Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Aktualności

Novell i Verizon zabezpieczają chmury

NovellVerizon udostępnił nowe rozwiązanie oparte na oprogramowaniu firmy Novell, zwiększające bezpieczeństwo korzystania z coraz popularniejszych aplikacji działających w środowiskach typu cloud computing. 

 

Secure Access Services firmy Verizon - nowa, dostępna na żądanie usługa zarządzania tożsamością i dostępem - umożliwi klientom korporacyjnym ekonomiczny outsourcing infrastruktury i doświadczenia koniecznego do zarządzania dostępem użytkowników do zasobów w środowiskach typu cloud z zachowaniem zgodności z regulacjami wewnętrznymi i państwowymi.

 

Według ekspertów branżowych, upowszechnienie technologii typu cloud nabiera tempa - już około jednej trzeciej korporacji korzysta z aplikacji lub procesów biznesowych opartych na technologii cloud, zaś kolejnych 16 procent planuje dokonać migracji aplikacji lub procesów w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Eksperci ostrzegają, że brak odpowiednich zabezpieczeń i rozwiązań do zarządzania tożsamością może narażać przedsiębiorstwa na poważne zagrożenia. 

 

Wiele firm wykorzystuje obecnie do zarządzania tożsamością i bezpiecznym dostępem do aplikacji rozwiązania o charakterze lokalnym. Wiąże się to zazwyczaj ze złożonymi procesami integracji, długotrwałymi wdrożeniami, znacznymi inwestycjami w oprogramowanie i sprzęt, a także sporymi kosztami eksploatacji i zatrudnienia personelu.

 

"Przetwarzanie w środowiskach informatycznych typu cloud znajduje się w centrum strategii firmy Verizon. Dzięki współpracy z firmą Novell jesteśmy w stanie zapewnić klientom bardziej dynamiczną, ekonomiczną i skalowalną metodę zabezpieczania korporacyjnych środowisk typu cloud, która pozwala w pełni wykorzystać zalety tych środowisk" - mówi Kerry Bailey, starszy wiceprezes i dyrektor ds. marketingu Verizon Business.

 

Usługi Secure Access Services firmy Verizon pozwalają szybko sięgnąć po korzyści ze scentralizowanego zarządzania internetowym dostępem do aplikacji i usług sieciowych, federowania tożsamości i jednokrotnego logowania - bez dodatkowego sprzętu i oprogramowania czy dedykowanych zasobów informatycznych. Wbudowane funkcje wspomagania audytu znacznie ułatwiają podołanie wymogom zgodności z przepisami w zakresie dostępu do systemów i danych. 

 

Konwergencja usług telekomunikacyjnych i informatycznych w modelu cloud

Firma Verizon jest pionierem branży w zakresie modelu „everything-as-a-service” (EaaS), który przewiduje bezpieczne dostarczanie rozwiązań opartych na technologii cloud za pomocą zarządzanych, profesjonalnych usług i należącej do firmy globalnej sieci IP . Verizon sukcesywne kompletuje kluczowe elementy owego nowatorskiego modelu obsługi korporacji, zaś nowa umowa z Novellem jest istotnym krokiem tego przedsięwzięcia. Platforma EaaS - mająca za fundament globalną sieć IP i centra danych firmy Verizon - pozwoli przedsiębiorstwom działać efektywniej, udostępniając im to, co jest im potrzebne we właściwym miejscu i czasie.

 

Nowa generacja rozwiązań typu cloud 

Secure Access Services to efekt połączenia potencjałów firm Verizon i Novell. Verizon wnosi do przedsięwzięcia swe doświadczenie w zakresie zapewniania bezpieczeństwa, infrastrukturę, mechanizmy zarządzania i portal. Novell dostarcza oprogramowanie do zarządzania tożsamością i bezpieczeństwem, stanowiące techniczny fundament rozwiązania.

 

Nowa usługa Identity-As-A-Service (IaaS) zapowiada szereg kolejnych rozwiązań dla środowisk typu cloud, które obie firmy oferować będą dużym przedsiębiorstwom mających 500 i więcej użytkowników pracujących w wielu działach i pragną zautomatyzować kontrolę dostępu do zasobów z myślą o obsłudze sieci partnerów i dostawców.

 

Rozwiązanie zostanie udostępnione na początku czerwca br.

 

Skomentuj na forum

Źródło: Novell

Logowanie i rejestracja