Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Aktualności

Novell i Verizon zabezpieczają chmury

NovellVerizon udostępnił nowe rozwiązanie oparte na oprogramowaniu firmy Novell, zwiększające bezpieczeństwo korzystania z coraz popularniejszych aplikacji działających w środowiskach typu cloud computing. 

 

Secure Access Services firmy Verizon - nowa, dostępna na żądanie usługa zarządzania tożsamością i dostępem - umożliwi klientom korporacyjnym ekonomiczny outsourcing infrastruktury i doświadczenia koniecznego do zarządzania dostępem użytkowników do zasobów w środowiskach typu cloud z zachowaniem zgodności z regulacjami wewnętrznymi i państwowymi.

 

Według ekspertów branżowych, upowszechnienie technologii typu cloud nabiera tempa - już około jednej trzeciej korporacji korzysta z aplikacji lub procesów biznesowych opartych na technologii cloud, zaś kolejnych 16 procent planuje dokonać migracji aplikacji lub procesów w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Eksperci ostrzegają, że brak odpowiednich zabezpieczeń i rozwiązań do zarządzania tożsamością może narażać przedsiębiorstwa na poważne zagrożenia. 

 

Wiele firm wykorzystuje obecnie do zarządzania tożsamością i bezpiecznym dostępem do aplikacji rozwiązania o charakterze lokalnym. Wiąże się to zazwyczaj ze złożonymi procesami integracji, długotrwałymi wdrożeniami, znacznymi inwestycjami w oprogramowanie i sprzęt, a także sporymi kosztami eksploatacji i zatrudnienia personelu.

 

"Przetwarzanie w środowiskach informatycznych typu cloud znajduje się w centrum strategii firmy Verizon. Dzięki współpracy z firmą Novell jesteśmy w stanie zapewnić klientom bardziej dynamiczną, ekonomiczną i skalowalną metodę zabezpieczania korporacyjnych środowisk typu cloud, która pozwala w pełni wykorzystać zalety tych środowisk" - mówi Kerry Bailey, starszy wiceprezes i dyrektor ds. marketingu Verizon Business.

 

Usługi Secure Access Services firmy Verizon pozwalają szybko sięgnąć po korzyści ze scentralizowanego zarządzania internetowym dostępem do aplikacji i usług sieciowych, federowania tożsamości i jednokrotnego logowania - bez dodatkowego sprzętu i oprogramowania czy dedykowanych zasobów informatycznych. Wbudowane funkcje wspomagania audytu znacznie ułatwiają podołanie wymogom zgodności z przepisami w zakresie dostępu do systemów i danych. 

 

Konwergencja usług telekomunikacyjnych i informatycznych w modelu cloud

Firma Verizon jest pionierem branży w zakresie modelu „everything-as-a-service” (EaaS), który przewiduje bezpieczne dostarczanie rozwiązań opartych na technologii cloud za pomocą zarządzanych, profesjonalnych usług i należącej do firmy globalnej sieci IP . Verizon sukcesywne kompletuje kluczowe elementy owego nowatorskiego modelu obsługi korporacji, zaś nowa umowa z Novellem jest istotnym krokiem tego przedsięwzięcia. Platforma EaaS - mająca za fundament globalną sieć IP i centra danych firmy Verizon - pozwoli przedsiębiorstwom działać efektywniej, udostępniając im to, co jest im potrzebne we właściwym miejscu i czasie.

 

Nowa generacja rozwiązań typu cloud 

Secure Access Services to efekt połączenia potencjałów firm Verizon i Novell. Verizon wnosi do przedsięwzięcia swe doświadczenie w zakresie zapewniania bezpieczeństwa, infrastrukturę, mechanizmy zarządzania i portal. Novell dostarcza oprogramowanie do zarządzania tożsamością i bezpieczeństwem, stanowiące techniczny fundament rozwiązania.

 

Nowa usługa Identity-As-A-Service (IaaS) zapowiada szereg kolejnych rozwiązań dla środowisk typu cloud, które obie firmy oferować będą dużym przedsiębiorstwom mających 500 i więcej użytkowników pracujących w wielu działach i pragną zautomatyzować kontrolę dostępu do zasobów z myślą o obsłudze sieci partnerów i dostawców.

 

Rozwiązanie zostanie udostępnione na początku czerwca br.

 

Skomentuj na forum

Źródło: Novell