Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Opanuj VMware vSphere z ebookiem od Altaro
Opanuj VMware vSphere z ebookiem od Altaro

Jeśli pracujesz z VMware vSphere to musisz koniecznie przeczytać bezpłatnego ebooka od Altaro - Mastering vSphere | Best Practices, Optimizing Configurations & More - dzięki któremu dowiedz się, jak wykorzystać najlepsze praktyki dotyczące najpopularniejszych funkcji zawartych w platformie vSphere i jak zwię...

Czytaj więcej...

VMware: 5G to nie tylko kolejne „G”
VMware: 5G to nie tylko kolejne „G”

Internet działający jak nigdy wcześniej, leczenie na odległość, szeroka adaptacja Internetu Rzeczy i oczywiście SI - to wszystko wydarzy się już niebawem. Zawsze jednak, gdzieś w tle, majaczy technologia 5G. Przyszłość trudno wyobrazić sobie bez nadchodzącej sieciowej rewolucji, a rok 2019 z pewnością jest momentem prz...

Czytaj więcej...

Chmura wciąga developerów - PaaS coraz popularniejsze
Chmura wciąga developerów - PaaS coraz popularniejsze

Usługa „Platform as a Service”, tzw. PaaS, polegająca na udostępnieniu programistom wirtualnego środowiska pracy w chmurze, jest coraz bardziej powszechna wśród międzynarodowych korporacji i lokalnych firm. Przedsiębiorstwa, które już wdrożyły jakieś rozwiązanie PaaS, szybko przekonują się o z...

Czytaj więcej...

IDC: sztuczna inteligencja zdominuje świat (technologii)
IDC: sztuczna inteligencja zdominuje świat (technologii)

Utwory z czołówek list przebojów komponowane przez sztuczną inteligencję, wirtualna rzeczywistość, którą przetestuje 100 mln osób czy automatyczne sterowanie domem w oparciu o dane z naszych inteligentnych zegarków - według IDC, w takiej rzeczywistości będziemy funkcjonować już niebaw...

Czytaj więcej...

5 mitów na temat robotów, w które wciąż wierzymy
5 mitów na temat robotów, w które wciąż wierzymy

Maszyna imitująca człowieka to marzenie naszych dalekich przodków. Naukowcy i wynalazcy już wieki temu poszukiwali rozwiązań, które wyręczą nas w codziennych obowiązkach. Dziś roboty są częścią naszej rzeczywistości, wspierają nas w pracy i w domu. Przedstawiamy 5 mitów na ich temat, w które...

Czytaj więcej...

Trzy aspekty bezpieczeństwa firmowej chmury
Trzy aspekty bezpieczeństwa firmowej chmury

Rozwiązania chmurowe stale zyskują na popularności. Według firmy badawczej Forrester całkowity rynek chmury publicznej osiągnął w 2018 roku wartość 178 miliardów dolarów - to ponad o 32 miliardy więcej niż rok wcześniej. Z kolei analitycy IDC przewidują, że 90% przedsiębiorstw będzie korzystać z co najmni...

Czytaj więcej...

Aktualności

Citrix dba o dobre samopoczucie pracowników

praca stresPandemia doprowadziła nasz stres do rekordowego poziomu. Amerykańskie Biuro Spisu Ludności podaje, że od kwietnia ub roku u ponad 30 procent dorosłych Amerykanów wystąpiły oznaki lęku i depresji. To wzrost o 200 procent w stosunku do roku 2019. By temu zapobiegać Citrix Systems, ogłosił dostępność nowego zestawu funkcji pozwalających poprawić samopoczucie pracowników.

Technologie te dostępne są w rozwiązaniu Citrix Workspace i można je wykorzystać, by pomóc pracownikom lepiej radzić sobie z presją zadań i złożonością pracy.

