem do aplikacji rozwiązania o charakterze lokalnym. Wiąże się to zazwyczaj ze złożonymi procesami integracji, długotrwałymi wdrożeniami, znacznymi inwestycjami w oprogramowanie i sprzęt, a także sporymi kosztami eksploatacji i zatrudnienia personelu.

 

"Przetwarzanie w środowiskach informatycznych typu cloud znajduje się w centrum strategii firmy Verizon. Dzięki współpracy z firmą Novell jesteśmy w stanie zapewnić klientom bardziej dynamiczną, ekonomiczną i skalowalną metodę zabezpieczania korporacyjnych środowisk typu cloud, która pozwala w pełni wykorzystać zalety tych środowisk" - mówi Kerry Bailey, starszy wiceprezes i dyrektor ds. marketingu Verizon Business.

 

Usługi Secure Access Services firmy Verizon pozwalają szybko sięgnąć po korzyści ze scentralizowanego zarządzania internetowym dostępem do aplikacji i usług sieciowych, federowania tożsamości i jednokrotnego logowania - bez dodatkowego sprzętu i oprogramowania czy dedykowanych zasobów informatycznych. Wbudowane funkcje wspomagania audytu znacznie ułatwiają podołanie wymogom zgodności z przepisami w zakresie dostępu do systemów i danych. 

 

Konwergencja usług telekomunikacyjnych i informatycznych w modelu cloud

Firma Verizon jest pionierem branży w zakresie modelu „everything-as-a-service” (EaaS), który przewiduje bezpieczne dostarczanie rozwiązań opartych na technologii cloud za pomocą zarządzanych, profesjonalnych usług i należącej do firmy globalnej sieci IP . Verizon sukcesywne kompletuje kluczowe elementy owego nowatorskiego modelu obsługi korporacji, zaś nowa umowa z Novellem jest istotnym krokiem tego przedsięwzięcia. Platforma EaaS - mająca za fundament globalną sieć IP i centra danych firmy Verizon - pozwoli przedsiębiorstwom działać efektywniej, udostępniając im to, co jest im potrzebne we właściwym miejscu i czasie.

 

Nowa generacja rozwiązań typu cloud 

Secure Access Services to efekt połączenia potencjałów firm Verizon i Novell. Verizon wnosi do przedsięwzięcia swe doświadczenie w zakresie zapewniania bezpieczeństwa, infrastrukturę, mechanizmy zarządzania i portal. Novell dostarcza oprogramowanie do zarządzania tożsamością i bezpieczeństwem, stanowiące techniczny fundament rozwiązania.

 

Nowa usługa Identity-As-A-Service (IaaS) zapowiada szereg kolejnych rozwiązań dla środowisk typu cloud, które obie firmy oferować będą dużym przedsiębiorstwom mających 500 i więcej użytkowników pracujących w wielu działach i pragną zautomatyzować kontrolę dostępu do zasobów z myślą o obsłudze sieci partnerów i dostawców.

 

Rozwiązanie zostanie udostępnione na początku czerwca br.

 

Skomentuj na forum

Źródło: Novell