"Jeszcze do niedawna wiele firm skupiało się jedynie na fizycznym samopoczuciu swoich pracowników, zaś pozostałe aspekty postrzegano jako swoisty temat tabu. Jednak ostatnie miesiące miały ogromny wpływ na naszą psychikę. Dziś sporo organizacji zwraca również uwagę na mentalne, duchowe i emocjonalne aspekty samopoczucia swoich pracowników, zdając sobie sprawę, że odpowiednie miejsce pracy powinno zapewnić ludziom dobre samopoczucie we wszystkich sferach życia" - powiedziała Donna Kimmel, wiceprezes wykonawczy i dyrektor ds. kadr w Citrix.

Światowa Organizacja Zdrowia szacuje, że depresja i zaburzenia lękowe kosztują światową gospodarkę
1 bilion dolarów rocznie, z tytułu utraconej produktywności. „Zaburzenia poznawcze i emocjonalne to przyczyna zmęczenia, negatywnego nastawienia i przeciążenia. Jeśli staniemy się na tyle odporni, by stawić czoła przeciwnościom, z którymi obecnie się borykamy, będziemy w stanie nie tylko nawiązać lepsze relacje, ale także pracować wydajniej” - mówi Amit Sood, dyrektor wykonawczy Globalnego Centrum Odporności i Dobrostanu.

Technologia w służbie ludzi
Dzięki Citrix Workspace firmy mogą stworzyć korzystną przestrzeń pracy, której ludzie potrzebują. Citrix Workspace umożliwia budowę bezpiecznych, wygodnych i intuicyjnych środowisk pracy, które eliminują szum informacyjny oraz ograniczają rozpraszenie uwagi pracowników, umożliwiając im jednocześnie  skupienie się na swoich obowiązkach. Dodatkowo, korzystając z nowych możliwości, takich jak mikroaplikacje zawarte w Citrix Workspace, można łatwo dodać intuicyjne zadania służące do pracy ze skomplikowanymi aplikacjami, wspierając tym samym dobre samopoczucie i zapewniając pracownikom wyższy komfort. Łatwe w użyciu narzędzia umożliwiają firmom automatyczne udostępnianie odpowiednich treści i zasobów, z wykorzystywanych przez nich apliakcji, by wspierać działania pracowników na dowolnym urządzeniu końcowym. Mogą one służyć do wykonywania działań, mających wpływ na ludzkie samopoczucie, w tym:
• Przeprowadzania szybkich badań mających na celu śledzenie oraz poprawę zadowolenia i samopoczucia pracowników
• Dzielenia się pozytywnymi wiadomościami, w celu zwiększania morale
• Uznania współpracowników i ich osiągnięć dla wspierania zaangażowania i wzajemnej współpracy
• Udostępniania odpowiednich treści i najczęściej zadawanych pytań wraz z odpowiedziami na nie (tzw. FAQ), by bezpiecznie wspierać pracowników w ich miejscu pracy, niezależnie czy korzystająze środowiska służbowego w domu, czy w biurze.

Klienci będą mogli dodawać nowe funkcje do Citrix Worksapce tworząc nowe mikroaplikacje samodzielnie lub we współpracy z partnerami Citrix.

Kultura wspierająca dobre samopoczucie
Wszyscy radzimy sobie z wyzwaniami na różne sposoby. Jednak, kiedy ludzie czują się dobrze w pracy, mogą pracować bardziej celowo, a także skutecznie kontrolować codzienny stres. Nowe możliwości Citrix Workspace mogą pomóc klientom stworzyć środowisko, które temu sprzyja, pozwalając przy tym budować dobre samopoczucie i zmniejszając poziom stresu i wypalenia zawodowego u pracowników. Coraz więcej przedstawicieli kadry zarządzającej zmienia listę swoich priorytetów, uwzględniając w strategiach biznesowych firm takie elementy, jak satysfakcja pracowników, czy ich dobre samopoczucie.

Dla przykładu firma Fujitsu zintegrowała aplikację mobilną Fujitsu BuddyConnect z Citrix Workspace. Wykorzystując platformę Citrix i zawarte w niej możliwości w zakresie wspierania dobrego samopoczucia, Fujitsu chce pomóc swoim klientom. Komfort psychiczny pracowników, to dla coraz większej ilości organizacji jeden z priorytetów biznesowych, gdyż ma wpływ na ich wyniki i utrzymanie efektywności operacyjnej.

Źródło: Citrix